Avengers: Infinity War (2018)

Na Marvel film docela dobré. Marvel filmy jsou v singularitě průměrnosti - jsou tak průměrné až stojí za úplnou starou bačkoru, tenhle je o něco lepší než průměr, takže jako kdyby byl v orbitu černé díry, ale nedostal se za její horizont událostí. 1-2*

Krajní meze - Zkouška ohněm (1996) (epizoda)

na první pohled velmi zajímavá premisa, epizoda ovšem padá na celkovém nepromyšlení. Isaac Arthur v ve svém pořadu "SFIA" o této epizodě řekl, že kdyby byl on vůdce emzáků, okamžitě by toho, kdo se rozhodl takto provést první kontakt, zastřelil - a s tím vesměs souhlasím. Co zde dělají emzáci je naprosto nesmyslné (chtějí-li teda opravdu mírumilovný kontakt, což vlastně nikdy není potvrzeno - třeba zpráva, kterou poslali, má za cíl, aby je lidstvo pustilo na planetu a nechalo se jednoduše dobýt). o "vlasteneckých a ženskofeministických kecích" nemluvě - epizoda naznačuje, že ženy jsou historicky méně ochotné začít války, ale opak je pravdou! (Dube & Harish, 2017)

Gympl (2007)

"Neváží si svobody - nezajímá je literatura, nezajímá je historie, nezajímá je nic. Válku na ně! Nejdřív totalitu a pak válku!" zcela upřímně shrnuje, jak se dívám na svou generaci

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Tak se ohlédněme za The Last Jedi. Pamatuji si, že po vydání tohoto filmu na youtube vypukl celý průmysl, jehož cílem bylo ukázat, jak je tento film špatný - skoro novodobá zlatá horečka lépe prokázat, že tento film je opravdová hrůza (a rozhodně NE kvůli jeho politice!). Nakonec, stálo to za to? Zatímco The Force Awakens byla epizoda IV, kdybyste ubrali všechno srdce a přidali k tomu otravnou "Mary Sue" protagonistku, u kterého mám pocit, že každé rozhodnutí v něm muselo potvrdit představenstvo Disney, u The Last Jedi mám pocit, že se Rian Johnson pokusil představenstvo vytrolit a cíleně jim zničit plán vytvořit nudnou, nic neříkající korporátní kopii Marvelu, což je vlastně extrémně založené, takže nakonec si vlastně tohoto filmu cením. Stále ale ne dost, abych ho ohodnotil (resp. aby si hodnocení zasloužil).

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nové sójové války nejsou filmy, jsou to produkty za cílem vyždímat $$$ z peněženek sójových konzumeristů, jejichž život není o ničem hodnotnějším, než konzumování různých značek zlých megakorporací, které nezajímá nic víc, než peníze (a jejichž HR oddělení, které jsou plné tlustých bezdětných žen, se snaží vnutit do těchto značek co nejvíc sluníčkářské propagandy). Říkejte si, co chcete o prequelech, ale Lucas měl určitou uměleckou vizi a rozhodně je nedělal jen proto, protože ho k tomu donutili akcionáři. Z filmu mám tak "prázdný" pocit, že mu ani nedávám (resp. si nezaslouží dostat) hodnocení, ačkoli možná by si Odpad! zasloužil jen kvůli tomu, že teď už nikdy neuvidíme Thrawnovu trilogii ve filmu - doufám, že jsou lidé od myšáka (nebo spíš krysy?) nadšení z toho, že jejich potřeba vecpat do filmu "nové levicové ideologie" a vydělat co nejvíc peněz (tj. přijít s filmem pro nejmenšího společného dělitele bez duše a bez myšlenky) vyrobila místo toho tento "skvost".

Teorie velkého třesku (2007) (seriál) odpad!

seriál, který se snaží "utahovat" (?) z lidí s IQ >130 napsaný lidmi s IQ v rozmezí 105 až 110, kteří nemají ponětí, jak se lidi s IQ >130 chovají, natočený pro lidi s (pod)průměrnou inteligencí Chcete-li "dobrý The Big Bang Theory", tak se podívejte na Silicon Valley, nebo na IT Crowd, oba jsou nesrovnatelně lepší. Podepisuji komentář GMVajgla. P.S. Nejsem přesvědčen, že někoho opravdu tento seriál rozesmál a jeho popularita není jeden velký mem. P.P.S.The Big Bang Theory is not funny

Gattaca (1997)

