Rabbits (2002)

Film, který není nutně nějak extra zábavný na koukání, ale spíš na teoretizování o čem vlastně byl. Spousta lidí říká že dialogy schválně nedávají smysl - proto ten falešný smích, já si myslím že jsou jen přeházené a že každý odpovídá někomu ve špatný čas. Provedla rodinka něco nechutného? Jdou je strašit jejich činy z minulosti? Nebo jsou nevinní a opravdu po nich jde nějaký démon? Spousta věcí naznačuje že jsou králíci po smrti ("were you blonde?" "I wonder who i will be") a jsou buď v očistci nebo se smaží v pekle, možná proto ta forma nikdy nekončícího sitcomu ("what time is it?")..nebo si jen Lynch dělá srandu z daných seriálů a neměli bychom nad tím tak přemýšlet? Dají se zde najít paralely na holocaust...otroctví, možná je ve finále spíš na divákovi jestli si v tom chce hledat nějaký existenciální horor, či povedenou komedii.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

"Why the long face?" Nekompromisní charakterová studie sebelítostného herce, kterému nestačí zhlédnout milionkrát svůj vlastní sitcom, aby si uvědomil, že tenhle "seriál" není jen o něm, ale i o lidech kolem. Herce, který nemá problém přijmout role i do těch nejbizarnějších filmů, zatímco jediný skript, který nezvládne číst, je jeho vlastní biografie. Bojack Horseman není jen typický edgy animák pro teenagery, naopak využívá slova adult v žánru adult animation a místo prázdných vtipů servíruje mistrovsky napsané drama, na které divák po zhlédnutí jen tak lehce nezapomene

Baccano! (2007) (seriál)

Baccano funguje jako největší troll všem scenáristům. Konstantně skáče mezi charakterovými linkami, háže nás do chaoticky vybraných časových os, začíná kde končí, končí kde začíná, vychytralým blokuje cestu, zatímco neohrabané žene do popředí, postavy co mají výhody, které nejsou z tohohle světa udeří krutá realita, načež se zadaří lidem kteří se rozhodli fantazírovat o nesmyslech. Baccano si utahuje ze všeho co dělá příběh příběhem, dělá si srandu ze své "hlavní postavy" Fira, který přitom děj posunul jen čistou náhodou (ale přece jen vypadá cool). Tyhle věci by na papíře fungovat neměli, jelikož odmítají jakékoliv fundamentální struktury běžného příběhu. Ve finále si tedy můžeme jen klást otázku "Záleží na tom vůbec?" No... dokud to bude sranda tak asi ne