• Thriller

Poslední mlčení (2010)

Tak jsem si dal režijní debut Barana Bo Odara (who am I 2014) a musím říct, že už tady šlo vidět jak skvělé má pan režisér vyhlídky. "Poslední mlčení" je perfektně postavená a atmosférická kriminálka. Všechno funguje jak má, postavy jsou dobře napsané a tomu odpovídají i herecké výkony. Majstrštyk o, kterém se moc neví, což je škoda, protože přesně takhle to má vypadat! Naprostá spokojenost!

You'll Never Find Me (2023)

Na režijní debut je "Nikdy mě nenajdete" docela ucházející počin, ale zaručeně se ztratí v obrovském množství podobných thrillerů. Hlavně proto, že nepřináší nic zvláštního ani inovativního. Mě osobně to dost připomnělo film "old man"(2022), až na to, že zde se nelze bavit o hereckých výkonech, twistech ani pointě, která by měla bůh ví jaký přesah. (spoiler!) To co jsem viděl na konci, mi bylo jasný někde ve třetině, takže žádný wow efekt se nekonal. Snaha o atmosféru za pomocí tmy a blesků se minula účinkem, tedy alespoň u mě. Ani nevím jestli chválit scénář, protože místy je to jen "wtf". Taky věřím, že 80% lidí to unudí tak, že začnou připravovat seppuku. Já se nudil jen místy, ale nic co bych nepřežil. "Konverzačky" mě stále nějakým způsobem baví a vím, že když uteče byť jedna věta, potom nemusí dávat věci smysl. Ale jak píšu výš, na debut, solidní práce. Dobře natočená a hodně komorní záležitost. Jen to chtělo trochu větší "koule" a kdyby to bylo víc creepy, nic by se nestalo.

Havěť kolem nás (2006)

Solidní horůrek! Tahle rodinka má parádní spolubydlící.

Poltergeist (1982)

Tak jsem si dnes připomněl jeden z mých prvních hororů. BTW doteď nevím, který byl úplně první... Od první minuty absolutně euforický "nájezd" nostalgie! I když na režijní křeslo usedl Tobe Hooper (the texax chainsaw massacre) tak ta Spielbergovina je tak znatelná, viditelná a je jasný, že k dílu také dost přispěl a ne jen produkcí. Jak říkám a stále to platí, feeling osmdesátých prostě nenapodobíš. Nebo možná napodobíš, ale v žádném případě to nebude takové. Tady všechno krásně souzní a hraje přesně jak má. Kvalitní práce! Parádní kombinace efektů, nezaměnitelná atmosféra, herecké výkony, skvělá a sedící hudba, plus nezapomenutelné, ikonické scény (strom, strhávání obličeje). Balík takřka narvaný k prasknutí, protože tady si každý najde něco. Film pro malé i velké, svoje kouzlo nikdy neztratí a bude (jak vidno) i nadále inspirací pro další filmy. Kult!

Neviditelné zlo (2024)

Tak copak to tu zase máme, dostaveníčko s medvídkem? S pavoukem? Nebo jen dalším tuctovým horůrkem? Asi trochu od všeho. Imaginary nepřináší, jak dějem tak okolnostmi a vizuálem nic nového a neviděného. Klasická šablona plná klišé, z nichž nejsou některé ani dokončené či dořešené. Ne, že by byly nějak důležité. Do plusu jde místy nějaká fajn atmosféra a fungující jumpscary. Snaha o twisty vyšla tak napůl. První se povedl defakto jen proto, že pro nás není žádná novinka vidět, že má americké dítě imaginárního kamaráda. Neustále nám to podsouvají a vykreslují, jako by to bylo v naprostém pořádku. Takže už si nad tím, myslím nikdo hlavu neláme. Až na pár zbytečností a nesmyslů je to celkem dobře natočené a finále je docela působivé. Byť jde o "dětský" horor, za mě lepší průměr, který znovu vidět nemusím i když jsem se vůbec nenudil.

Otryv (2019)

Nebýt toho zbytečného, přehnaného hrocení, nesmyslného chování postav a hudby, která měla fungovat nejspíš jako komediální prvek, tak by to bylo opravdu solidní drámo. Potenciál tady byl! Takhle je to jen stejně zbytečný výkřik jako tý trubky v lanovce. Čekal jsem to mnohem epičtější, bohužel je to jen pičtější! Koukat se na to sice dalo, ale Frozen je mnohonásobně lepší.

The Barrens (2012)

Tyhle lesní horůrky jsou vždycky fajn a většinou se sejdou podobný problémky. Jako například mizení táborníků, následné nacházení tělíček, psychóza, stupidní chování postav a tak dále. V barrens mají, ale ještě nějaký esa v rukávech, takže to pěkně vodsejpá a nenudí. K tomu šponování nám občas hraje dobrá hudba a výsledek stojí určitě za to.

Fuck Me (2000)

Nevím proč, ale tenhle Francouzský, syrový, undergroundový snímek mi přirostl k srdíčku. Možná to je proto, že jsem ho viděl asi ve 12ti letech a přišlo mi to strašně přísný. Použiju své oblíbené výrazivo "cáklá pizda" protože tady máme rovnou dvě. Dvě cáklý pizdy (čti "vyfetla") ,po znásilnění kráčí dál svým špinavým světem až na jeho samotný konec. Samozřejmě přes mrtvoly! Dát všem pánům, jen to co si zaslouží! V jistých ohledech je tento "bad girls VS system" film silný a v jiných zase pokulhává, ale já ho mám prostě rád. Hlavní protagonistky se reálně dřív obě živily jako pornoherečky. Raffaëla se po tomto snímku "fuck me" dostala z pornoprůmyslu pryč. Dokonce stihla vydat i knihu. Ke Karen, ale už osud tak příznivý nebyl a v roce 2005 spáchala sebevraždu.

Ďábel (2020)

"Po světě běhá spousta mizernejch parchantů." To je tak, když se sejde moc narušených sapiens na jednom místě. Následky činů a souhra náhod protne jejich osudy.. Docela osudově! Tady musím pochválit všechny za jejich výkony (konečně i Billa), protože právě tím, je film tím čím je. Poměrně oddechová leč místy dost krvavá a schyzofrenní, povídková "jízda". Tady není moc co vytknout, za mě příjemná záležitost.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Whitaker Jako Samurajský killer v "art" obale? Why not. Hodně zajímavý kousek, který je tak šílený až je skvělý. O filmu jsem věděl opravdu dlouho, ale nějak se mi do něj nikdy nechtělo a byla to chyba! "Stupid, fuckin white man!"