Kněžna Libuše (2008) odpad!

Vezměte digitální kameru, pár opilých kamarádů, vybavte je dřevěnými klacky a vyražte do lesa - ať natočíte cokoliv, velmi pravděpodobně to bude kvalitnější než tenhle "film". Nicméně navzdory (či spíš díky) tomu, že je ve filmu špatně snad úplně všechno, na co si lze vzpomenout, je zábavný faktor neuvěřitelně vysoký. Pro umocnění už tak velkolepého zážitku doporučuji sledovat ve větší skupině lidí a během promítání hrát drinking game s pravidlem napít se po každém záběru na úplněk. :)

Luxus na talíři (2016) (pořad)

Mikluš rád vaří a docela to umí a nám všem se to líbí!

Man qing shi da ku xing (1994)

Neuvěřitelná šílenost. Celých 90 minut filmu je hlavní hrdinka střídavě mučena nebo o*ukávána, případně obojí zároveň. To je vždy doprovázeno typicky japonským kňučením, které je ke konci už docela otravné. Naštěstí se film nebere vůbec vážně a některé scény jako třeba sestřelování krysy při močení nebo pověstný Kung-fuck jsou svojí neskutečnou ujetostí ohromně vtipné. Podruhé bych to ale už vidět nemusel.

Policajt samurai (1991) odpad!

Kdyby Limonádového Joeho natočili béčkoví porno producenti, tak by to vypadalo asi takhle. Odpad nebo 5, ono je to vlastně jedno.

Pozemšťan (2007)

Přestože se celý film vlastně jen několik lidí baví mezi sebou v jedné místnosti, tak hodina a půl utekla jako nic, klidně bych si dal líbit tak půlhodinu navíc, protože se nabízí celá řada dalších témat, která mohl film obsáhnout. Ale i přes ne naplno využitý potenciál svou myšlenkou hodně zajímavý a originální snímek.

Prometheus (2012)

"We made you because we could."

Star Trek: Do temnoty (2013)

Film byl asi OK, ale co si pamatuji z jednoho dávného ročníku Festivalu fantazie, tak po promítání jsme se s kamarádem následně opili "into the darkness", takže hvězdička navíc za to.

Účastníci zájezdu (2006)

Tohle dílo jsem byl nucen sledovat při zpáteční cestě autobusem z dovolené. Očekával bych tedy, že díky tomu by neměl být problém se ve filmu tak trochu najít, ale už brzy bylo jasné, jak bláhová tahle domněnka byla. Trapně deformované karikatury postav, zoufalé herecké výkony a kvalitní novácký humor mi až nápadně připomínaly Kameňák. Čím to, že mi nakonec vůbec nevadilo, že kvůli noční cestě nebyl film dovysílán do konce? :) 1* za postavy řidičů Karla & Karla (při kterých se mi vybavili Samotáři), slušnou kameru a asi jedinou scénu, kdy jsem se od srdce zasmál a to když Klepl hned na začátku filmu spadl v autobuse ze sedadla.

Vahşi Kan (1983)

Další z "perel" turecké kinematografie, kdo neviděl, nepochopí, kdo viděl, stejně nepochopil. Zombíci, paní Rambová, gang motorkářů, co více si přát... :) Objektivně odpad nejčistšího kalibru, subjektivně velmi zvráceně zábavné, i když "kvalit" profláklejších tureckých Star Wars nebo Spidermana to přeci jen nedosahuje.