• Krátkometrážní

Čas (2021) (seriál)

Tak tohle jsem nečekal, že zrovna tohle bude tak povedený. Tenhle seriál má vše co má mít seriál, který se odehrává ve vězení, ať už vynikající příběh, působivé prostředí, dramatický soundtrack nebo i výborné postavy. Abych řekl pravdu, možná mě i mrzí že to má jen 3 epizody, sice ano, nemusí se s tímto seriálem zabít několik hodin, ale pokud by bylo třeba dalších 5 sérií stejně dobrých jako toto, bral bych. Doporučuji. <3

Láska přes okno: Dálka (2023)

První díl ještě šel, nebyl zázrakem, ale dal se. Co ale předvádělo tohle, to opravdu nevím, reálně tohle byla extrémní nuda, kromě pár minut pohřbu nebo hry s flaškou, tu ze celých skoro dvou hodin, byla vše jen a jen nuda. Kam se poděl příběh? Však jen jeli k moři, to je vše, nic víc a nic míň. Ze žánrů, které to má, to splňuje jen romantický, a to i tak nic moc, nevím kam se poděla komedie nebo drama. Nedoporučuji.

Fantastická výchova - Série 2 (2022) (série)

Oproti první sérii, se to jako každý takovýto seriál, posunulo o něco víš, a ne kvalitou, ale přehnaností. Tato série není nutně špatná, ale je úplně jiná jako první, pro naše hrdiny těžší a pro diváky jenom nuda. Kromě parádních efektů a soundtracku (co zůstalo z první série), mě tu drželo pozornost jenom bojové scény a nemoc od nových monster, jinak vůbec nic. Hodnocení nechávám stejné jako u první, ale rozhodně slabší.

Fantastická výchova - Série 1 (2019) (série)

Well, za mě první série nedopadla tragicky, sice není bůh ví čím, ale jde to. Od zajímavého nápadu s dobře napsanými hlavními postavami, až po super visuální efekty nebo soundtrack. Avšak příběh mi přišel nezajímavý, natahovaný s dost zbytečnými úseky a vedlejší postavy nudné. Pokud už se nemáte na co koukat, tohle vás zabaví.

Trol (2022)

No konečně jsem se k tomuto dokopal, a jsem rád že tohle nebyla taková tragédie jak jsem si představoval. Sice ano, má to svoje nedostatky, jako například ze začátku, kde je extrémně natahovaný příběh, a čeká se dost dlouho než se vůbec objeví Trol. Smutné momenty tu vůbec nebyli smutné, jen pokus který se nezdařil. Co tu ale musím pochválit je například visuál Trola nebo perfektní soundtrack s výborným prostředím.

Mezi živly (2023)

Mezi živly jsou parádním nápadem, plný kreativitou a vynikající animací. Výborné postavy a strašně moc drobností u té animace, celý film vidět jak Jiskra a další ohně, celou tu dobu furt mají animaci jako oheň. Nápad je tu dobrý, oheň a voda, kteří si k sobě musí najít obtížnou cestu. Pochválit taky musím prostředí, které je nezapomenutelné, Město Živlů, paráda! Co je ale u filmů taky důležité? Příběh. Tady mě v některých částech extrémně nudil, byl natahovaný, a plný klasických klišé, které u takových filmů (s láskou) jsou zvykem. Přesto jako jednorázovou jízdu, to doporučuji.

Black Clover: Meč Krále čarodějů (2023)

Další film co si pouštím jen kvůli tomu že je to novinka na Netflixu. Film má výborný soundtrack, skvělé bojové pasáže (většinou), ale i tak tomu musím něco vytknout. Příběh pro mě byl absolutní nuda a dialogy mě extrémně nudily, a ani nevím proč je toto zařazeno do žánru komedie, u jiných filmů je aspoň pokus o komedii, tu nebylo nic, vůbec nic vtipné, ani trapná hláška která měla vyznít jako komedie, a je to v tomto žánru, really? Animace mi v některých částech přišla divná a sekavá, ale to jen takový detail, čeho si nemusíte ani všimnout. Ale jak jsem říkal, boje a soundtrack na jedničku!

Vyproštění 2 (2023)

A je tu pokračování akční bomby, která předvedla zase to co měla a hlavně umí, akci! U Tohohle dílu na rozdíl od prvního všechno posunuli o level dál, víc akce, víc postav, víc všeho, přeplácaný kousek všemi věcmi jen aby překonal první. Prostředí tu je paráda s krásným visuálem, akční scénky zase na jedničku s výbornými nápady a soundtrack, který mě tentokrát vtáhl správně do děje. Čeho je moc, toho je příliš, je to prostě přeplácané, hlavně tou akcí, mě už to normálně ani nebavilo, ten film měl jen začátek a konec bez akce, jinak všechno nacpané akcí, a to už mě nudí, jak se to furt opakuje. Prostředí sice povedené, ale víc mi do Vyproštění sedělo to předchozí než tohle, ale je krásné. Doufám že pokud bude 3. díl, tak nebudou ho chtít ještě víc přeplácat, protože už tohle bylo moc. Více najdeš v téhle YouTube Recenzi!

Mlha (2007)

Neuvěřitelné, co tohle dokázalo, jak mě to skvěle vtáhlo do příběhu, jak mě to hororově naladilo a překvapovalo každou sekundou celého filmu. Nevěděl jsem, jestli u Franka Darabonta byli Živí mrtví jen náhoda, že se z toho stalo povedené dílo, po tomhle vím že to není poslední film/seriál co od něho vidím, tohle je bůh hororů. Postavy jsou výborně napsány a zahrány herci, parádní nápad a extrémně dobré monstra, z kterých jsem měl husí kůži celou dobu, když na záběru byli. Doporučuji. <3

Starci (2022)

Film, který má zajímavý nápad a na druhou stranu na hovno provedení. Absolutně tohle nepůsobí jako horror, spíš náhodné, pouliční bitky se starými lidmi. Jediný co na tomhle filmu uznávám, je nápad, sice fakt, fakt divný nápad, ale může být i dobře použitý, což u tohohle tvůrci bohužel nedokázali. Přijde mi že poslední dobou to Německo v Netflixu opravdu nedávají.