• Thriller

Mea Culpa (2014)

Kvalitní materiál!

Bombshell Bloodbath (2014)

Opět kousek, kterému nechybí vůbec nic. Nechybí "Čestmír Mázl" , který si hraje na Boha, nechybí šlápoty, zombies, krev, střeva a ani caklý pizdy. Všeho je tak akorát. Samozřejmě je to strašný béčko, ale kupodivu celkem dobře natočené (až na pár doslova cringe scén), se solidními efekty a gore. 80's look působí taky celkem cool a na škodu určitě není.

Killing Ground (2016)

Po dlouhé době velká spokojenost. A i když jsou některé věci off cam tak je killing ground dost vydařený exploiťáček. Pomalý rozjezd (mimochodem není vůbec nudný), který nás připravuje na peklo a zároveň ukazuje s jakými kdo hraje kartami je opravdu zajímavý. Především prolínáním časových linek a jejich následným střetem. Atmosféra by se místy dala sekat katanou a zakomponovat do filmu děti byl také dobrý krok. Do plusu jde i fakt, že film není hloupý a scénář, byť je ho málo není nijak děravý. Hodnocení si zaslouží určitě lepší.

Body Cam (2020)

Solidní bída!

Body Bags: Historky z márnice (1993) (TV film)

"Není důležité co má člověk na sobě, ale uvnitř!" Tak jsem si připomněl Historky z márnice a pořád je to parádička. A i když dnes už některé ty věci působí dost levně, tak to má pořád co nabídnout. O hereckých výkonech se nejde ani bavit, ale přesto to funguje. Tři povídky, každá jiná a každá má své plusy a mínusy. Toto měl být "pilot" k seriálu, ze kterého nakonec sešlo. Na filmu se podíleli velká jména jako John Carpenter(the thing, Halloween..) , Tobe Hooper (Ttcsm) nebo Sam Raimi a Wes Craven coby herci.

Detour (2016)

"Když někoho zabiješ, měl bys pak vykopat rovnou dvě díry. Jednu pro oběť a druhou pro sebe." Tak tenhle kousek mě bůh ví proč, ve své době nějak obešel a našel až teď. Což je fajn, protože jsem se příjemně bavil celou dobu a určitě patří do kategorie koukatelných věcí. Obsazení i příběh v pohodě. Taky cením originální přístup. To, že jedna věta dokáže zamotat cca půl filmu je opravdu zajímavé a často nevídané. Za mě minimálně 10% nahoru.

Dluh (1999)

Teď alespoň vím odkud vítr foukal. American dream je nejspíš remakem (nebo se jím při nejmenším dost inspiroval) právě polského dluhu (dług). Když už mám srovnání a dřív viděl americkou verzi, tak musím říct, že rozdíly jsou v některých věcech extrémní. Americký je takový dost přímočarý a zjednodušený, když to tak shrnu. Tím neříkám, že nebyl dobrý, naopak! Ale na polský originál, který je navíc natočen podle skutečných událostí, to nemá ani náhodou. Dobře natočený I zahraný a pár silnějších momentů taky stojí za to. Navíc to působí víc reálně a je to celé dost syrové. Život je někdy boj a spravedlnosti se nedočkáme, takže je třeba to někdy vzít do svých rukou!

Dard Divorce (2007)

Olé Olé! Nebo Olaf Olaf? Asi obojí! Milovníci béčkových masakrů si určitě smlsnou. Tady netřeba hledat nějaký smysl nebo čekat filmařinu, natož herecké výkony(!!!). Především hlavní hrdinná postavička je na granát hned od začátku. I když by se mohlo zdát (nebo se o to film minimálně snaží), že je zde příběh i twisty, tak jsou úplně mimo. Nezáživné, nezajímavé, to hlavní o co jde, je přece mučeníčko mučení! A to už je jiný kafíčko. Samozřejmě ne všechno je úžasné, ale většina gore scén je solidní, efekty a masky prostě parádička. Tady netřeba víc dodávat. Jen pro okrajové publikum.

Problém tří těles (2024) (seriál)

Výjimečně jsem se nechal ukecat abych se do toho pustil, že to prej stojí za to. A stojí? Otázka za milion! (Spoiler alert!) Celý první díl jsem si říkal, že ne. Že to bude jen další tuctový netflpíčí nesmysl. Navíc mě to ničím nechytlo celých 45 minut, až posledních cca 5 bylo rozhodujících. Takže jsem to musel sjet celý a chyba to rozhodně nebyla! Teď mě bude každopádně srát to čekání na další 2 série. Knižní předlohy jsem nečetl a asi to není ani v plánu, ale věřím že jsou úplně jinde. Na seriálu mě baví dost věcí jako nápady, myšlenky, úvahy, forma (I když ne všechno je dokonalé). Několikrát jsem si říkal, že by bylo fajn to sledovat s Sheldonem Cooperem, dost by to pomohlo a navíc by to byla určitě prdel. Protože je tady spousta věcí, nad kterými když se člověk zamyslí tak nedávají moc smysl. Nevím jestli digikrev a střeva (a že jich není málo) brát jen jako bonus nebo rádoby přidanou hodnotu. Každopičopádně je to zpestření! Například takové řezání "lodičky" plné dětí nanovlákny bylo velice, velice poutavé! S obsazením to trošku pokulhává, ale žádná trága a evidentně stejně všichni chcípnou takže je to buřt. Snad bude druhá série brzo, jsem strašně zvědavej jestli zhmotní ten letící mraženej mozeček!

Švindlíř (2021)

"Nikdy bych neřekl, že jsem typ pro život ve vězení." Počítat karty není žádná prdel. Své o tom ví William Tell, který je ďábelsky dobrý pokerový hráč. Toho si všimne stará známá La Linda a za podpory sponzorů se spolu pouštějí do velkých turnajů o velké peníze... The card counter neboli živoucí počítačka karet je skvělý atmosférický snímek plný adrenalinu u pokerových stolů. Také dobře funguje jako drama či sonda do "vojenské" /poválečné hlavy. Přednostmi filmu, jsou ale herecké výkony a když k tomu ještě hraje skvělá hudba, co víc si přát. Za mě docela podhodnocený.