Všichni jsou v pohodě (2009)

Očakávať od tohoto filmu nejakú rodinnú komédiu nie je správne (to len trailer a plagát filmu zavádza - v Amerike film štartoval v kinách pred Vianocami, takže producenti chceli navnadiť ľudí). V skutočnosti je film "Sme v pohode" dosť solídna dráma so skvelým De Nirom, ktorý si - žial, už dlhšiu dobu nič lepšie nezahral, takže pre mňa bol film pozitívnym prekvapením.

2Bobule (2009)

Po skvelom prvom diely som čakal od tohoto filmu oveľa viac. Žial pekné zábery na moravskú krajinu nevyvážia obrovské nedostatky v scenári. 2Bobule nie sú ani moc zábavným filmom, 2 hviezdičky dávam za asi skôr z nostalgie a za pekné herečky.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Samotný film je tak za 3* - dejovo by to mohla byť obyčajná priemerná epizóda zo seriálu (nechápem, prečo vybrali práve tento námet pre celovečerný film). Tú štvrtú * dávam za záverečné titulky - jedny z "najhaluznejších", aké som kedy videl - tento film sa rozhodne oplatí dopozerať do konca... :-)

Bathory (2008)

Neverte negatívnym kritikám, Bathory je skvelý film!

Carstensz - Sedmá hora (2008)

Skutočne asi najlepší Barabášov film! Niet čo dodať, Radko už napísal všetko.

Falco (2008)

Neviem, či tento film nadchne ľudí, ktorí k Falcovej hudbe nemajú žiadny vzťah, ale pre jeho fanúšikov je povinnosť ho vidieť.

Karamazovi (2008)

Skvelá réžia, kamera, hudba, zvuk, herecké výkony a najmä nápad!

LOL (2008)

Na tento film som narazil úplnou náhodou a nič od neho nečakal, preto som bol veľmi prekvapený. Síce nespadám do vekových kategórií hlavných hrdinov (ani študent, ani rodič) a ani neviem, či takto vyzerá a žije bežná mládež vo Francúzsku, ale film ma dosť vtiahol do deja. Vlastne som sa úplne dokázal vžiť do problémov a života hlavných postáv - preto tých 5 hviezdičiek.

Mamma Mia! (2008)

Nechápem úspech tohoto filmu. Mám rád muzikály, milujem Grécko a piesne skupiny ABBA si dokážem vypočuť, ale taký humus, ako sa podarilo natočiť tvorcom filmovej verzie Mamma Mia som už dávno nevidel. Absolútne neschopná režisérka, otrasný scenár, falošne spievajúci herci, amatérske muzikálové scény - prečo na toto ľudia chodili do kina? Ja som to nedokázal pozerať celé a bol som veľmi sklamaný (pasáže falošne spievajúcich prestarnutých hollywoodskych rašplí, neustále sa válajúcich po zemi som musel pretáčať). Tá jedna hviezdička je za peknučkú Amandu Seyfried a nádherné grécke prostredie.

Mesto tieňov (2008) (seriál)

Na slovenské pomery nečakane kvalitný krimiseriál! Je očividné, že páni z D.N.A sa inšpirovali u zahraničných kolegov, ale naštastie sa im príbeh podarilo vierohodne vtesnať do slovenských reálií, takže výsledok hodnotím veľmi kladne. Teším sa na ďalšie diely.