Chudáčci (2023)

Film sú obrázky. Spojené s príbehom . A  čím dokonalejšie obrázky poskladané do príbehu tým je šanca väčšia, že film nezomrel a nezomiera. A príbeh s ním. Nebrať si to  osobne a uvidíte všetko, čo milujete na filme ajeho tvorbe. Príbeh je jednoznačný a jasný, a odráža skutočnosť a realitu života, jednej z tisícov liniek života. Takto ma opantal rovnako (desiatky rokov dozadu nazad naspäť) ten čínsky oskarový  film tiger a niečo, ktorý presne prezentoval, čo tento film . Film sa skladá z foto obrázkou v prvom rade, foto obrázkou, ktoré samé o sebe samostatne v nepohybe rozprávajú

Temný případ - Noční krajina (2024) (série) odpad!

Všetci ktorí kritizujú , nás , ktorým nestačí že Jodie Foster odvedie profesionálnu prácu, tak si pozrite jej herecký výkon vo filme NYAD, tam nikomu z nás nevadilo, že stárne z gráciou, a Vy všetci, ktorí kritizujete nás , ktorí sme dali odpad tomuto nezmyslu, tak právom zaslúžene, a nemá to nič s genderom, a podobne...........  jednoducho celé od začiatku do konca je hodné jedného videoklipu.  Bezkonkurenčne najhoršia séria a to vo všetkom. Ani horror, ani krimi, záhada, neskutočný mišmaš o ničom.  Chvíľu je to zaujímavé kvôli Aljaške, kde sa to celé odohráva ( ale to si treba pozrieť Fortitude, kto ho nevidel) a to je asi, tak všetko.  Žiadna temná atmosféra, žiadny prekvapivý dej, a stupňovanie napätia, v prvých troch dieloch vo chvíli , kedy by mala vstúpiť do deja filmová muzika , tak hrajú songy piesne a nie málo ( piesne a muziku od skupín a spevákov si popočúvam z archívu kedykoľvek, nie pri sledovaní True detective). Kasting absolútne zlý, herecké výkony slabé , často teatrálne nasilu prehrávané, dialógy hlúpe a nezmyselné , rovnako  dej a zápletka.  Na Rotten tomatoes uznávaní kritici to vynášajú do nebies, čiže mi asi niečo ušlo. Alebo asi im Issa López poslala vianočné darčeky v predstihu, inak tie pozitívne hodnotenia nechápem, lebo podľa mňa  tejto sérii je úplne všetko od začiatku do konca zle. Úplne všetko.

Fargo - Season 5 (2023) (série)

toto je Fargo, ktoré milujem, toto je znovuzrodené Fargo se vším všudy, miestami pre niekoho môže vyznievať  navonok nudne, pravý opak je však realitou, fenomenálne herecké výkony, skvelý casting , klinec za klincom od začiatku do konca. Paráda

Big Dogs (2020) (seriál)

Big Dogs' je nepredvídateľný. Je to ako pozerať sa na prírodnú katastrofu. Viete, že to spôsobuje veľa škôd, ubližuje mnohým ľuďom, napriek tomu stále sledujete, ako to skončí. Plus odhaľuje škaredšiu tvár New Yorku , ktorú v reklamách na mesto, ktoré nikdy nespí určite nenájdete. Vďaka za casting, konečne neokukané tváre, aj skvelé herecké výkony, popri priemerných, a aj dobré briskné hlášky v dialogoch, ktoré bavia. Určite sa to oplatí pozrieť. Aj keď osobne pochybujem, že si to nájde veľa fanúšikov.

Rod (2021) (seriál)

takmer ako volne pokracovanie love/hate,.....  irsko je unikatne v tomto, ich gangstri su realni gangstri ludia a smrtelni hlavne...  vela veci v nich , ktore tieto irske serialy zobrazuju su autenticke s realitou....

Ghosted (2023) odpad!

vsetci zucastneni si zarobili, a ani sa nenadreli....... ludia, ktori rozhoduju o filmoch ako tento musia mat bud velke stastie, ze maju super zamestnanie, alebo to maju ako hobby a penazi ako pliev

Acidman (2022)

veľká spokojnosť, ideálny film na nedeľné ráno, keď sa Ti ešte nechce vstať z postele a pre dobrý začiatok k pohodovému dňu. Herecké výkony absolútne skvelé, realisticky zobrazený vzťah medzi dcérou a otcom, myšlienka a príbeh absolútne reálny, kamera vynikajúca, aj o prekvapenia nie je núdza