Ďáblova lest (2009) (seriál)

Po zhlédnutí druhého dílu musím změnit počet hvězdiček. Ze 4 na 5. Sestřihat do filmu a hurá do světa.:-)

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Nemůžu si pomoct ale 5 let dělat na tomto mi přijde jako škoda času. Dost jsem se na Kozí příběh těšil, první český 3D animovaný film = dobré lákadlo. Tak trochu jsem doufal v nějakou ideální kombinaci Mrtvé nevěsty a Madagaskaru. Bohužel. První zklamání přišlo hned na počátku a nepřešlo mě až do konce. Na nezvykle protáhlé obličeje a celkově pokřivenou grafiku jsem si prostě nezvykl. Další zklamání přišlo s očekáváním zábavy, děje, nějakého dramatična, chytlavé hudby nebo prostě něčeho co by mě připoutalo k plátnu. Nic nepřišlo. A nesmyslná příšera s vyplazeným jazykem už mě dorazila. Měla asi pobavit. Měla. Ani výborný dabing Jiřího Lábuse už nemohl zachránit zoufalý dojem. Nu, žádný učený z nebe nespadl. Snad to bude napodruhé lepší. Jedna hvězdička…za snahu.

Sex ve městě (2008)

Na seriál už nějaký ten čas nekoukám a i k filmu jsem přisedl víceméně jen z dlouhé chvíle. Když jsem zjistil,že má přes dvě hodiny, už sem si chystal postýlku, aby se mi dobře spalo. Ale ke spánku nedošlo. Celou dobu jsem se dobře bavil a konec, byť očekávaný, svůj smysl určitě měl. Určitá poslepovanost několika dílů tam znát byla, ale nic co by příliš rušilo. Odpočinkové, romantické, ale s vtipem a nadhledem - jednoduše důstojné vyvrcholení seriálu. 80%

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Dlouho sem přemýšlel na tím,proč se mi tenhle film líbí. Je to snad dokonalými hereckými výkony (S.L. Jackson, J. Travolta, …) nebo skvělým pojetím filmu ve formě povídek, které spolu neočekávaně souvisejí nebo legendárními dialogy, které se citují dodnes nebo snad strhující hudbou? Nevím. Nedokázal jsem si dát jednoznačnou odpověď. Ale vím, že tenhle film považuji za jednotku dokonalosti filmu a od Pulp Fiction nedám na Quentina Tarantina dopustit. Pulp fiction is for me the best of the best.