Happy End (1967)

zábavná filmařská podívaná, škoda že už dneska naši filmaři neumějí něco zajímavého vymyslet....

Ve jménu otce (1993)

Silný a uvěřitelný příběh o nenávisti, nespravedlnosti a o tom, že bez odpuštění jsme pořád v začarovaném kruhu. V tomto případě má příběh nějaký alespoň bílo šedý konec, věřím, že ale díky mstě je spousta příběhů s koncem zcela černým.

Hanebný pancharti (2009)

Super podívaná, je to samozřejmě pohádka, ale stojí za zhlédnutí. Především úvodní scéna v chalupě je klenotem kinematografie, pak už je to takový trochu komiks - proto jen 4 hvězdy.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Ukázka skutečného domácího násilí a taky toho, že fajn člověk ve společnosti se pořád může chovat jako debil doma ke svým nejbližším, herecky nic moc, ale sdělení filmu je veliké a uvěřitelné....

Vzpoura (1967)

silný příběh, ukázka arogance moci, bezchybná režie, prostě japonská klasika

Krvavá neděle (2002)

No to je pěkný snímeček o demokracii ve Velké británii, až nás zas někdo bude poučovat jak a co máme dělat s menšinama ap. můžeme jen doporučit tento film, ale zpět k filmu, suprově navozený pocit autentičnosti, skoro by si člověk říkal že to točili při skutečné demonstraci. Herecké výkony nejsou tak podstatné, protože základem je uvěřitelná atmosféra a ta se skutečně povedla.

Noc na Zemi (1991)

Díky za každý nápad v kinematografii, tak vtipné povídky sestavené v jednom rámci, řešící ty samé problémy v různých místech se fakt nevidí... Skvěle vybraní herci, tak aby jsme se do nich nezamilovali jako do našich snů ale zároveň byli dostatečně sympatičnní pro pochopení jejich starostí.. Bravo

Pahorek (1965)

Zajímavý film z vězeňského prostředí o nezlomnosti člověka, Connery hraje velmi dobře, trochu je poznat, že jde o starší film, ale myslím, že stojí za zhlédnutí

Dokonalý trik (2006)

moc zajímavej film absolutně netradiční zápletka, dobře vystavěnej příběh, super herecké výkony atd. atd. doporučuji