Air Force One (1997) odpad!

Film nám ukazuje amerického prezidenta ako nebojácneho bojovníka za mier. Neskutočné koľko patriotizmu môže byť v jednom filme.

Armáda démonů: Matka slz (2007)

Záver trilógie a po dlhej dobe opäť vynikajúci Argento, aj keď Argento akého nepoznáme. Už to nie je ten majster, ktorého každý záber filmu bol takmer umeleckým zážitkom, podporený syntetickou hudbou, ktorá vytvárala tú nezabudnuteľnú atmosféru jeho starých filmov. Tým nechcem povedať, že by to bolo teraz zlé, len jednoducho iné. Čo sa nezmenilo je násilie a gore, ktorého je tu požehnane a napríklad na smrť novonarodenca asi len tak nezabudnem, a záver, ktorý je opäť tak typicky "argentovsky" zlý. Nedá mi ešte nespomenúť Mater Lacrimarum, čo je asi najlepšia skladba vytvorená pre film.

Armageddon (1998)

Ďaľší filmík v ktorom celý svet zachraňujú američania a popri tom si neodpustia zosmiešniť Rusov. Na Zem sa rúti asteroid a hrozí jej zničenie. Ako už býva ale zvykom nájde sa obetavý amík ktorý neváha položiť vlastný život za záchranu ľudstva. Dojemné? Možno, ale nie pre mňa. Trápne? Podľa mňa určite.

Batman začíná (2005)

Fantastické. Batman skutočne ožil a ako sa patrí začína pekne od začiatku. Nolan v prvej polovici vykresluje postavy predovšetkým Bruca a konečne sa dozvedáme čo ho viedlo k tomu aby sa stal Batman-om. Rozumne je vysvetlené aj to odkiaľ berie všetky tie hračičky. Druhá polovica je už viac akčná a možno aj trochu slabšia ako prvá. Chaotický strih pri akčných scénach je dobrý pretože Batman potom naozaj pôsobí neviditelne a ľudia sa predsa najviac boja toho čo nevidia ale len o tom počujú. Christian Bale je najlepší predstaviteľ Batman-a a Batman Begins je najlepší film s Batman-om.

Battle Royale (2000)

Rozhodne najoriginálnejšia vyvražďovačka akú som kedy videl, ktorú nemôžete brať úplne vážne. Výborne natočené, zostrihané a s hudbou ktorá je v danom momente tak absurdná až je skvelá.

BloodRayne (2005)

Uwe, Uwe, posral si to, po geniálnom House of the Dead (*****) a docela pozerateľnom Alone in the Dark (**) som ťa mal tak rád , no ty si to pokazil filmíkom Bloodrayne čo je skutočne skoro čistá sračka. Kde je nadsádzka? Kde je humor? No v Bloodrayne nič také nečakajte a pripravte sa na koncentrovanú nudu a súboje, ktoré sú skutočne otrasné a ľudia ktorí tvrdia, že je Uwe neschopný, majú zrejme pravdu, ale aby som ho za tento film len nekritizoval, treba povedať, že oproti AitD sa zlepšil čo sa týka erotickej scény, ktorá tu je veľmi podarená a pustil som si ju aspoň dvakrát, tak preto tá jedna hviezdička. Nič to však nemení na fakte, že je to nepochybne Uweho najhorší film...

Blood: The Last Vampire (2000)

Vizuálne zaujímavé spojenie CGI a klasickej animácie robí z tohto dielka zaujímavú vec. Na druhú stranu stopáž je veľmi krátka a preto je dej dosť slabý. Navyše je tu veľa nezodpovedaných otázok (prečo napr.: jednému upírovi pomohla? prečo pomáha ľuďom?).

Breeders (1986)

Ak máte pochopenie pre B-čkové filmy, ktoré sa navyše berú strašne vážne mali by ste dať Breeders šancu. Mimozemštan (chlapík v gumovom obleku) znásilňuje panny, ktoré sa veľmi radi bezdôvodne vyzliekajú, či už v kuchyni alebo pri aerobiku, aby nakoniec skončili všetky spolu pokryté mimozemským semenom. Škoda, že počiatočnú zábavu vystrieda nuda, navyše to nie je ani trochu sexi, kedže režisér je herec/režisér gay porna. Naštastie niektoré hlášky sú nezabudnuteľné (Dr : "Their flesh has been burned by some kind of acid." Cop : "LSD ?") (Cop: "You're not dead, you're alive, if you're alive you can remember...")

Broken (2006)

Broken bol pre mňa jeden z najočakávanejších filmov, bohužiaľ to nakoniec nedopadlo najlepšie. Trailer sľuboval "gore as hell", avšak po skončení filmu zistíte, že všetky scénky, ktoré stoja za zmienku sú práve tie z traileru, čo by nebol problém, pretože nepotrebujem masaker nonstop 90 minút, ale problém nastáva vtedy, keď zvyšok filmu je vyplnený poväčšinou nudnými dialógmi, ktoré nikam nevedú. Vizuálne je na tom Broken na svoj rozpočet veľmi dobre (500 000 USD je na dnešné pomery niečo neuveritelné), maskéri odviedli vynikajúcu prácu, podobne aj herecké výkony sú na takýto film na slušnej, avšak nie dobrej, úrovni. Určite nejde o zlý film, má svoje skvelé momenty, ale to medzi tým je až príliš nudné a nezáživné a pritom stačil trošku zaujímavejší príbeh, aspoň sa dozvedieť čo to o únoscovi a mohlo to byť oveľa lepšie, takto môžem film doporučiť len fanúšikom nízkorozpočtových exploitation. 70%

Cabin Fever (2002)

Vynikajúci horor, pri ktorom je vidieť že Eli Roth má horory naozaj rád a vykráda ich jeden za druhým ( jasná inšpirácia Evil Dead, The Texas Chainsaw Massacre, The Blair Witch Project... ) ale čo je dôležité, robí to s citom. Film ktorý vás v jednej minúte rozosmeje a hneď na to zhnusí ( je tu pár naozaj nechutných scén ako napríklad nepríjemná depilácia nôh ), prípadne oboje naraz. Pripomína ako môže byť horor hlúpy, nechutný a zároveň tak nádherný.