Vinnetou a Old Firehand (1966)

Tenhle film, to byla klasická mayovka. Nechápu takhle nízké hodnocení, ale každý to asi vidí jinak. Každopádně, Old Firehand celkem úspěšně vystřídal Old Shaterhenda, i když byl více ctižádostivej a sebejistej - jak potvrzuje jeho komentář v jedné scéně, : ,,Ty snad nikdy nemineš, Firehande" a Firehand odpoví :,, Nerad plýtvám střelivem". Ale k samotnému filmu. Skvěle zpracovaná mayovka, doprovázená skvělou hudbou a se skvělým obsazením. A když se člověk na ten film podívá pozorněji, může si všimnout, že pár podobných situací se vyskytne i v jiných filmech. Například to, že otec opustí na nějaký čas manželku, pak se mu narodí syn, a když se otec vrátí, je jeho synovi šestnáct. Ano, podobná situace se objevila i ve filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku. A nebo jak jde kněz s monstrancí z kostela směrem k banditům. Tohle se ukázalo i ve filmu Misie, akorát že místo pistolníků tu máme vojáky že sedmnáctého století. No, každopádně, film byl velmi dobrý a já si ho užil, takže není důvod, proč bych mu nedal pět hvězdiček.

Blb a blbec (1994)

Tento film Buda Spencera a Terence Hilla asi nepatří mezi jejich nejlepší, ale jinak není vůbec špatný. Rvaček je tam dost, hudba je také skvělá a co se týče hlavních hrdinů, ani nevadí, že trochu zestárli. Blb a Blbec je tedy celkem slušný film.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Asterix s Obelixem byli vyzváni Caesarem, aby splnili dvanáct těžkých úkolů. Úkolů, které by splnili pouze bohové. Jenomže Caesar si takhle vykopal hrob, protože galové sice s bohy nic společného nemají, ale vlastní kouzelný nápoj, který je činí neporazitelnými, a to nesmíme zapomínat ani na Asterixův důvtip a Obelixův žaludek, který měl v příběhu velkou roli. Celkově byl film hezky zpracovaný. Nebyl zde okamžik, během kterého by zavládala nuda. Tento animovaný film měli také celý v rukou Albert Uderzo a René Goscinny, takže se to komiksu hodně podobá - kresbou samozřejmě, ale i po scénáristické stránce. Co se týče českého dabingu, nemám co vytknout... Takže, abych to shrnul, film byl moc hezký na sledování, nikdy jsem se nenudil a co je nejlepší, člověk to může vidět klidně víckrát a vždycky tam najde něco nového.

Doba ledová: Scratovy příhody - Nuts About You (2022) (epizoda)

Američtí filmaři se rozhodli vytvořit seriál věnovaný jenom veveřákovi Scratovi. A já musím říct, že se jim to opravdu povedlo. Scrat v první epizodě rozdává humor a v úloze adoptivního otce doslova exceluje. Skvělý seriál.