Bumblebee (2018)

Marketéři firmy Hasbro si konečně uvědomili, že s jejich hračkami si hrají i slečny bez toho aby je užívaly jen jako náhradu robertka a tak tu konečně máme i silnou hlavní hrdinku ve světě Transformerů. Už se těším na pokračování Transformers vs. Transsexuálové.

Flash (2023)

Průměrný díl původního seriálu roztahaný na celovečerní film. Pan režisér se docela snažil, ale nohy mu podkopával infantilní scénář neschopné scenáristky  (vzpomeňme jakým způsobem znásilnila Birds of prey, proto i nechápu její angažmá v tomto filmu). Škoda.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Vlhký sen demokratů a noční můra republikánů, která s každým dalším dílem ztrácí na zábavnosti. To co z počátku působilo svěže (např. konfrontace konzervativních a liberálních hodnot) přešlo v pozdějších sériích v politicky angažovaný kýč, který má potřebu se vyjadřovat (humorně, nikoliv satiricky) ke všem módním -ismům a nudící opakovanými vtípky.

Zaklínač (2019) (seriál)

Když samotní tvůrci přistupují k seriálu s jistým despektem (viz Zajímavosti) a autor kultovní předlohy, má-li hodnotit kvalitu seriálu se omezí na "viděl jsem horší, viděl jsem lepší", je zákonitě něco špatně. Nejsem hluboký znalec předlohy, nicméně pár povídek a Krev elfů jsem četl a jsem si tak vědom potenciálu, který předloha nabízela a mohu tak s klidným svědomím označit tvůrkyni Schmidtovou za nekompetentní, neschopnou a arogantní ... (doplňte si sami). Arogantní proto, že se v jednom rozhovoru označila za znalkyni předlohy. Edit k 6.8.2023. Tak jsem si udělal výlet na filmové weby našich severních sousedů a nevěřil jsem vlastním očím. Zjistil jsem, že seriálu se podařilo něco, co doposud nikomu: sjednotit konzervativní a liberální křídlo jinak hodně rozdělené polské společnosti, protože seriál upřímně nenávidí téměř všichni (liberálové jsou o chlup smířlivější).

Přátelé (1994) (seriál)

Sexistický, rasistický, homofobní a transfobní seriál (dle aktuálního kritického diskurzu), který je nutno ignorovat. Takže se na něj prosím nedívejte, mohl by Vás infikovat normálnosti.

Alexander Veliký (2004)

Upřímně jsem si nepředstavoval jednoho z největších vojevůdců historie jako nerozhodného mamánka, ale tak co od levičáka Stonea jiného očekávat. Dvě hvězdičky za výpravu a bitvy.

Milan Kundera: Od Žertu k Bezvýznamnosti (2021)

Kunderu mám docela načteného, jeho minulost příliš neřeším (ikona našich liberálů Václav Havel jezdil za bolševika do práce Mercedesem, zatímco 70% běžné populace nemělo ani na Škodovku) a ostatně i on sám se od Čechů distancoval. Přeji mu Nobelovku a tvůrcům ať se naučí tvořit dokumenty. Edit k 16.7.2023. Tak nám Kundera před pár dny umřel, což tomuto dokumentu přidává nový ironizující rozměr, který by sám autor jistě ocenil.

Přes kosti mrtvých (2017)

Ekofeministická agitka podle předlohy a scénáře nositelky Nobelovy ceny. Nelze si nepovzdechnout, proč nobelovku získala liberální vagína z Polska a nikoliv geniální vypravěč Milan Kundera. K filmu: technicky solidní, režijně průměrné, obsahově sračka.

Hudba z Marsu (1955)

K tomuto filmu mám blízký emocionální vztah, protože jsem ho poprvé viděl při své hospitalizaci v psychiatrické léčebně v Bohnicích a v ne příliš dobrém psychickém rozpoložení. Naštěstí jsem byl pod vlivem antipsychotik, takže jsem si film vážně užil i přesto, že je ideologicky značně zabarvený (do ruda).