Pěsti ve tmě (1986)

Rocky po Česku, zdramatizovanej válkou (čím jiným když jde o Českou výrobu). Jen s rozdílem, že Rocky byl charakter, ale Vašut je spíš libovej frajírek, jak o něm říká i trenér "dědek." Příjemnej večerní film, hudba výborná.

Nouzový let (2016)

Konečně nějaký film co není přes kopírák z Hollywoodu. Rusko-kambodžský, to mluví za vše. Neotřelý běh obyčejných dní tak, jak běží každému člověku a k tomu neobyčejný příběh.

7 pádů Honzy Dědka (2012) (pořad)

Pokazdy kdyz tenhle moderator otevre pusu, tak kazdej musi okamzite pochopit jak to vypada, kdyz clovek nema smysl pro humor. Spis antismysl. On opravdu vysvetli kazdy vtip, ke kteremu omylem behem poradu dojde... . A to, ze hoste hezky povidaji spis vypovida o tom, ze dostali prostor od cloveka co nema co rict. A pri jeho radoby vtipnem uvodu, se spolknutymi koncemi vet, se mi trapnosti krouti prsty u nohou. Jestli tenhle clovek muze moderovat, tak pak uz opravdu kazdej. To uz i Srstka se svým "Chcete mě" proti nemu byl "Pan moderator". Kazdopadne, porad je to, mezi arogantnim a milionkrat obehranym Krausem, co rad posloucha jen sam sebe, a Sipem, ktery chce po lidech vysvetlovat i nadech a vydech a jehoz humor spociva v prereknuti hodnych zaku treti tridy zakladni skoly, porad jeste spicka - a to prave diky tomu prostoru co zbyva lidem k sebeprezentaci nerusene agresivnim skakanim do reci. A proto ma i takovou navstevnost. Navzdory tomu vsemu pokrytecky na ten porad koukam rad :-)

Strážmistr Topinka (2019) (seriál)

Jestli si opravdu potrebujete intelektualne odpocinout, at uz proto, ze jste doktor nebo akademik nebo mate syndrom vyhoreni ci deprese, pak tohle je presne recept pro Vasi dusevni pohodu.

Bouřlivé srdce (1992)

Pokud jste cetli alespon jednu knihu Carlose Castanedy, pak vite jake kulturni bohatstvi skryva indianska rise, a tohle je snad jediny americky film, ktery vykresluje dusi puvodnich obyvatel lepe nez stupidni westerny a kde je videt dost kruta realita stretu zapadni civilizace se zbytky indianske kultury, ktera zije v souladu s prirodou.

Věčně mladá (2015)

I kdyby ve filmu nehral Harrison Ford, budete stejne od zacatku do konce okouzleni jeho hlavni hrdinkou, nadhernou Blake Livelly, ktera je nadpozemsky okouzlujici a dokaze navodit pocit jake to je byt nesmrtelni. Skrze ni se i pres obrazovku nakazite charismatem tak, ze se budete i v  realu aspon jeden den chovat jako ona.

Elvis a Anabelle (2007)

Konecne neotrely dej i misto, ktery se povetsinou odehrava okolo soucasneho balzamovani. Klid a ticho jako pred Vasim poslednim vydechem je ve filmu casto spojeno se smrti - takze necekejte zadne happyendy.. a zaroven ani zadna smrt ve filmu neni smutna, ale jen zacatek dalsi cesty. Originalni film, kde ma hrdina smrnc a Anabelle je nadherna a krasne svobodna - po sve smrti.

Americký gigolo (1980)

To co Vas pri sledovani tohohle filmu udrzi od zacatku do konce neni zapletka, ta je jednoducha, ale dokonale dialogy (v originale) a psychologicka propracovanost postav. Vzijete se do Richarda Gera jako by byl ted s Vami v pokoji a budete hltat co udela dal. Vzdyt prave tenhle film ho vystrelil ke hvezdne kariere. A atmosfera 80.let Vam nebude protivna, naopak si po tomhle filmu zacnete stahovat pisnicky od Blondie.