• Pohádka

Megan is Missing (2011)

Zjistila jsem, že tento film jsem ještě neohodnotila. Viděla jsem ho dávno a rozhodně nemám v plánu se dívat znovu. Dost dlouho jsem z něj byla traumatizovaná, v tu dobu jsem tedy nesledovala true crime a ani horrory, ale tohle je snad jediná věc, které znovu šanci nedám. Hodnocení ovšem snižuji za to, že chování teen lidí tady je podle mě nerealosticky vykreslené a pamatuji si, jak mě to tam vyloženě štvalo.

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Brutálně dobré! Než se to rozjede, tak to trvá, ale to je taky má jediná výhrada. Je to o dost strašidelnejší a napínavější než první díl. Ten byl suprovej, ale nezanechal ve mně takové emoce. Jednička je oproti dvojce pro malé děti. U mě má určitě velký vliv to, že jednička je zaměřena na nadpřirozeno a jakožto někdo, kdo se o tyto věci zajímá, tak mám tendenci horory na toto téma analyzovat. Bojím se o dost méně když vím, že to co se tam děje, je nereálné. Tohle pro mě bylo tedy strašidelnejší. Opět všechny palce nahoru za herce, kteří to peckově zahráli. Dát to na jeden zátah muselo být velmi náročné a tady prostě funguje všechno, tak jako v jedničce. Zvrat na konci překvapil, bavil a Slováci potěšili s top dabingem.

Odebrat z přátel (2014)

Neskutečně originální nápad, který nám představuje sice absolutně nesympatické postavy, na druhou stranu všichni herci to zahráli na výbornou. Troufám si říci, že zvládnout tohle na jeden zátah by mělo problém i spoustu špičkových herců a o to víc mě překvapuje, že to takhle dobře zvládli. Jejich strach se postupně zvyšoval a oceňuji i drobné detaily, které tomu dost pomohly jako třeba zmatené přejíždění myší, mazání a přepisování zpráv a především lagy a načítání.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Fajn komedie, Rumla mám ráda a Dolanský mě tady neskutečně bavil. Janákovi se to povedlo, nevybavuji si jedinou komedii z posledních deseti let, která by za něco stála, tahle je tedy příjemnou změnou.

O bílé paní (2008) (TV film)

Méně známá pohádka, ale já ji mám moc ráda. Stačí i pár postav a když jsou herci dobří, tak se i tak postarají o dobrou pohádku a to je tento případ. Pan Dolenský to umí, škoda že nemá více pohádek.

Můj vysvlečenej deník (2012)

Film o spoustě chybách a nedokonalostech, ale já ho z určitého důvodu miluju. K ježíšku jsem dostala konečně i kolizní verzi, tak snad bude i ta dobrá jako film.

O království z nudlí a štěstí bez konce (2009) (TV film)

Moderní pohádky nemám ráda, ale tahle je dobrá. Zábavná, super herci, sympatický princ, krásná a chytrá princezna, vtipný rozhlas, vegetariánské království... Joo je to vtipné, hezké, zajímavé.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Tvorbu pana Janáka mám neskutečně ráda. Tahle pohádka je má velmi oblíbená, protože si potrpím na romantickou linku a ta tady pěkně funguje. Hlavní postavy jsou sice mladá třeštidla, ale funguje to. Herci jsou dobře zvolení, mám moc ráda pana Kramára a hlavně Rumla. A pan Nárožný zase pobavil. Jen teda ten Přibík, ten je dobrej... Zachránil je z bažiny a dokonce je vykoupal, osušil, převlékl a princezně i nakulmoval vlasy, ten je dobrej :⁠-⁠D

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Povedené zpracování krásné pohádky. Moc hezké obsazení v roli měsíčků a mile překvapila Maruška, která pokud vím dobře nikde jinde nehrála. Je teda pravda, že se vzhledově na roli moc nehodí, je přirozeně hezká, ale není na hlavní postavu podle mě dost krásná. Nemyslím to zle, ale prostě mi to tak přijde. Na druhou stranu ten Vojtek taky není zas takový fešák, takže se k sobě asi hodí. Mně se zde hodně líbil Honza komínek a Ivana Korolová, ti to zahráli moc krásně. I Žilkové se to povedlo, co vím, tak ona je k v reálném životě pěkná semetrika, tak se asi ani tak vžít do role nemusela :⁠-⁠D. Ale jinak krásně upravený příběh, mně se to líbilo, je to i vtipné, takže za mě ano.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Dvojce dávám o hvězdu víc, protože tady je to reálně vtipné a Vánočně kouzelné. Bohužel stále je to stále to samé... Neskutečně primitivní film o Kevinovi, který je celý život neschopný, ale jak je sám, tak je najednou hrozně samostatný. Na scénu přicházejí opět totálně neschopný rodiče a celá vydrbaná famílie, která opět utlačuje Kevina. Kevine, když jsi tak šikovný a dokážeš sejmout dva zloděje, tak prosimtě zavolej na sociálku a řekni, že tě celá rodina šikanuje, zesměšňuje, zavírá na půdu a pravidelně zapomíná doma nebo dokonce nechá samotného běhat v New Yorku. Najdou ti určitě lepší rodinu a když už v tom budou, tak ať zavolají mamince pro psychiatra, tu krávu by měli někam zavřít.