Post Mortem (2020)

Letecký den creepy face-ů! Vojáček Tomášek (trošku možná pedofilní) , posléze fotograf ještě "teplých" těl si vyjede na výlet! Kde se samozvolí lovcem duchů. Sice má tuctovej ksicht a vůbec nezapadá do konceptu a doby ve, které se děj filmu odehrává(alespoň za mě) , ale ve finále je to víc než solidní horůrek. Atmosféra je dost depresivní a ponurá. Zapadlá vesnice na konci světa je ideální pro takový film. Strašení se vcelku povedlo a občas funguje perfektně.

BANGER. (2022)

" Co jsem more, vymítač ďábla?" Čekal jsem banger, ale tohle je bomba! Nejspíš tady na*eru spoustu lidí (což dělám velice rád), ale tohle si zaslouží respekt. Film může sledovat vlastně kdokoliv aniž by něco věděl o "mladé", České, hudební scéně, protože obsah i sdělení to má. Na amatérský film z českého rybníčku, točený na IPhone 12 je to skvělý. Scénář je super a rozhovory mezi hlavními protagonisty jsou úplně jiný level. Film může skvěle působit jako sonda do dnešní, mladé (stupidní) generace nebo jako varování. Sám režisér řekl, že chtěl aby jeho film BANGER byl jako "Dealer (1996)", což se i nepatrně povedlo. Na to, že Adama Mišíka nijak nemusím, tady se mi líbil a zahrál to víc než dobře, ale na svého parťáka Marsella Bendiga neměl v žádném případě. To co Marsell předvedl je něco neskutečného, klobouček. Bohužel, hůř je na tom samotný Sergei, ten vypadá asi nejhůř z celého filmu, ale neměl moc co hrát. Zahrát sebe asi zvládne každý. Film asi neosloví každého, ale mě bavil a po dlouhé době přišel dobrý český, amatérský film.

Telefon pana Harrigana (2022)

Ani v nejmenším se nejedná o horor, ale o temné, mysteriózní drama. Nečekal jsem od toho vlastně nic a dostal dost. I když se ve filmu nic moc neděje, tak zároveň děje a mě to bavilo po celou dobu. Film co má smysl a chvílemi dokáže i chytit za "srdíčko". Navíc v něm padne spousta pravd a dobrých životních rad.

Synchronic (2019)

Cestování časem trochu jinak. Začátek mě, ale bavil mnohem víc než druhá část filmu. Celkem povedený, jen mě občas sr*l ten nevyužitý potenciál právě toho cestování a míst kam se jím dostal.

Air: Zrození legendy (2023)

Ať už byla realita jakákoli, tenhle marketingový tah je skvěle natočený i zahraný. Feeling poselství je neskutečný. Velice dobře odvedená práce po všech stránkách. Natočili doslova zrození kultu, ne legendy. Legenda je samotný MJ, Jordan jako pouhá značka oblečení je kult.

Sisu (2022)

"Bankovky, jen velké prosím. Bude se to lépe přenášet!" Immortal zlatokopeckej dědula úřaduje, protože mu vzali zlato zlatíčko. Taky úřaduje mnohem rafinovaněji a nápaditěji nežli nějakej jouda Wick. Parádní jízda, sice občas přehnaná a stupid, ale parádní. Chce to vypnout mozek a bavit se.

1922 (2017)

Zoufalá situace žádá zoufalé činy! Následky se jaksi neřeší. Solidní vidláctví..

Kotoko (2011)

velice zvláštní kousek. Hranice mezi nemocí a (ne)příčetností či šílenstvím je opravdu tenká! Snímek dost k zamyšlení a herecky taky zajimavě záhráno, navíc pár velice silných momentů přidává na hodnotě.

Edi (2002)

Tak tohle je hodně silný kafíčko a určitě nenechá jedno oko suché. Na polský film to působí dost "světově". Edi je snad jedna z nejlepších kladných postav co jsem kdy viděl. Sice je to o zvyku, ale když tomu (stylu jakým je to natočeno) člověk přijde na chuť, je to víc než skvělý film. Je to tak jednoduché až je to extrémně složité. Žij teď a tady! Žij svůj život!

Dealer (2004)

Zapni si deep mode, ten film je na heráku!

Časové pásmo bylo změněno