Pokémon (1997) (seriál)

Viděl jsem jen první půlku a byl jsem mladý, velmi mladý. Nebudu hodnotit z dnešního pohledu, když mám k dispozici pohled mého mladšího nezkušeného já. A tomu se Pokémoni líbili. Kdyby jenom to, dodnes mám doma spoustu jejich samolepek, plakátů a plastových figurek. Tenhle seriál splnil svůj účel, takže si tři hvězdičky zaslouží. Mé mladší já by nejspíš dalo pět, jenže to mu nemůžu dovolit. Psal jsem sice, že budu hodnotit jeho očima, ale v jeho věku je málokdo způsobilý k vlastnímu rozumnému názoru. Výsledné *** jsou tedy průměrem mezi hodnocením mým a mým před x lety.

Digimon (1999) (seriál)

Neříkám, že bych na to teď koukal, ale pamatuju si, jak sem to měl rád, v době, kdy mě přestávaly bavit pokémoni. A podle toho musím hodnotit, seriál není určen pro dospělé publikum, a když ho vysílali v našich televizích poprvé, tak jsem byl na prvním stupni základní školy a Digimoni se mi líbili. Oproti pokémonům se mi zdálo, že je v nich alespoň nějaký příběh a každý díl není úplně stejný. Dávám dvě hvězdičky, protože mě to opravdu bavilo, ale zase mi to vydrželo ani ne celou první sérii, tak jako třeba Pokémon.

Mamma Mia! (2008)

Líbila se mi hudba, líbil se mi velice jednoduchý příběh, líbily se mi i herecké výkony, ale přesto to není na pět hvězdiček. Na druhou stranu to není ani na tři, takže proto čtyři...

Vánoční prázdniny (1989)

Narozdíl od průměrných rodinných komedií s vánoční tématikou má tenhle snímek něco do sebe. Některé vtipy se opravdu povedly, některé situace byly skutečně velmi komické a ještě mě film skvěle naladil na blížící se Vánoce.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Neila Patricka Harrise jsem dosud znal jen z How I Met Your Mother, kde předvádí opravdu skvělé herecké výkony. Teď navíc zjišťuji, že kromě hraní ještě perfektně zpívá. Dr. Horrible je povedený muzikál, jehož soundtrack mám dosud v počítači, protože jsem si ty písně prostě zamiloval. Kromě dobré hudby a vtipného příběhu mě ještě překvapila účast Simona Helberga z The Big Bang Theory.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Skvělý animák, který mne doprovázel téměř celé dětství a dodnes si ho můžu bez problému pustit. Nenáročná, ale poměrně kvalitní zábava.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Kdo by to byl řekl, že i tahle jednoduchá one-man show dokáže skvěle pobavit tolik diváků po celém světě. Mimika Rowana Atkinsona je neuvěřitelně zábavná, až nevím jak bych to popsal. Tohle musíte vidět, jinak nepochopíte.

S čerty nejsou žerty (1984)

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších českých pohádek. Krásný příběh, skvělé herecké výkony, na čas kolem svátků naprosto ideální.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Kdybych na to v dobách největší slávy nekoukal, dal bych odpad!, jenže tomu tak není. I tohle dokázalo mé mladší já víceméně zabavit, neříkám plnohodnotně, ale co jsem měl dělat, lepší filmy bych nepochopil :D

Americká krása (1999)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v posledním roce viděl. Skvělý příběh, perfektní herecké výkony - zejména mistrovský výkon Kevina Spaceyho - a poutavá hudba. Nenapadá mě jediný důvod, proč by Americká krása neměla dostat plné hodnocení, kdo neviděl, nepochopí...