Elden75

Kamil XYZ

kraj Praha

<< předchozí 1 2
    • 21.10.2019  18:26

Názvy všech 13 dílů: 1. Živá čokoládová bublina 2. Trpasl Všehlt 3. Nafoukaný Ohnivan 4. Saň bagřice 5. Povídavé ryby 6. Nafrněná princezna 7. Líný Bobánek 8. Šeredka ošklivá 9. Zunkal Pivoda 10. Hromotluk Goliáš 11. Čmoud Sazimour 12. Pták požerák 13. Ledovák Mrazivec

• 19.10.2019  15:53
    Černé etudy (TV film) (1981)

Druhý díl z cyklu Čas strachu a statečnosti.

• 19.10.2019  15:53
    Maratonský běh (TV film) (1981)

Úvodní díl cyklu Čas strachu a statečnosti.

• 19.10.2019  15:51
    Čas strachu a statečnosti (TV film) (1982)

3- dílná inscenace, v jedné z hlavních dětských rolí Ondřej Kepka: 1. díl: Maratonský běh (45 min), 2. díl: Černé etudy (43 min), 3. díl: Tajný úkol (41 min).

• 19.10.2019  15:22
    Plášť pro vítr (TV film) (1979)

Nádherná pohádka a velmi aktuální. ČT by ji měla vysílat každý den, aby si lidé neustále připomínali, co je v životě nejdůležitější a nehnali se za majetkem a tím, jak budou vypadat před ostatními. Pro děti tohle moc není, protože pan Hrušínský zahrál svou odpornou figuru famózně. Kostýmem mi trochu připomínal doktora Radostu z Kulového blesku. Obvykle se snažím nespoilerovat, ale tady mi to nedá. Vystoupení pana Hrušínského v jedné chvíli bylo jako televizní reklama. ------------------SPOILER--------------------------: Kupuji mládí! Prodejte mládí! Mládí je samé vzrušení, zmatek, neklid a nepříjemnosti. Mládí vás jen zbytečně unavuje. Mládí jen zkracuje život a vyryje první vrásky. Prodejte mládí, volejte na 00-00-000. Já jsem stále doma. Zbavte se obtíží. -----------------------KONEC SPOILERU----------------------------. Kdo by mu nevěřil!!!

• 19.10.2019  15:01
    Odhalení jednoho spiknutí (TV film) (1984)

I zde se kromě několika scén odehrává vše v interiérech. Herců se v inscenaci objevilo daleko víc než je zde uvedený přehled. Hlavní postavu vytvořil Petr Štěpánek (novinář Wallraff) spolu s falešnou hraběnkou (Jana Gýrová). Oba pronikají až ke špičkám strany MDLP (Demokratické hnutí za osvobození Portugalska), která chce odstavit od moci komunisty (hlavně na jihu země) násilím. Opravdu věrohodný (až z něj šel strach) byl v uniformě jednoho z členů této strany Jiří Zahajský.

• 19.10.2019  14:42
    Pueblo (TV film) (1981)

Remake stejnojmenného filmu USA z roku 1973 https://www.csfd.cz/film/19166-pueblo/ . Skvělá inscenace s vynikajícími výkony herců v čele s Radkem Brzobohatým v roli kapitána Buchera, jeho obhájce Eduarda Cupáka. Film se odehrává ve dvou místnostech, prošpikovaný záběry na válečné lodě. Jsou zde ale krásně vidět charaktery jednotlivých amerických poslanců a senátorů z komise, kteří se vyjadřovali k rozhodnutí kapitána. V epizodní roli se objevil Ondřej Pavelka.

• 19.10.2019  12:18
    Start (TV seriál) (1980)

Natočeno podle knihy Arna Krause Na startu je delfín-Honza jede naplno. Na scénáři se podle titulků podíleli Pavel Fiala, Petr Tuček, Arno Kraus a Zdeněk Dufek. Na seriálu spolupracovali plavci Rudé hvězdy Praha. Jednotlivé díly mají různou stopáž: 1. Jednička 39 min 2. Vzdor 34 min 3. Cesta 37 min 4. Láska 46 min 5. Dvojka 40 min

• 14.10.2019  17:12

Z mého pohledu musel velkou odvahu ukázat nadporučík Karel Franc. Jasně, zavinil si to sám, ale postavit se pak k tomu čelem, to chce kuráž. Dávám mu palec nahoru :D

• 11.10.2019  16:14
    Šatna (TV film) (1977)

Překvapuje mě, jak mohl být v 70. letech porodní boom, když ubytovny vstříc mladým milencům zrovna nevycházely :) A Petr Kostka na mě působil jako fantom. Zjevoval se v místech, kam pro leckoho nebylo snadné se dostat a choval se naprosto suverénně.

• 10.10.2019  22:02
    Mzda strachu (TV film) (1978)

Tahle trojka mi zprvu evokovala scénu ze Čtyři vraždy stačí, drahoušku, kde Iva Janžurová vystupovala v mužském převleku. Potom mi ale došlo, že si Jiřina Bohdalová s gustem Závist vyzkoušela, aby si ji o 15 let později zopakovala ve větším měřítku v Nesmrtelné tetě :D

• 10.10.2019  21:57
    Vajíčka (TV film) (1973)

Mně přišlo neuvěřitelné (z pohledu dnešní doby), že když Štěpánková vstoupila do hospody, způsobilo to pomalu poprask, jako kdyby anglická lady vešla do pánského klubu někdy v 19. století a šla si tam posedět se sklenkou něčeho ostřejšího.

