Zabiják (2023)

"Nikomu nevěř, jinak to prostě nejde, pokud chceš uspět." Mnoo, jakože Davídka a jeho klasiky mám celkem rád. Pár z nich je kultovních a v jistých ohledech nepřekonatelných , ale tady pan "nemluva" mi nějak extra nesedl. Přišlo mi, jakoby to postrádalo jakoukoliv atmosféru. Prostě to začne na nějaké vlně a ta jede celý film stejným směrem, stejnou rychlostí, pak se prostě rozplyne a zmizí. Místo aby někam narazila, nedej bože něco zničila. Herecké výkony solidní, vnitřní dilema a samomluva pana zabijáka taky dobrý, ale tím to asi končí. Nic mysteriózního, vraždy nudné a jediná akční scéna (bojová) to jaksi nezachránila. Samozřejmě jsem nečekal akční nářez, ale čekal jsem něco jiného.

Hrozba společnosti (1993)

"Naše činy mají následky." Menace 2 society (hrozba společnosti) je v pořadí druhým filmem, ze kterého čerpá parodie "Nevyhrožuj". Opět sledujeme život v ghettu kde jdou grogy a zbraně ruku v ruce. Snaha o to být lepším člověkem jaksi nepřipadá v úvahu...

Chlapci ze sousedství (1991)

Zajímavý, že jsem dřív než tento kultovní kousek, viděl jeho parodii "Nevyhrožuj". Tu jsem viděl tolikrát, že ji znám snad slovo od slova nazpaměť. Tohle je ovšem jinde a není to už taková sranda. Snímek nahlíží na život v ghettu, který není žádný med, hlavně pro ty co se chtějí "trhnout" za lepším životem. Bez násilí a každodenní střelby na ulici úplně pro nic..

Lidská stonožka 2 (2011)

Takže, stejně jako první film, jsem si musel zopakovat i druhý. První je kategoricky jasný horor, sice úchylný, ale horor. To se ovšem tady u pana "smirgla" říct nedá. Nedá se to vlastně ani moc srovnávat, protože u druhého filmu jde prvoplánově o extrémní humus a úchylárnu nejhrubšího zrna. Pocit znechucení dodává hlavně absence barev a hlavní záporák. Ten je o 100 levelů vejš než pan doktor z předchozího filmu. Tohle je prostě odporná a zvrácená jízda, která (bohužel) funguje! Na některý scény člověk jen tak nezapomene.

Vrána (1994)

"Všichni jsou mrtví, jen o tom ještě neví." Absolutní kult!

Lidská stonožka (2009)

Vyhlášená stonožka. Lidská stonožka. Abych pravdu řekl, čekal jsem větší prasárnu. Neříkám, že to není echt úchylný, ale to jak se o tom mluví a píše je přestřel. Samozřejmě, pro ty co nemají nakoukáno nějakýho toho humusu navíc, to musela bejt zaručeně jízda přímo z prdele do huby. Každopádně, je to dobře natočeno a doktor je doslova král všech úchylů a zahraný na výbornou.

Contracted: Phase II (2015)

"Já jsem smrt já jsem konec." No já ti nevím, tohle určitě v plánu nebylo. Původní myšlenka se tady úplně vypařila a z pana "rohypnola" udělali teroristu. Každopádně je to pořád stejně stupidní jako první film. Efekty jsou bídné jako sami (ne)herci a ostatní věci kulhaj hned v závětří.

Contracted (2013)

Tak tohle by mělo jako varování před nechráněným prcem dokonale postačit. Jinak teda nic závratného, žádnej extra humáč se nekoná. Škoda, mohlo to bejt výživnější.

Poslední tango v Paříži (1972)

Marlon Brando, neznámá s bobrem a "máslo". Ok, nevidím v tom nic šíleného a pornografického, ale ve své době to muselo určitě pozdvihnout masy. Za mě mohlo být "máslových" scén klidně víc.

Vysvobození (1972)

"Někdy se musíš ztratit, abys něco našel." Partička přátel chce na kánoi sjet neznámou a drsnou řeku. Po cestě ovšem narazí na místní rednecks (vidláky) a nebude to příjemná srážka... A máme tady jeden z těch přelomových snímků 70's. Které nastolily dobu sexuálního násilí a šokování publika. Film Johna Boormana (který má na svědomí např. věhlasný Excalibur z roku 1981) na motivy předlohy Jamese Dickeyho, není jen film o násilí, ale o řešení. Nastolené situace se berou v širším spektru. Řeší se zde celek, ne jednotlivost a to už se dnes nevidí. Nikdo přece dnes nebude řešit kam s mrtvolou někoho kdo mě před chvílí mučil. Tohle mě na filmu dost bavilo. Do plusu jde atmosféra, obsazení, prostředí, scénář a absolutně topoví křupani..