Kobra 11 - Komisař (2005) (epizoda)

Slušná epizoda s pár zajímavými zvraty, zaujal mě ale dost nepřesný popis epizody od TV Nova :D

Kobra 11 - Návrat (2005) (epizoda)

Tato epizoda si zaslouží pět hvězd už jenom za to, že se zpět vrátí všemi milovaný Tom Kranich. A hned byla nálada lepší ;)

Kobra 11 - Série 8 (2004) (série)

Za mě je trochu škoda, jak moc fanoušci Kobry hatí postavu Jana Richtera. Ono, nastoupil po nezapomenutelném Tomu Kranichovi, ano, Semir měl v seriálu s mnoha partnery lepší chemii, ale za mě není jeho postava v podání Christiana Olivera vůbec k zahození. Za 2 série, kdy v seriálů působil, vyšlo dle mého názoru celkem dost obstojných dílů a já jsem si Jana Richtera, navíc skvěle nadabovaného Michalem Jagelkou dost oblíbil. O to víc mě mrzí jeho odfláknutý odchod...

Kobra 11 - Za každou cenu (2004) (epizoda)

Musím uznat, že na to, jak je Kobra většinou předvídatelná, tak ted poslední zvrat jsem nečekal. Slušná epizoda, 4 hvězdy.

Kobra 11 - Pes a kočka (2004) (epizoda)

Tenhle díl mě překvapil, protože nebyl ve všem tak moc předvídatelný. Jedna z nejlepších epizod osmé série.

Kobra 11 - Série 6 (2002) (série)

Další skvělá série se starým dobrým Tomem Kranichem. Možná ne tak dobrá, jak ty předchozí, ale stále jedno z nejlepších období, co jsme kdy s Kobrou zažili. Plus hezké díly s vedlejšími postavami. A Tom....Kéž by to šlo vrátit...

Kobra 11 - Smrt novináře (2003) (epizoda)

Není to zas tak špatná epizoda, zajímavé je, jak se za jízdy podařilo padouchovi střelit chlapa skrz zadní sklo do hlavy jen z pistole, jinak námět není zas tak nový, ale příběh i tak zaujme. Pobaví příběh kolem Bonratha a Herzbergra a Bonrathův finální běh :D

Tenet (2020)

Tenet je vynikající počin, který možná dosti lidem nesedne, ale mistr svého oboru Nolan si s tímto filmem tak neskutečně vyhrál (což tyto detaily zjistíte při přehrání videa k filmu), nebo prostě jak ho moc dobře známe, minimum CGI a vše natočeno pořádně tak, aby to bylo věrohodné. To je ta pravá filmařina, na které si Nolan stále zakládá. A já při prvním sledování tohoto skvělého počinu v mnoha momentech nechápal, jak a co se to sakra děje. Za mě 5 hvězd zaslouženě jak za Nolana, skvělý cast a celý příběh.

Kobra 11 - Bezbrannost (2022) (epizoda)

Tento díl nám konečně dovysvětlil, jak to bylo se Semirovým vězením a co bylo potom. Námětově příběh odehrávající se jako retrospektiva nebyl špatný, ba naopak ukazoval na velký probém, který je stále součástí společnosti i v 21. století. Scénáristicky se občas objevily nějaké trhliny, ale divák si odnesl silný a i smutný zážitek. Často se píše o tom, že příběhově se novější série nemůžou starším sériím vůbec rovnat, což je sice pravda, ale že by nebyly zajímavé, se říci nedá. 27. série je naopak velmi dobře natočená s tím, že by se v oblasti kamery mohla rovnat filmové tvorbě. A je skvělé, že tato epizoda měla nakonec přeci jen štastné vyústění ;)