Bohouš (1968) (TV film)

Skvělá silvestrovská komediální klasika. V tomto snímku se prostě sešli legendy českého filmu a je velmi znát i jejich výkon (a samozřejmě i improvizace). Bohouš baví televizní diváky už celkem dlouho a nikdy se neomrzí. Je vždy vtipný (i když z toho všeho přejídání jde někdy až hlava kolem) a je skvělým zpestřením silvestrovského večera. Proto dávám*****

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Alain Chabat přišel, viděl a natočil. Natočil skvělou komedii z Asterixovského světa. Komedii, která pobaví mladé i staré, komedii, která se nikdy neomrzí a která bude bavit ještě mnoho generací.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Skvělé zpracování slavné knižní trilogie. Kvalitní scénář a výborné herecké obsazení. A stejně jako kniha, i film nám má co dát. Poselství knihy zůstalo i ve filmu a Peter Jackson zvládl režii skvěle. I hudba dodávala celému příběhu tu správnou atmosféru. Tolkienovo dílo film nepoškodil, jak to u některých zfilmovaných knih bývá a všichni herci se na své postavy hodili. Nebyl tam nikdo, kdo by tam vypadal kýčovitě. I skřeti a zlobři byli skvěle udělaní. A co se týče samotného natáčení, určitě si ho všichni užili, což je znát i na skvělém hereckém výkonu. Film má tak zaslouženě tak vysoké hodnocení a tak pozitivní kritiku u diváků.

Jo (1971)

Skvělá bláznivá komedie s Luis de Funesem, kde sice příběh moc velkou roli nehraje, ale humorem jen přetéká.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Asterix a Obelix se tentokrát vydávají až do daleké Olympie, aby vyhráli Olympijské hry. Příběh byl asi o tomhle, jen do něj byla přidaná princezna, gal do ní zamilovaný a Brutus, Caesarův syn. Příběh tak nabyl jiného rázu, než v komiksové předloze, a byl tak od ní celkem dost odlišný, ale ne tak, aby nebyl vtipný. Právě naopak, film mě velmi bavil a bylo v něm plno nezapomenutelných hlášek a gagů. Prostě za mě skvělý snímek. Tu poslední scénu olympijské hostiny si sice mohli filmaři odpustit, ale i tak to snímek moc nesnižuje... Takže, pokud jste si Asterixe a Olympijské hry ještě doposud nepustili, tak si ho určitě pusťte.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Caesar se jednoho dne rozhodne, že si vyjede obsadit Británii. Už měl vítězství na dosah, když najednou připlují Asterix a Obelix (a samozřejmě Zničehonix) a a Caesarovi zatnou tipec. Takhle jednoduše by mohlo celé toto dobrodružství vyznít. Ale tak jednoduché to doopravdy nebylo. Neporazitelní galové se vydávají Británii na pomoc. Bohužel bez Idefixe. Místo něho vzal Asterix s sebou Zničehonixe, aby jim celou dobu lezl na nervy. Z Obelixe se pro změnu stal gentleman, podle britského vzoru... Když to vezmu kolem a kolem, bylo to moc pěkné pokoukání. Člověk se u toho pobavil a nenudil se. Co se kvality týče -  obsazení bylo povedené, český dabing skvělý a hudba se tam taky hodila... Tento díl Asterixe nikdy neomrzí a já mám odvahu říci, že patří mezi nejlepší Asterixovské filmy.