Dým bramborové natě (1976)

poetický klidný snímek, vláčil dokázal zachytit a zajímavě předat venkovský život v reálném socialiamu

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

kvalitní věcička s nápadem, z mé strany jsem nebyl úplně nadšenej z hudby, resp. jejího použití

Edith Piaf (2007)

dech beroucí zážitek, nevím zda po technické stránce bylo vše dokonalé, možná někdy po druhém zhlédnutí to vědět budu, ale ten příběh - ten je famózní, o edith a jejím životě jsem toho moc nevěděl, ale už chápu proč ji francie miluje, k jejím písním, které se mi vždy líbily (tedy ty z pozdější doby) mám od teď mnohem hlubší vztah, v záplavě neuvěřitelných amerických sraček mohu tento film jedině doporučit

Profesionál (1981)

Podle mě nejlepší Belmondův film, v kombinaci s hudbou neskutečně silný zážitek.

Harold a Maude (1971)

Skvělý film, naprosto geniální způsob využití volného času. Kam až to dojde jsem nečekal, ale v jiném filmu by mi to přišlo nechutné, zde naprosto jasné vyústění. Klobouk dolů.

Taxidermia (2006)

je to na efekt a je to síla, ale nelituju že jsem to viděl, stojí to za to, ale ne pro slabší povahy

Kid (1921)

velmi pěkny film, s přihlédnutím k době vzniku pak skutečně neuvěřitelná filmařina, porovnávat s ostatními filmy z té doby skoro nelze. Naprosto bezchybný výkon dětského hrdiny.

Hořící Mississippi (1988)

Skvělý film, ukázka jak to v té americe mají vymakaný ohledně lidských práv a jejich dodržování.

Božské děti (1997)

nádherný film postavený na tak jednoduché zápletce, že se od počátku obáváte, že Vás to nedokáže bavit celých 85 minut, ke konci pak zjistíte, že naprosto konsternovaně čekáte jak to dopadne, podaří se získat ty zatracený boty nebo ne. Určitě se podívejte jestli ano. Jeden z nejsilnějších filmů jaké jsem viděl.

Interstate 60 (2002)

Díky za filmový klub na CT2, často je to dost nekoukatelný, ale tohle je fakt klenot, super film, s neprosto geniálními nápady. Ironie O. W. Granta je mi fakt blízká, škoda že se s ním nemohu projet na 60 :-). Doporučuji.