Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Akční

Recenze (10)

plakát

Match (2012) odpad!

Chapu, že zřejmě kvůli dabbingu pro české ucho to není slyšet, ale tenhle film, v němž ukrajinské fotbalisté projevují svou vůli a odvahu bojovat s německým nacizmem, je skrz prosaklý nacizmem ruským... V filmu ruské herci hrají jen ty hodné, Ukrajinské naopak ty špatné, ty kolaboranty. Všechny fraze řečené ukrajinský znějí z ust kolaborantu, pochcancu a debilu a fabula bojovníka pro nezavislost Ukrajiny vede k myšlence, že bylo by lepši Ukrajině zustat s ruskem. A manipulace s fakty na konci před titulkamy krásně dovršuje tuto propagandistskou kompozici (https://en.wikipedia.org/wiki/The_Death_Match). Je obrovskou ostudou, že se Ukrajina učastníla natačení tohoto filmu... "Zapas smrti" je duležitou údalosti, v němž se projevuje vůle a boj Ukrajincu proti okupaci, a zaslouži bejt zfilmovana, avšak Ne tak, no this way!!!

plakát

Asterix a Obelix: Říše středu (2023) odpad!

Vezměte všechno nejhorší z Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva přidejte přidejte špatné herecké výkony, pár desitek kliše a hotovo... Pokrm jmenem Asterix a Obelix: Říše středu je zde pro Vás, žerte... prosím.

plakát

Soročinskaja jarmarka (2004) 

Takový typický novoroční muzikál pro postsovětský prostor muzikal (vůbec ne jako muzikály v obvyklém slova smyslu) s tipickými pro tento žanr nedostatky, jako jsou všechny písničky, a herecké ne-výkony ne hercu ..))) A tady vyjmečně naprosto krásná Verka Serduchka, která tahné na sobě všechno dobré, co v tomto filmu trochu ale přece paradoxně je. Pokud se chcete podívat na film v tomto žánru, raději se podívejte na "Večori na chutori bilja Dikaňki" 2001. roku.

plakát

Atlantida (2019) 

Film, který ukazuje, co je to PTSD a zničená krví nasáklá země jako by odrážela duši hlavního hrdiny. Silné emotivní dílo, se kterým bylo zajímavé se seznámit. Někomu to muže přijít monotonní a prazdným a od toho nudným, ale přesně tahle nalada je u člověka trpícího PTSD a dej není to, co je třeba od tohoto díla očekavat.

plakát

Věčnoje vozvraščenije (2012) 

Zajímavá zkušenost. Neustálé opakování stejných scén mě dostává do transu a dokonce jsem si to dokázal užít. Ale samozřejmě je potřeba k filmu přistupovat jako připravený, kdybych nevěděl do čeho jdu a myslel bych, že jdu na normální film, tak jsem si jistý, že bych se zbláznil a vypnul to a už nikdy to nezapnul.

plakát

Já, hrobař (2021) 

Já, hrobař - film s velmi krásnou kamerou, zajímavými dialogy a dobrými hereckými výkony, díky kterým jsem se dokázal vžít do a pochopit postavy filmu i přes scénáristické nedostatky, které ve filmu jsou. Příběh s mafií mi trochu překážel, zdál se mi ne úplně vhodný, mám pocit, že by se dal nahradit něčím líp sedicim do celkové myšlenky filmu.

plakát

Putevoditel (2004) 

To není vůbec film, ale opravdu to, co nám říká název filmu "Putevoditel" t.j. "Průvodce" Kyjevem.

plakát

Cesta domů (2019) 

Emočně velmi silná práce. Ale! Naprosto často nepochopitelné jednání postav kazí film a vy se díváte a ptáte se... Proč? Zde je jednodušší a jasnější řešení.

plakát

Skažene vesillja (2018) odpad!

Velmi hrubě šité klišé na klišé, s předem zřejmým koncem a špatnými vtipy

plakát

Mimořádná událost (2022) odpad!

Pokud točíte komorní příběh, musí být dialogy perfektně napsané. Film Mimořádná údalost, jehož děj se mi z traileru zdál zajímavý, se ukázal jako scenáristicky velmi špatně napsanou práci. Film ode mě dostává 3/10 jen díky zvukaři a kompozitoroví, hudba zde je vždy včasná a vždy přidavala a zesilovala ve scenách tu naladu, kterou do nich režiser vložil (snad).... tohle a tak dva tři dobré vtipy z 103 minut scenarického nesmyslu je tak jediné dobré, co v tom filmu bylo. Jínak je to odpad který níkomu nemohu doporučit...