• 4.10.2019  13:24

Napínavý televizní film podle povídky Josefa Nesvadby Mordair. Ve filmu se společnost jmenuje Morair. Létá levněji než ostatní společnosti a nemusí tak často tankovat narozdíl od konkurence. Velmi působivý, ostatně jako ve většině svých rolí, byl pan Radovan Lukavský jako ředitel společnosti. Letištní halu suplovala budova České televize na Kavčích horách.

• 20.9.2019  16:17
    Černé sklo (TV film) (1986)

Velmi napínavý příběh ze sklárny u hranic s Německem krátce po válce. Je zajímavé vidět Filipa Blažka v mladé roli, už s trochu delšími vlasy. V miniroli se objevila Milada Ježková, jakoby z oka vypadla paní Hrabětové z Vesničky.

• 20.9.2019  16:08

Celkem příjemná inscenace, v hlavní roli Miloš Filipovský, který se spolu s Gustavem Bubníkem snaží odhalit tajemství obrazu. Ukáže tajnou chodbu, nebo skrýš, kde je poklad? A kdo je tajemná osoba v kápi a co má za lubem?

• 20.8.2019  16:57
    Akce Býčí oko (TV film) (1976)

Kniha se mi líbila daleko víc, inscenace mě tolik nenadchla. A pozorný divák snadno odhalí, kdo za přepadeními stojí. V knize šlo o skupinu britských vojáků, narozdíl od inscenace.

• 1.8.2019  17:50
    Příběhy kolem nás (TV seriál) (1977)

Díly se jmenují Kouzelné slovo, Píšťalka, Okurkové povídání, Telefon, Vymyšlený příběh, Matýsek a Přísloví. V Kouzelném slovu hraje M. Suchánek, v povídce Telefon si hrají dva kluci s dětským telefonem.

• 22.7.2019  16:32

Natočeno podle stejnojmenné povídky Elleryho Queena.

• 22.7.2019  16:27

Anotace České televize: Příběh skupiny českých a východoněmeckých lékařů, kteří na pozvání etiopské revoluční vlády provádějí výzkum a zdravotnickou prevenci v pohraniční oblasti země. Inscenace zobrazuje dva odlišné přístupy k odpovědnosti a povinnosti ve chvíli, kdy jde o hodnoty nejcennější - o lidské životy.

• 25.12.2018  10:51
    Sedm křížků (TV film) (1983)

Inscenaci doprovází nádherná vánoční písnička Vladimíra Kratiny, kterou i sám zpívá společně s Ondřejem Volkmerem.

• 1.6.2018  16:52
    Objednaná vražda (TV film) (1981)

Hudba : Vladimír Mišík. Ve filmu i vystupuje se svou kapelou. Zazní písně Helou, hejsa, hurá (titulní) a Špejchar Blues, kde místo slovo lahvový zpívá "na cestu si načnu další plechový", což má upoutat na plechovku horského vzduchu dovezeného ze staré dobré Evropy za 10 dolarů.

• 17.9.2017  19:48
    Výslech (TV film) (1982)

Jde o sestřih výslechů, aby se na konci vysvětlilo to, co divák uviděl na začátku. Až na tu jedinou scénu (na začátku a na konci) se vše odehrává v interiérech.

• 17.4.2017  15:26
    Typicky ženská reakce (TV film) (1975)

V oficiálním textu distributora je chyba. Karel se jmenuje Smrček, jméno dívky je Jana Mrázková.

• 9.1.2011  16:48
    Hodina s Agathou Christie (TV seriál) (1982)

Je tam sice znát televizní zpracování, většinou se i dopředu dalo odhadnout, o co tam jde. Ale ta atmosféra napětí z toho byla znát. Víc mi vadila na DVD absence českých titulků, anglická zvuková stopa tedy pro ne tak dobré angličtináře postrádala význam.

• 24.12.2010  22:26

Docela povedený snímek o partičce mladých zlodějíčků, v němž se několikrát objeví píseň Karla Gotta Má touha má dvě křídla z dílny Karla Svobody - http://www.youtube.com/watch?feature=related&v=-DckLOZaHcA&gl=CZ. Ve větší roli se objevil "dědek" Miroslav Homola a v poněkud atypické roli Jiří Pleskot.

• 11.10.2010  16:48
    Zápas tygrů (TV film) (1988)

Na svou dobu velmi zajímavý snímek, navíc s československými herci, kteří rozhodně byli vidět. Jen bych doplnil, že v rolích hokejistů se objevili hráči Děčína, Mladé Boleslavi a Prahy.

• 5.8.2010  16:15

Moc pěkná povídka, silák Miloš Vávra ("Kecy nemaj cenu") Hřebejka slušně vyprovokoval k nečekané akci :-)

• 4.8.2010  12:27
    Detektiv v sukních (TV seriál) (1987)

V ČST se tento seriál vysílal pod názvem Detektiv v sukních a hlavním hrdinou byl soukromý detektiv - žena. Jezdila s Porsche 911, ale měla kvůli tomu finanční problémy. Například při jedné honičce jí rozbili čelní sklo a ona neměla peníze na nové, tak jezdila bez něj :-)

• 23.7.2010  10:30
    Únos (1952)

Velice zajímavé herecké obsazení, v pěkných vedlejších rolích zabodovali Miloš Kopecký a "Krakonoš" Franta Peterka.

• 6.12.2009  11:50
    Prima sezona (TV seriál) (1994)

Hlavní roli vytvořil neherec, ale známý saxofonista Petr Kroutil. Objevila se zde spousta začínajících a dnes už poměrně známých herců a hereček. Nezapomenutelný díl byl pro mě Hotel pro sourozence: "Pán se chce se slečnou vyhajat?", kde excelovali pan rada (Ladislav Potměšil) a hoteliér (Oleg Reif).

<< předchozí 1 2