Bitva o Černobyl (2006)

Pamatuju si, jak nám tenhle dokument pouštěli ve fyzice na střední. Ještě asi týden potom se mi špatně spalo. Opravdu silný zážitek, právě díky autentickým výpovědím a záběrům... až si člověk říká, jak tohle všechno může být pravda.

Blue - Best in Me (2002) (hudební videoklip)

Neskutečně přeslazené a kýčovité, ale přesto svým způsobem krásné. Because you bring you the best in me, like no-one else can do, that's why I'm by your side... and that's why I love you.

Boj (2015)

Hrozně mě rozptylovalo, že hlavní představitel vypadá úplně jako dánský Ewan McGregor. Výborný film, který umí hodně říct i beze slov.

Bruiser (2000) (seriál)

Asi je to tím, že jsem všechny díly viděla v době, kdy jsem byla utahaná a demotivovaná, takže mi takový druh humoru pomohl, ale nemůžu jít pod čtyři hvězdičky. Vždyť jenom ty James-Bond-skeče, Martin Freeman neobratně balící ženy, ten pár, který se neustále dohadoval na tom gauči či t-t-t-t-touchy! byly k nezaplacení :D

Casino Royale (2006)

Tohle se mi nikdy neomrzí. Jako protipól k předchozím bondovkám s Brosnanem, které na mě působily vlažně, se mi Casino Royale dostalo pod kůži. Daniel Craig je perfektní Bond, ten stříbrnej Ford a Aston Martin jsou neskutečný auta, Eva Green je nejlepší bond girl, snad proto, že jí vlastně není a sledovat akční honičky a rvačky je mnohem zábavnější, než ty uhlazené, místy těžko uvěřitelné kousky, co předváděl Brosnan. Takhle má vypadat pořádný film!

Cena za lidskost (2008) (seriál)

Úplně jiný seriál o nadpřirozenu, než na jaké jsem byla doposud zvyklá, realističtější a bez zkrášlování. To se mi dost líbí. Ústřední trojka upír-vlkodlak-duch je opravdu zajímavou kombinací a funguje výborně, na čemž mají velkou zásluhu skvěle vybraní herečtí představitelé. Tady bych hlavně moc chtěla pochválit Russella Toveyho - znala jsem ho už ze Sherlocka, kde mě upřímně řečeno vůbec nezaujal, ale tady je prostě úžasný. Nikdy jsem neměla ráda vlkodlaky, ale on dokázal Georgovi vdechnout tolik roztomilosti, až bych to u příslušníka mi nejmíň sympatického nadpřirozeného druhu skoro považovala za nemožné. A když se k tomu přidá i ten jeho dokonalý britský přízvuk... no, nebudu se tu rozplývat. Po pilotu dávám čtyři hvězdičky, tu pátou si zatím nechám v záloze, i když mám pocit, že si ji Being Human v průběhu ještě zaslouží :)

Cizinka (2014) (seriál)

Nenechte se pomýlit tím, jak to tu někteří označují za čistokrevnou červenou knihovnu. Závěr první série byl tak drsný, že jsem se místy ani nemohla dívat a opravdu bych to znovu vidět nechtěla.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Celkově opravdu promyšlený seriál, který nutí k zamyšlení. A jen navíc bych dodala, že z prvního dílu mi bylo opravdu na zvracení, třebaže toho už vydržím docela dost, což značí právě to, že splnil svůj účel.

Čtyři bratři (2005)

No jo, já ty nedostatky vidím, ale nemůžu si pomoct. Tenhle film u mě má prostě svoje místo a vždycky ho mít bude. Stačí mi jen slyšet úvodní "Somebody to love" a dostanu se do té atmosféry zasněženého, ledového Detroitu, no a pak už se vezu celou dobu :) Je to drsné, syrové a vůbec všechno možné, než jemné a idealistické, postavy jsou uvěřitelné - právě proto, že mají tolik chyb a nepěkných vlastností (navíc mám v ústředním kvartetu hned dva oblíbené herce - Marka Walhberga a Garretta Hedlunda) no a na konci to tomu parchantovi vždycky přeju, protože mi (tradičně, jako ve většině filmů/seriálů) odpravil nejoblíbenější postavu - Crackera Jacka. Nechci být moc sentimentální, takže tímto asi končím. Každopádně - Four Brothers je u mě kategorie sama za sebe.