12 úkolů pro Asterixe (1976)

Dokonalé. Rozhodně zaslouženě patří mezi moje top animáky. Ani nevím co víc bych mohla říct.

Amélie z Montmartru (2001)

Opravdu milý film. Po jeho shlédnutí prostě nešlo dělat nic jiného než se jen blaženě usmívat. Že na někoho působil moc kýčovitě? Ale to přece nevadí. Občas není naškodu užít si nějakého toho kýče. Jak po herecké tak především po vizuální stránce moc povedené a plus za ten krásný nápad. Hudba už jen dokresluje tu nádhernou atmosféru nabitou optimismem a nevinností. Myslím, že nemám co bych mohla tomuto snímku vytknout.

Black Books (2000) (seriál)

Skutečně hvězda mezi sitcomy. Pro někoho je tento humor možná příliš surový, ale musí být docela prča se tak někdy na všechno vybodnout a poslat všechny co vám ať už otravují život nebo ne, do patřičných míst. K tomu ještě cigárko a vínečko a už jen tak sedět ve svém "útulném" knihkupectví. Všichni herci jsou zde skvělí a do děje zapadají. Určitě nesouhlasím s tvrzením že by to bez Fran mohlo být lepší, stejně jako nemohu souhlasit s kolísající kvalitou jednotlivých dílů. Na každém dílu je něco co mě dostane. Pravda, že některé jsou možná vtípky nabitější, ale to rozhodně nemění kvalitu těch ostatních. Každému se zřejmě tahle divná partička z knihkupectví nezavděčí, ale mě naprosto okouzlili a všechny díly můžu sjíždět stále dokola a stále se dobře bavit.

Útěk do divočiny (2007)

Silný příběh chlapce, který snad chtěl být jenom jiný nebo prostě dokázat, že mít kariréru a tím pádem skvělý život není všechno. Dokázal se k tomuto "ideálu" otočit zády a to je v naší společnosti daleko těžší. Sean Penn tady dokázal že není jen vynikající herec, ale také režisér. Dokázal do tohoto filmu vnést neuvěřitelné emoce a vytvořit nepopsatelně krásnou atmosféru. Někdy stačí i prostý příběh, ale když ho má v rukou ten správný člověk, dokáže z toho udělat něco vyjímečného a strhujícího. A tak to funguje i naopak. Už jen ten úžasný soundtrack Eddieho Veddera a dílo je dokonáno. (R.I.P Alex Supertramp)

Control (2007)

Moje srdeční záležitost. Jsem velkým fanouškem Joy Division a obdivuji Iana Curtise. Avšak nehodnotím zde, jak a co bylo, co se JD týče. Corbijn dokázal vykouzlit neuvěřitelnou atmosféru a dát do toho pořádnou dávku emocí, ale bez Sama Rileyho by to nikdy nemohlo být lepší. Dokázal se s Ianem ztotožnit a podal úžasný herecký výkon. Hudba samozřejmě vynikající. Jednodušše dokonalé!