Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012) odpad!

Tak to bolo peklo jak z alabastru, že som ja blbec nedal na rady skúsených. Walker a Cooper je dvojica na pohľadanie. Timur si asi povedal, že keď scenár je sračka, tak už to zachráni maximálne dvojica úplných trotlov, ktorý budú prenášať múdra a tváriť sa strašne cool v "slou moušn", pričom na to ani jeden nemá. Človek by teda aspoň čakal nejakú solídnu melu, ale tu sa viac bezducho kecá a keď príde na akciu, tak je to síce naleštený, ale aj tak sranec. Okrem sprostých slov už nemám, čo písať.

Afro Samurai: Resurrection (2009) (TV film)

Vidieť seriál je dosť podstatné na poriadne podchytenie dejového pozadia, inak Vás bude stále žrať otázka "Prečo?". Manga anime, litre krvi, odseknuté biotech končatiny a hudobný feel-the-beat soundtrack. Well, nie som fanúšik žánru, takže mi to moc nedalo. K záveru sa dej zvrtol na veľké precitnutie všetkých postáv a to ma sklamalo. Taký klišoidný koniec som od tohoto undergroundového počinu nečakal. Inak bola Sio nakreslená veľmi elegantne :)

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Bohužiaľ som čakal viac tajomna a nadprirodzena ako sa mi dostalo. Nevravím, že to nie je dobré, ale mohli tam hrať iný herci a nemuselo sa to volať X-Files. Stále čakám na nejaký záverečný X-File, ktorý to celé nejak mimozemsky rozlúskne, alebo aspoň Muldera unesú a nevrátia :)

Alenka v říši divů (2010)

Výborná hudba (Elfman vie!), výborné kostýmy a scény a bizarný scenár. To už ale asi ide s predlohou. Pán Carroll si Alicu v krajine zázrakov vymyslel už sám dosť trhlú, takže po pôsobení pána Burtona som nečakal nič inakšie. Miestami som ale ani ja nedokázal pochopiť aktuálny WTF moment (a že ich tam bolo). Cenu za najtrhlejšiu postavu v mojej osobnej ankete(hlasoval som sám) získava neskutočne zmalovaná Anne Hathaway, ktorá sa mi prvý krát vôbec nepáčila ako žena. Každopádne jej kreácie zatienili pohybové vlohy Johny Deppa. A nezachráni ho ani záverečný (aj keď luxusne ultradecimálny) tanec. Celkovo je to veľmi neortodoxná záležitosť, ktorá nebude ani pre deti ani dospelých, ale rozhodne som sa nenudil. Taktiež by som rád podotkol, že český dabing sa tento raz moc nepodaril. Nabudúce poprosím o poriadne hlasy a hlavne HLAVNE menej pritepleného hlavného záporáka.

Alien Trespass (2009)

Sci-fi hodené do čistého farebného retra. Bohužial staro pôsobí všetko: efekty(to ešte chápem prečo), scenár, réžia, dej... Čiže dnes už nemá čím zaujať. Humoru ako šafránu a atmosféra žiadna. Tak čo to teda malo byť, keď nie komédia? Aspoň herečky vybrali dobre :)

Alpha Dog (2006)

Well, hodinu a pol čistého času sa film brodil v sra*kách vykonštruovaného sveta, kde fetovali aj vtáci na stromoch a skoro nikto nemusel nič robiť a aj tak žil v prepychu. Jednu hviezdičku dávam za Bruce Willisa a scénu keď išli zabiť Zacka Mazurskeho a bolo vidieť myšlienkové pochody na všetkých stranách. Keby tvorcovia nezasvätili film trojici "sex, rap a Fuck", tak by to bolo znesiteľnejšie.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Hohoho, taká tvrdá kritika. Ja som si túto rozprávku pre deti patrične užil. Spomenul som si, ako som tento seriál pozeral v nemčine na pro7, ešte keď som bol malý darky junior. A úprimne, ani som nečakal, že bude toto filmové spracovanie také dobré. Možno je to tým, že som sa vniesol do detských čias, ale najradšej by som dal 5 hviezd, ale z dôvodu objektívnosti dám 4, zaslúžené. Deťom sa to bude páčiť a ja, ako dospelý, som si tam tiež našiel svoje. A keď sa Vám to nepáči, tak Alvin odkazuje: "Yipee-ki-yay, mamasita!" Dobré komentáre: courage, Jihad.

Alvin a Chipmunkové 2 (2009)

Vôbec nie tak zlé, ako sa tu väčšina horkokrvne dušuje. Príjemná rodinno detská komédia. Nemá to už ten prvotný šmrnc, ale stále je to zábava, ktorá nenadchne ani neurazí. Na jeden večer akurát. PS: experti, ktorý toto považujú za najnudnejší alebo najtrápnejší film, nevedia o čom je život a doporučujem pozrieť pár skutočných skvostov(Cable Guy, Son of the Mask), aby spoznali filmové peklo.

Amadeus (1984)

Ja Formana nijak extra neobľubujem, ale tu mu hrá prvé husle excelentne napísaná a ešte lepšie zahraná postava Salieriho. Abraham tam nechal všetko a ťahá celý film. Vďaka nemu pominiem fakt, že Hulce ma celú dobu iritoval jak permanentným prehrávaním, tak tým ohavným smiechom. Môj vzťah k hudbe je ale silný a bavil ma aj celý trojhodinový directors cut. Tá hudba tu bude navždy. A zaslúžene.