Leela: "Ale i když genetické inženýrství nasytí hladové, nebo když vyléčí nějakého obra správné rozhodně není! Nemůžeme vědět, jaké budou dlouhodobé účinky a jakmile jednou pustíme džina z láhve..." Máma: "Chceš taky vyléčit?"* Leela : "Dobrá jsem pro!" *[pozn. Leelino tělo se v této scéně částečně proměnilo v chobotnici kvůli genetické vadě] Futurama S07E22 "Genům navzdory" Sice jsem vesměs zastánce (biotechnologické) eugeniky, stále ovšem doceňuji tento film a v podstatě i jeho základní myšlenku (i když máte výborné genetické vlohy, pořád musíte pro úspěch pracovat* a také mít vůbec vůli uspět - problém samozřejmě je, že tyto vlastnosti jsou také z části determinované geny, ačkoli slaběji, než např. inteligence, takže úplné rozdělení mezi "vůlí" a "geny" vlastně neexistuje). *ačkoli je třeba podotknout, že ačkoli jakýkoli prediktivní model, podobný tomu, který je ukázán v Gattace skoro jistě nebude schopen predikovat 100% genetické variace nějaké vlastnosti člověka (a to hlavně kvůli komplexitě lidského genomu), pravděpodobnost, že by někdo jako Vincent žil ve skutečnosti je extrémně nízká (tj. že by byl schopen takto extrémně přesáhnout své velmi špatné genetické vlohy - nejhorší příklad toho je jeho srdce, které, jak je vidět, je nedostačující a zřejmě nejde o nějakou chybu v prediktivním modelu, který je používán)

Avatar (2009) odpad!

proti-lidský, proti-civilizační, proti technologický a proti-bělošský film natočený bělochem(y), aby ukázal nejnovější technologie, využívající všech výdobytků civilizace, jehož cíl v kině je pobavení lidstva - toť paradox tohoto filmu Ohavná propaganda ukazující nejhorší aspekty levicového myšlení v kombinaci tak odporné, že jsem překvapen, že jsem se na film byl schopen dodívat. Jen těžko člověk hledá v kinematografii porovnatelně ohavnou propagandu.

Krajní meze - Lehká brigáda (1996) (epizoda)

Za mě možná nejlepší díl Krajních mezí. Dvě epizody Krajních mezí, kde lidstvo bojuje s emzáky (tj. The Quality of Mercy a The Light Brigade) má pro mě dost unikátní atmosféru, kterou jsem nikde jinde vlastně neviděl. Po mém hledání něčeho podobného jsem zatápal po Space: Above and Beyond, které ale samo o sobě moc srovnatelné není. Částečně je atmosféra definována tím, že dostaneme pouze střípky toho, jak samotná válka vypadá. To, kombinované s technologií, která vypadá jako z dost "tvrdého" sci-fi rozhodně hraje svou roli, ale epizody umí zároveň vštípit pocit, že lidstvo opravdu už mele z posledního a je na pokraji prohry. Přesto ale houževnatě bojujeme za přežití a vše (prozatím) není ztraceno. Fakt, že v epizodách (na rozdíl od zmíněného Space: Above and Beyond) není nerealistický počet (mu)žen rozhodně také přidává k atmosféře a uvěřitelnosti. Nakonec, jestli se chcete podívat jen na 2 epizody Krajních mezí, pravděpodobně bych doporučoval tyto dvě, pokud jen jednu, tak The Light Brigade.

For All Mankind (2019) (seriál)

Zničená extrémně zajímavá premisa. Tento seriál by se dal popsat jako "Ordinace v růžové zahradě se skafandrem", protože 60% - 70% toho seriálu je přesně o tom, zatímco dalších 10% je o tom, jak moc (mu)žen můžou nacpat do rolí, ve kterých ženy v reálné historii vůbec nebyly (NASA začala otevírat místa pro ženské astronautky až v 80. letech), ve kterých jsou obecně výrazně horší než muži a do kterých se v meritokratickém prostředí velmi těžko dostanou (od jakýchkoli technických profesí po cokoliv, co vyžaduje sílu, nebo boj). Čekal jsem, že se seriál bude soustředit na zajímavou technologii, jako jsou vesmírné děla, šíleně obrovské rakety střílené z oceánu (Sea Dragon - abych byl fér, ten je v jedné scéně úplně v posledním dílu, ačkoli tam chybně říkají, že je poháněný "plutóniem"), rakety na jaderný pohon, rakety s jaderným pulzním pohonem (a.k.a projekt Orion a.k.a pohon na jaderné bomby), či i např. tzv. Lofstromova smyčka nebo Rockwell X-30. Těch technologií, které jsme nevyužili, protože nebyl zájem a rozpočet je ohromné množství a v tomto seriálu není vidět takřka žádná (dokoukal jsem jen 1. sérii, ovšem v klipech na youtube z 2. a 3. série jsem nic z toho neviděl). A to samozřejmě ani nemluvím o vědecké nepřesnosti, která je u takového seriálu rozhodně důležitá (jeden z nejabsurdnějších příkladů - rozvoje v kosmonautice údajně ve 3. sérii vedou k vývoji energeticky výdělečné člověkem vytvořené fůze, božínku můj a toto vede nejen k tomu, že elektřina je takřka zdarma, ale také k vyřazení fosilních paliv, no můj bože). Pro všechny, kteří chtějí nějaké tvrdé sci-fi a klasika jako Ikarie XB-1, či 2001 Vesmírná Odysea nestačí, radši se běžte dívat na Expanzi. S tou jsou také problémy, ale rozhodně je výrazně lepší než toto. Pro toho, koho zajímá nerealizovaná, ale realizovatelná kosmonautika - podívejte se na stránku Atomic Rockets. Kvalitní tvrdé sci-fi asi bude stále spíše jenom v knižní podobě.