Klub rváčů (1999)

Vrchol tvorby mistra Finchera a jeden z vrcholů světové kinematografie. Vždy když nemůžu spát, zapnu si televizi, hodím si nohy na svůj jin-jang stoleček a naladím si tento mistrovský kousek. Zapálím si cigárko a užívám si každou jednu ránu do doby, než mi zase jednou do uší nezačnou hrát líbezné tóny skladby ‚‚Where Is My Mind?‘‘

Osm hrozných (2015)

Příběh, odehrávající se dohromady na dvou místech, jehož závěr je asi to nejbrutálnější, co ze sebe Tarantino doposud vypotil. Nejvíc tomu přidává ta čistá radost v Jacksonových a Gogginsových očích při věšení Daisy. Pokaždé, co si budu chtít poslechnout nějaké ty historky o černých čurácích v bílých pusách, vím po čem sáhnout.

Pokoj (2003)

Život je nespravedlivý asi ke každému z nás, ale géniovi, kterým je Tommy Wiseau, nestačilo se vyplakat kamarádům u piva, a tak se rozhodl vyplakat na filmovém plátně před miliony lidí. No a tak jsme tady a sledujeme jeden z nejhorších, ale zároveň nejobdivuhodnějších filmů všech dob. Film je tak příšerný, že jsem se nad jeho stupiditou nenudil ani jednu vteřinu. "Oskarové" herecké výkony všech zúčastněných tomu taky moc nepomohly.

Top Gun: Maverick (2022)

Všechno na tomhle filmu bylo tak průměrné, že jsem zhruba od poloviny mohl přesně určovat, co se bude dít v následující scéně se stoprocentní přesností. Nekonečně nudnou romanci, klasické: ‚‚nafoukanec, kterého celý film nenávidíte se nakonec ukáže jako charakter‘‘ a nejlacinější deus ex machinu v historii nevykoupí ani fakt, že se Tomáš Cruisů naučil pilotovat opravdovou stíhačku.