Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný

Velká premiéra (2022)

Docela zábavné, byť někdy prvoplanove. 7/10

plakát

Kouření způsobuje kašel (2022)

Zábavná jednohubka, s důrazem na tu jednohubku. S krátkou délkou a různými bočními příběhy se hlavní linie ani pořádně nerozjede. 7/10

Amerika (2022)

Citlivě vyprávěne, dobře zahrane, s krásnou hudbou, ale místy předvídatelné.

Zapomenutá země (2022)

Lyrické, až meditativni putování kněze (a místního Wim Hofa) islandskou krajinou. Stavba kostela, poznávání místních a jejich zvyklostí, připomínka nevlidne islandské přírody. První konverzačne dramatický moment po dvou hodinách. V kombinaci s délkou je to na festival vražedné.

Saloum (2021)

Mozek, svaly a čáry v africkém A-Teamu. Vizuálně to vypadá velmi dobře a režisérova zkušenost z reklam se nezapře. Ale  moc se o akci mluví a málo koná. Přesto mnohonásobně lepší než Leonor.

Nultého června (2022)

Film o Eichmannovi, který ovšem není o Eichmannovi ani jeho soudním procesu, asi aby na něj nepřitahoval pozornost, až holt tolik nepřitahuje pozornost. Tři příběhy, lehce propletene, ovšem s výjimkou toho prvního bez nějakého dějového oblouku a vývoje. 7/10

Pamfír (2022)

Vskutku charismatický hrdina, ale tím pozitiva nekončí. Vyzdvihl bych režii a kameru, spousta dlouhých záběrů bez přerušení, režisér se u svého celovečerního debutu opravdu vytáhl. A nevýhody? Konec, který mi přišel příliš náhlý a z kategorie "jak to najednou co nejrychleji ukončit".

plakát

Slepý muž, který neviděl Titanic (2021)

První polovina super, až nečekaně vtipná, přitom dojemna a ukazujíci obtíže takového života. Pak venku ovšem přijde nečekaný zvrat, který to pro mě svou nelogičnosti a lacinosti úplně zabil. 7/10

Potkali se ve VR (2022)

Natočit film o tom, jak si lidé povídají ve VR, je asi podobně dobrý nápad, jako napsat knihu na základě toho, co si lidé píšou na chatu. Tedy vůbec. Věnovat prostor 1-2 postavám/párům, dát jim 20-30 minut a byl by to zajímavý kraťas.

plakát

Leonor nikdy nezemře (2022)

Odešel jsem po 40 minutách, takže vlastně nevím, jestli snímek ve své druhé polovině zvládl naplnit ten zábavný potenciál, jež se od půlnočních filmů očekává. Nicméně první polovina těžce nudná, málo snoveho světa (aneb B-čkoveho akčnaku) a hodně povídání.

Ovládací panel