Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Brimstone (2016)

Mě nejvíc pobavilo, že s Guyem Pearcem tu máme další film, který je vyprávěn pozpátku :) Herecké výkony skvělé, nepříjemného násilí tu je opravdu dost, jen ta délka.. trpí holt postavy i divák. 70 %

The Divide (2011)

Atmosférické a špinavé ano, ale na mě je to moc velké béčko. Možná s lepším scénářem nebo víc vykreslenými postavami bych si to vychutnal víc.

Božské (2016)

Takové to když dospívající herečka hraje toho spratka tak dobře, že vás celý film strašně s..e. Ale na režijní debut povedené.

Den před krizí (2011)

Viděl jsem až po Big Short (což pro mě byla pecka a bylo to zábavné). Tohle je chladné drama, čistě vysoustružené, jací bankéři jsou, ale mně tomu chybělo něco extra, přesah, emoce.

Koe no katači (2016)

Ano, dalo by se to shrnout jako "co se škádlívá".. a stejně tak se dá rozporovat, že v začátku ty hlavní dvě postavy nejsou moc sympatické, ale v průběhu jsem k nim stejně nakonec přimknul. Ale na Kimi no na wa to nemá.

Vnitřní krása (2014)

Velmi povedené romantické drama, které obzvlášt těží ze své zajímavé premisy. Praha na závěr je už jen třešnička.

plakát

Vlk samotář a mládě 2: Řeka smrti (1972)

Dvojka Lone Wolf mě bavilo o něco méně, než jedničkový úvod. Byly tam zajímavé i dojemné momenty, ale mně chyběla asi dějová výživnost prvního dílu. 70 %

plakát

Wo de shao nu shi dai (2015)

Zase jednou taiwanská romantická komedie ze školního prostředí, až si říkám, jestli teď nastoupila nějaká taiwanská vlna, jak kdysi přišla korejská. Jen mi ty filmy přijdou dost podobné, hlavně ve svých záporech - humor je někdy až toaletní a postavy vyhnané do extrému. Za mě škoda a lidštější přístup by mě potěšil. 65 %

Glory (2016)

Po komentářích zde jsem čekal větší pecku. Takhle jen sžíravé drama o obyčejném člověku, co se dostal do soukolí politika vs žurnalisti, a zároven nechápe, že o něj a jeho pravdu tu jde až v poslední chvíli. Nicméně konec je velmi silný.

plakát

Král síly: Příběh Rickyho (1991)

Znáte to, jsou filmy, které oscilují mezi 5 hvezdami a odpadem. Pro někoho neuvěřitelná zábava, zatímco jiní nevěřícně kroutí hlavou. Beru černý humor krvavých efektů, i asi chtěnou topornost, ale pro mě to kvalit Braindead nedosahuje. Možná s lepšími herci a větším nadhledem, kde nadhled neznamená jen proražená těla.