Smrtonosná past 4.0 (2007)

Akčný nárez, ktorého hlavnou devízou je Bruce Willis, ktorý ešte rozhodne nepatrí do starého železa - bez neho by som svoje hodnotenie znížil.

Symbol smrti (2007)

Pre mňa ako fanúšika Vargasovej kníh je film miernym sklamaním. Dejové odchýlky od literárnej predlohy sa dajú prepáčiť, ale čo filmový tvorcovia urobili z postáv komisára Adamsberga a hlavne seržanta Danglarda, sa mi vôbec nepáčilo (v tomto smere je televízne spracovanie a výber hercov omoho lepšie). Pokiaľ človek nepozná román, tak film je priemerným francúzskym krimi thrillerom s dobrou hudbou a vizuálnou stránkou. Nič viac, nič menej - film na jedno pozretie.

Tajnosti (2007)

Tajnosti boli pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Čakal som film o vzťahoch určený hlavne pre ženské publikum a on to je neuveriteľne citlivo natočený príbeh o skyrtých zákutiach v duši ženy, ktorý zaujme snáď každého filmového fanúšika, či už samotným príbehom, alebo aspoň atraktívnym vizuálnym pojatím filmu. Oceňujem nádhernú kameru Ramūnasa Greičiusa, super hudbu (Buty ma príjemne prekvapili), vyzrelý režisérsky štýl Alice Nellis a herecké výkony (Iva Bittová je nauzaj Pani herečka)!

Útěk do divočiny (2007)

Tento film možno nie je pre každého a treba si k nemu nájsť svoju cestu. Ak sa však hlbšie ponoríte do Christopherovho príbehu a dáte mu šancu vyrozprávať ho, zostanete na konci neveriacky zízať na záverečné titulky. Tento film tak rýchlo nedostanete z hlavy - nemá zmysel viac písať, treba to vidieť a zažiť. Na záver len musím spomenúť úžasnú výtvarnú kompozíciu záberov - majstrovské dielo!!

Vratné lahve (2007)

Pri druhom pozeraní filmu som sa bavil ešte lepšie ako prvý krát. Typický Svěrákovský humor, kvalitný scénar, výborná réžia - čo viac si môže človek priať, aby strávil príjemné dve hodiny pri filme?

Závěť (2007)

Zavet nedosahuje kvalít predchádzajúcich Kusturicových filmov, ale napriek tomu dávam 5*, hlavne za tradične dobú muziku, Mikiho Manojlovica ako mafiána, niektoré fóry a tú nesmiernu energiu, ktorá z filmu na diváka srší.

Dobrý ročník (2006)

Tento film by mohli premietať na veľtrhu cestovného ruchu ako skvelú reklamu na oblasť Provence :-) Ale teraz vážne: skvelý film, krásna kamera a Russel Crowe, konečne v úlohe, v ktorej sa mi páčil. Ako čerešnička na torte, Marion Cotillard do ktorej by sa asi každý chlap okamžite zamiloval. Film, ktorý pohladí po duši a dá sa pozrieť viac krát vez toho, aby sa človek nudil.

Hallo, soudruzi! (2006)

Je to až neuveriteľné, ako sa vedia Nemci vysporiadať so svojou minulosťou prostredníctvom filmu. Der Rote Kakadu je toho žiarivým príkladom a jeho tvorcovia dokázali, že sa to dá aj s vážnou tvárou (tento film rozhodne nie je komédia).

Jak se krotí krokodýli (2006)

Tento film by mal aj naviac keby... . Toho keby je však tak veľa a navyše o ňom píšu ostatní užívateľia csfd, že sa pokúsim vymenovať aspoň zopár pozitív filmu. V provm rade ma zaujala pekná kamera a vizuálna atraktívnosť filmu: pekný a sympatický herci v pekne zladených kostýmoch, hrajúci v prekrásnych scenériach českého vidieka, Vysokých Tatier, Álp, alebo Prahy. Pozitívom bolo aj obsadenie Václava Postráneckého do úlohy deda ( až na nechutný fekálny humor) a celej plejády známych tvárí, hrajúcich väčšinou pod svoj štandart. Okrem otrasného scenára, réžie a strihu ma však najviac pobúril amatérsky product placement - napr. Mentos, Cappi, centrum.cz.. ( tu sa môžu český tvorcovia ešte veľa učiť od američanov). Záverečné hodnotenie: škoda premárnenej šance natočiť po dlhej dobe dobrý český rodinný film

Kráska v nesnázích (2006)

Vizuálne a hudobne atraktívny, ale trochu nudný film Jana Hřebejka. Divák sa nedozvedá dôvody konania hlavných postáv a len sleduje tragikomický príbeh, ktorý miestami trošku uspáva. Zlaté Pelíšky!