Kappal (2014)

Jeden z filmových výkvětů tamilské produkce, který svou okatou plytkostí hýří natolik křiklavě, až se z toho stává pomalu studijní materiál o vzorech nejtypičtějších filmových popkulturních klišé.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Po všech stránkách katastrofální škvár! Jediné, co v průběhu sledování může nešťastného diváka aspoň trochu osvěžit a obohatit, jsou příjemné záběry letní přírody, ale o tom tahle totální fraška přece být neměla...

Let Fénixe (2004)

Pokud je něco, co vévodí tomuto "klenotu", pak je to bezesporu neuvěřitelně stupidní chování většiny zdejších postav. Chvílemi to vypadalo jako Pán much odehrávající se na poušti, jenže těmto klukům není dvanáct, a to je ten průser. Zdejší hrdinové by udělali lépe, kdyby se radši na poušti uhádali k smrti - lidstvo by bylo ušetřeno jedné grupy nevychovaných, namyšlených a pro společnost nebezpečných spratků.

Jurský park 3 (2001)

Snad tím, že jsem se dostal k tomuto dílu až mnoho let po jeho natočení, spatřil jsem v něm neuvěřitelnou hromadu nejklasičtějších klišé, jež by mohly sloužit jako odstrašující příklad všem začínajícím filmařům, kteří to s filmařinou myslí aspoň trochu vážně.

Kostičky (1994) (pořad)

Ten klaun s debilním hranatým nosem ve mně vždy vzbuzoval silný odpor i děs. Neměl daleko k jeho kolegovi z Kingova hororu "To" :)

Prokletí ostrova Saint Pierre (2000)

Prokrindapáda, navzdory zvučným jménům v hereckém obsazení je tenhle film amatérština velkého kalibru! Zpracování příběhu (který sám o sobě disponuje velmi nadějným potenciálem) vyznívá jako dětinský pokus o vážné tragické drama. Dějová zápletka a psychologie postav je zde rozmáznuta tak kostrbatým, neobratným a nevěrohodným způsobem, že mi už po prvních dvaceti minutách bylo dočista jedno, co se na obrazovce odehrává a jak to s nahnutými osudy postav dopadne...

Pád Berlína II. (1949)

Na tohle se dnes už takřka nedá dívat! Resp. leda jako na cennou historickou výpověď vypovídající o šokující míře propagandistické absurdity své doby. Z dnešního pohledu se jedná takřka o grotesku - ovšem grotesku, ze které mrazí v zádech. Tohle dílo v podstatě nemá daleko k Chaplinovu Diktátorovi, jenže rozdíly v pojetí a v záměrech zesměšňovat nacistickou nabubřelost a chování německých oficírů jsou pochopitelně zjevné. Zde se proti zcela nekontrolovatelně vyšinutému, psychopatickému Hitlerovi staví do opozice neuvěřitelně a až směšně rozvážný, klidný, mírumilovný a o blaho svého lidu se starající tatíček Stalin. V porovnání k historické skutečnosti o poměrech sovětského lidu a postoje Rudé armády k vlastním vojákům o to více vyzní zcela zákeřná a zrádná faleš, s jakou tento film věší všem divákům se vší odpornou troufalostí bulíky na nos.

Pád Berlína I. (1949)