Perníkový táta (2008) (seriál)

Jaké jsou "součásti", které dělají z Gilliganových seriálů (tj. Breaking Bad a Better Call Saul) geniální díla? Rozhodně zde nezmíním vše, ale pár faktorů, které k tomu přispívají jsou 1. výborný scénář - Gilligan sám je a umí si vybírat ohromně schopné scénáristy, kteří umí psát postavy jako velmi málo lidí v dějinách dokázalo - na rozdíl od většiny filmu má člověk pocit, že jde o opravdové lidi a ne karikatury 2. režie podtrhává psychiku postav - toto je možná aspekt, který z větší části definuje "Gilliganův styl" - seriály přišli na nový způsob, jak využívat média filmu k tomu, aby podtrhli vnitřní psychiku postav - výběr scén, to na co se soustředí, ale i něco tak jednoduchého jako zvuk ve scéně je plně využito 3. (předem) promyšlený příběh - každá epizoda má co říci a je klíčovou součástí celkového příběhu (ano i, a zvláště, The Fly). Ten je, na rozdíl od mnoha moderních HBO (melo)dramat, jasně promyšlen. Scénáristé si rozhodně na poslední chvilku nepromýšlí, jak má seriál pokračovat v další sérii, o které si ani nebyli jisti, že bude natočena. Toto dává seriálu "soustředěnost", která nemá obdoby. A samozřejmě 4. ohromné herecké výkony od vesměs všech herců. Vše se nakonec spolu spojí dohromady do něčeho, co bych byl ochotný popsat jako geniální dílo.

Bullet Train (2022)

silné 3 *, docela blízko ke čtyřem, ale víc jsem si prostě nedokázal obhájit. Film je solidní akční film, ale ne o moc víc.

DVTV (2014) (pořad) odpad!

81%! No to mě podrž. Ukazuje krásně v praxi, jak kulturní levice netoleruje své nepřátele, zatímco kulturní pravice ano a tím pádem kulturní pravice prohrává. Například zde, kde každý levičák na čsfd hodí 5* DVTV - extrémně tendenčnímu pořadu, kde se ještě k tomu ke svým hostům paní Drtinovská chová jako naše výchovná poradkyně na střední se chovala ke mně, kdy jsem měl neomluvené hodiny, zatímco pravice se příliš bojí vůbec projevovat svoje politické postoje. Tak zde je můj postoj - odpad!

Počátek (2010)

bwaaaah bwaaaah musíme jít hlouběji bwaaah bwaaah Moje hodnocení je trochu rozpolcené, ale přece jenom dávám 4*. Je příběh tak nesmyslný a těžký pochopit, jak se typicky říká? Neřekl bych, tedy pokud divák dává pozor

What Is a Woman? (2022)

Myslím si, že je vtipné, že "čsfd sluníčka" říkají, jak Ben Shapiro, či dokonce Jordan Peterson(!) jsou nějací pravicově extrémističtí zlouni, zatímco jejich politika je extrémně neurážlivý "nemůžeme se vrátit do 90. let?" klasický liberalismus, kompletně nepřipravený vypořádat se s problémy současnosti, či vyhrát nad stále více a více radikální levicí. Tak bych se asi díval na tento film. Fajn, že se Matt Walsh snaží poukazovat na transsexualismus, ale jde jenom půl cesty - v kontextu, kdy jsme se dostali k tomu, že se levice snaží protlačit myšlenku, že muž (nebo dokonce kluk), kterému usekli péro je žena, je na to dělat si z nich srandu fakt pozdě. Stejně tak (a v tomto se konečně pravice trochu poučila) ti, kteří takovéto myšlenky tlačí, nejsou "jen šílenci, kterým se můžeme smát". Jsou nebezpeční a když je budeme ignorovat, tak zlo, které představují, vyhraje.

Utopia (2013) (seriál)

nejbizarnější recenzi zde má whack, který si myslí, že tento seriál je proti kontrole populace. Toto je hodně mimo, a nejsem si jistý, jestli se díval na stejný seriál. Fakt, že seriál má ke kontrole populace určité sympatie by asi byla moje hlavní "výtka" k seriálu, ačkoli seriál se spíš snaží o "relativně objektivní" (z pohledu seriálu) pojednání o tématu a "padouši" jsou vyobrazování relativně sympaticky, a to až tak, že jeden z hrdinů přejde na jejich stranu. Nakonec škoda, že seriál nedostal 3. sérii (a místo toho otřesný remake) jelikož, aniž bych cokoli prozrazoval, skončí na poměrně velkém cliffhangeru.

Krajní meze - Evoluce (1997) (epizoda)

připadá mi, že epizody Krajních mezí o genetice napsali lidé, kteří se ani nepodívali na středoškolskou učebnici biologie...

Krajní meze - Teorie relativity (1998) (epizoda)

Epizoda, která omílá triviálně nepravdivé mýty o kolonizaci Ameriky, jmenovitě že všichni Evropani se chovali jako psychopati a osobně začali zabíjet kohokoli potkali hned, jak vkročili na půdu nového kontinentu.  Tento historický nesmysl je přeložen do chování mužů v této epizodě, kteří se nejen nechovají, jak by se choval normální člověk, ale hlavně naprosto nelogicky a nesmyslně (zatímco žena jim a divákům řekne, jak se chovají špatně!)