16 bloků (2006)

Celkem slusny filmik, pripominajici stare dobre casy. Bruce Willis pekne zesedl, ztloustl a uz kvuli tomu stoji za to film videt. Mos Def v roli korunniho svetka tak spis otravuje, ale i tak hodnotim film kladne.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Ratner se ukazal jako velmi spatnou volbou pro zavrseni X-meni trilogie. Celkova stopaz je uboha, hudba podkopava nohy uz tak chabym dialogum. Ratner se tak alespon snazi zvednout aktaktivitu snimku akcnimi sceny, to se mu celkem dari az do posledni bitvy aneb sedm statecnych proti 100. Zaverecne pomrknuti, ze mrtvi nejsou uplne mrtvi a ex-mutanti mozna ziskaji zpet sve sily mi uz prijde jen jako nejapny vtip..

Kroužek sebevrahů (2001) odpad!

Mix muzikalu, splatter filmu, detektivky a kdovi ceho jeste. Bohuzel ani jedna slozka me nijak neuchvatila, spis znechutila. Nasili je zde na dennim poradku a film nema prakticky zadne rozuzleni, snad jen (SPOILER!!!), ze hudebni skupina 5 holcicek vzkazuje prostrednictvim svych pisnicek vsem ze se maji zabit. Nektere sceny (hlavne ta uvodni) vyvolavaji spoustu otazek a myslim, ze z tohoto nametu by se dalo vytriskat mnohem vic, vetsina jich tak zustava az do konce nevyresena a clovek ma pocit, ze sledoval film zbytecne.. Pro priznivce masicek lahudka, jinak nic.

V jako Vendeta (2005)

Nevim sice, jak moc se film lisi, od komixu, ale tenhle film me dostal. Charakterni hlavni hrdina (ne Natalie Portman opravdu neberu jako hlavni roli, jak mi cpali titulky), ponure prostredi, odkazy na dalsi filmy... Obcas snimek zakopne - mam na mysli nektere repliky. Ale to vse nahrazuji dechberouci momenty. Akce je pomalu, ale beru to spise jako klad. Rezie je prumerna a radeji bych misto McTeigue videl bratry Wachovske, ale s tim nic nenadelam. I pres vsechny chyby co snimek ma, ale hodnotim znamkou nejvyssi. Bravo

Match Point - Hra osudu (2005)

Woody Allen se konecne odprostil od nudneho vylivani sve zamindrakovane duse a rozhodl se prejit na mnohem zajimavejsi styl. Cely film je az na jednu hlasku kompletne "neallenovsky", coz ocenuji plnou mirou. K tomu pripoctu skvele herecke vykony a clovek je rad, ze se takovehle filmy jeste dnes toci. Bravo Woody!

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Skvostny serial, ktery si vas ihned po prvnim dile ziska. Herci jsou uveritelni, stejne jako jejich postavy a pribeh nepostrada prekvapeni. Podle meho nazoru nejlepsi serial soucasne doby. Jen doufam, ze serial skonci prvni sezonou, jinak by jeho kvalita zacala rychle upadat (stejne jako u s. Lost)

Spojenec (2006)

Ikdyz zapletka a cely pribeh je v ryze hollywoodskem stylu Spike Lee dokazal z tohoto pribehu vytezit maximum. Klade duraz na detaily - ukazkovym prikladam jsou policejni akce. Vse je detailne natoceno a i takove zajisteni prostoru kolem banky je vskutku poutave. Jako klad rozhodne hodnotim i paradni hlasky, ktere se k postavam perfektne hodi. Herci podavaji skvely vykon a navic me potesila jedna vec: Lee se neboji klidne na 4/5 celeho filmoveho casu zakryt tvar Clivea Owena, coz by si jiny hollywoodsky reziser jen tak netroufl.. Ikdyz na konci uz filmu trochu dochazi dech, odchazel jsem z kina maximalne spokojen. 9/10 A je hanba jak malou reklamu tenhle pocin ma..

Obávaný bojovník (2006)

Pohodovy akcni film - pribehem prilis neoslni, ale vse nahrazuji skvostne akcni sceny, ktere se drzi pri zemi, coz po filmech typu Tygr a drak je rozhodne vytana zmena. Film doporucuji shlednout, avsak do filmoteky bych si ho nezaradil.. 7/10

Domino (2005)

Vizualne velmi barevny film, s obrovskym mnozstvim fltru, ktery jde az na snesitelnou hranici (ja sam se priznam, ze me po shlednuti filmu slusne bolely oci). Styl Tonyho Scotta je mi docela blizky, jen skoda,ze jej utopil polemizovanim o Hollywoodske spolecnosti a trapnymi cameo rolemi "znamych" lidi hrajicich sebe samu. Kdyby se na tohle vsechno zahodil (stejne jako scenar) a natocil cool akcni film bylo by to v pohode. Takhle to je jen barevne pozlatko, ktere si vychutnate u traileru ale protrpite v kine.. 5/10

Na dotek (2004)

Pribeh o milostnem ctyruhelniku hlavne drzi po hromade diky excelentnim hercum (zvlaste pak Owen Wilson) - ke konci uz se propletenost vsech postav zdala trochu moc, ale i presto se mi film moc libil. Nenechal ve me zadne pouceni, ale presto jsem rad ze jsem ho shledl..