CoMyJenVíme!? (2004)

Nezdá se mi tolik podstatné, jak se to má s kvantovou mechanikou nebo čí představy o "realitě" či o Bohu jsou snad tzv. "správnější" (což je otázka neslučitelných individuálních představ každého z nás, o nichž nemá smysl se přít), ovšem stavět se ze zásady odmítavě ke všem myšlenkám, které zde byly předneseny, by nebylo nic jiného než ignorantské sebeochuzování. Třeba dejme tomu popis, jak pracují naše emoce, snad popírat nebudeme, a to, že se dají ovlivňovat, může být pro mnoho lidí novinkou, kterou nelze považovat za nesmyslnou a za nedůležitou a kterou si mnoho lidí neuvědomuje, jelikož nad tím nikdy nepřemýšleli a nikdy to nevyzkoušeli. Nebo znáte snad něco podstatnějšího a pro prospěch vlastní i ostatních lidí přínosnějšho, než učit se jak a proč se cítit dobře a jak harmonicky rozvíjet svůj život? Já ne. A je mi jedno, jestli to bude díky Bohu, díky oprostění se od dogmatických představ, díky kreslení srdíček na vlastní tělo, díky korigování způsobu myšlení, usměrnění a odbourání zažitých podvědomých negativ nebo čemukoli jinému přirozenému, co přináší svobodu srdci a duši.

Láska In Memoriam (2007) (TV film)

Výborná parodie na naši bulvárem prolezlou společnost natočená s tak brilantním zesměšňujícím nadhledem a nadsázkou, že se nad ní nelze nebavit!

Bojím se létat (1993) (TV film)

O sochařství jsem se nikdy příliš nezajímal, ale tento vydařený portrét mě k němu alespoň na chvíli uměl vtáhnout. Zajímavé jsou především záběry přímo z fakulty při výuce studentů a polemizování nad jejich výtvarnými výtvory.

Temný úsvit (2006)

Dovedně a realisticky zpracovaná rekonstrukce skutečného příběhu, kterému při sledování opravdu věříte, což je pro tento žánr nezbytně důležité. Přesto se mysl diváka může místy zaseknout na pár maličkostech, které tam jakoby nepatří, např. jak dokázali dva vysílení uprchlíci vyrobit bez jakýchkoli nástrojů v krátké chvíli tak zručný vor nebo kde vzal Bale při zapalování opuštěné vesnice tak profesionálně vypadající pochodeň, kterou by sám v tamějších podmínkách těžko vyrobil nebo našel.

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

Příjemný a dojemný snímek, k němuž chybí ještě dodat žánr "fantasy" - pokud tedy mezitím nevynalezli nějaké super-elastické rifle (America Ferrera promine) ;-)

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Velmi poutavé komorní drama, které disponuje ohromným nábojem probouzejícím empatie k hlavním hrdinům, třebaže s nimi nebo s jejich osudy nemusíte mít nic společného. Do filmu se vloudila jedna chybička - v r. 1961 padla zmínka o McQueenovi z Motýlka, který byl přitom natočen až za 12 let.

Cíl cesty: potápění (2004) (seriál)

Velice pěkný dokumentární cyklus, který nás zavede na jedny z nejznámějších a nejkrásnějších míst pro potápění na světě, ale seznámí nás také s okolními přírodními i kulturními památkami, obyvateli a tamější historií.

Staré báje vikingů (2003)

Tento námět skýtal ohromný potenciál, který bohužel film zcela nevyužil. Od začátku je jasné, jak se bude vše vyvíjet, což sice nemusí být vyloženě na závadu, ale sled událostí, v jakých se příběh odehrává, a chování hlavních postav působí příliš strojově a předvídatelně. Nicméně na historickém filmu je důležitější spíše to, zda dýchá skutečnou historií, a to se mu daří! Nedočkáme se žádných čistě namydlených hereckých tvářiček, metrosexuálních svalovců a krásek v kožených bikinách, jak nám běžně servírují současné hollywoodské braky, ale uvidíme ranný středověk ve své vesměs věrohodné podobě. Vynikají velice zdařilé kostýmy, výzbroje a masky a co ještě vyniká, co nelze nezmínit, jsou vskutku přirozeně krásné ženy :-)

Paralelní světy (2001)

Vydařené depresivní psychologické drama rozebírající oblíbené věčné téma, na kterém - když se to umí - v podstatě není co zkazit. Povedly se i netypické snové scény, které si svou působivou atmosférou skoro nezadají s Naukou o snech.

Křídla přírody (2002) (TV film)

Pokud vás při sledování filmu Ptačí svět také udivovalo, jak mohli filmaři natočit takové neskutečné záběry ze života opeřených letců, zde máte jedinečnou příležitost nahlédnout do pozadí vzniku tohoto jinak unikátního dokumentu. Křídla přírody však není pouhý film o filmu ale především samostatný přírodopisný dokument lišících se od mnoha jiných svou epochální výpravností. Těží z množství studijního a filmařského materiálu nasbíraného za více než 4 roky natáčení realizovaného po celém světě, proto není divu, že vlastně obsahuje více informací než samotný Ptačí svět určený do kin a přizpůsobený širším vrstvám diváků z řad běžných smrtelníků. Velmi pozitivní také je, že i zde pohyblivé obrázky doprovází krásná hudba Bruna Coulaise.