• Romantický

Fontána (2006)

Nějak nevím, co vlastně říct........

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jelikož jsem velký fanda Harryho Pottera a všechny knihy jsem četla snad milionkrát, tak ani filmy nemůžu hodnotit příliš kriticky-s Harrym jsem vyrůstala, je to prostě moje srdcová záležitost. Filmy ráda mám, jen si je člověk nesmí s knihou spojovat doslovně a brát je trochu s nadhledem, protože jinak by tam našel miliardu odlišností a zbláznil by se, obzvlášť je-li tak velkým obdivovatelem kouzelnického světa jako já. Tenhle film se podle mě povedl velmi dobře, byla to příjemná změna po pro mě slabším šestém díle, který mi místy připomínal nějakou teen komedii. Nechyběla akce, temné scény, líbila se mi kamera, výkony hlavních představitelů se díl od dílu zlepšují. První part mě velmi příznivě naladil na závěrečnou část a myslím si, že se povede rozloučit se s Harrym důstojně -doufám, že za pomocí nejlepšího dílu ze série-rozhodně to k tomu směřuje.

Holky z porcelánu (1974)

Je to kravina. Ale hrozně roztomilá.............My jsme holky z porcelánu, život máme těžký, nelétáme v aeroplánu, my chodíme pěšky........to si budu pamatovat napořád :)

Horší už to nebude (2006)

Wau. Tak to je něco. Už dlouhou dobu jsem neviděla takhle překvapivý film. Herci byli skvělý, Will Ferrel, kterého jsem nikdy nemusela mě tady velmi bavil a zaujal. Takže komedie nebo tragédie? Každopádně velmi zajímavý snímek. A někdy je vážně lepší spokojit se s "fajn".///// I'd go the whole wide world, just to find her, find out where they hide her..

Hra o trůny (2011) (seriál)

Takže další seriál, který jsem si zamilovala. Asi bych se měla na tu televizi přestat dívat :) ///// " He was no dragon. Fire cannot kill a dragon." "Are you a brother of the Night's Watch, or a bastard boy who wants to play at war?"

Iluzionista (2010)

Něco tak krásného jsem už dlouho neviděla. Něžný příběh, u kterého je slov netřeba.

Jak ukrást Venuši (1966)

Nepřekonatelný zločinecký páreček k pohledání. ( ON: Zapomněl jsem si u vás vzít rukavice, a možná jsem nechal otisky, moc prosím, než půjdete do postele, otřete celý ten rám obrazu hadříkem. Ano? ONA: Jistěže, ještě něco? Nepřál byste si padělaný pas nebo falešné peníze? ON: Nee.....ONA: Jste blázen, prostě cvok. Nechcete taky pusu na dobrou noc?).........Ta věta se jí stala osudnou :D Jak já miluji sarkasmus, jak já miluji Audrey ........A chci ten bílý klobouk.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Earl přinesl svěží vítr, něco nového, něco, co se mojí sestře zdá jako naprostá kravina (nechápu ji), já to však považuji za geniální. Earl a jeho přitroublý bratr Randy, dva zlodějíčkové, vydávající se společně na cestu za lepším JÁ. Seriál, který se mi líbí víc s českým dabingem, než s původním zněním. Škoda, že byl po 4 sériích zrušen, další díly bych určitě uvítala :). P.S. Tak za deset dvacet let si ten seznam taky udělám :D.

Juno (2007)

Snímek, který je neuvěřitelně lidský, komický i dojemný zároveň, navíc obohacený o skvělou hudbu. Výkon Ellen Page na jedničku, velmi příjemně zde překvapí Jennifer Garner. U mě 90%.