Menu (2022)

Klasický námět se skupinou poměrně zajímavých postav v jedné místnosti a houstnoucí atmosférou, okořeněný o, pro mě osobně, extrémně zajímavé prostředí fine dining a profesionální kuchařiny. Herecké výkony jsou tu naprosto vynikající snad od všech. *MILD SPOILER* První 2/3 filmu jsou rozhodně ty lepší. Ke konci jsem byl čím dál zvědavější k čemu to celé spěje a co je pointou, jen aby se ukázalo že k ničemu a žádná hlubší pointa v tom není, což bylo dost velké zklamání. 3,5/5

Přízraky v Benátkách (2023)

Výborný film u kterého jsem se maximálně bavil. Srovnatelný s Vraždou v Orient expresu a drasticky lepší než Smrt na Nilu. Výborná hororová atmosféra a zajímavý námět, kdy Poirot spíš než vraždu vyšetřuje vlastní příčetnost. Jedinou vadou na kráse je uspěchaný a trochu předvídatelný konec. 8,5/10

Spalovač mrtvol (1968)

Škoda zbytečně dlouhého úvodu a zbytečných scén co spád filmu a atmosféru spíš kazí (pouť, box). Většinu filmu se neděje vůbec nic a jen čekáme kdy se to zvrtne. No když se to konečně zrtne, poskočí film kvalitou o několik kategorií nahoru a začne mít neskutečné grády, bohužel je to jen závěrečná půlhodina. Kdyby byl rozjezd kratší a delší a detailněji zpracovaná ta část kdy jsou věci v pohybu, bylo by to rozhodně na 5 hvězd.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Maximálně zábavný film, skoro do puntíku věrný herním předlohám. Animace je nádherná, anglický voiceacting se povedl výborně, i když Chris Pratt jako Mario možná nesedne každému. Příběh dává smysl, i když je to klasické "heroes journey" klišé dobrodružství, nenadchne, neurazí. Postavy jsou dobře zpracované a zapamatovatelné a není jich tam zbytečně moc. Super Mario bros. nedosahují hloubky Puss in boots: The last wish, ale vynahrazují to opravdu skvělým tempem a spoustou zábavné akce. Jako oddechovka pro pobavení na 90 minut nemůže urazit

Top Gun: Maverick (2022)

Top Gun Maverick je perfektní film. Nemá sice hluboce promyšlený příběh, nemá perfektně strukturované postavy a nezasáhne vás na psychologické úrovni. Ale od toho tady taky není. Není to román o 1000 stránkách nad kterým můžete filozofovat se sklenkou vína. Je to film a je dotažený do posledního detailu. Efekty, hudba, herci, akce, příběh. Všechno je dokonale vyvážené, všechno spolu dokonale funguje, není to prvoplánově hloupé a zároveň to není nudné. Jako pokračování to ctí předchůdce, navazuje na něj a vylepšuje ho. Neobtěžuje se to s předáváním rádoby hlubokých politických myšlenek a nesnaží se to komentovat stav naší společnosti, prostě to je jenom skvělej film. Srovnal bych tohle dílo s Terminátorem 2. 9,5/10