• Krátkometrážní

Den cvoka (2002)

24 hodín v jednom 90 minútovom filme. Nemám rád ruské, poľské, apod. filmy, ale ten film zmenil môj názor na východnú produkciu. Prvý krát si myslím, že "/" v žánry na ČSFD je oprávnené, pretože fakt ide o 50% drámu, 50% komédiu. Zaujímavé zobrazenie scén vo vlaku, kde sa rozprávajú 3 kamarátky, alebo na pláži, keď príde punkerka. Vo filme ma rozsekala modlitba na konci : "Prosím Boha, Ježíše, Marii a Syna. Zničte toho zkurvysyna, toho hada souseda, rodáka a vraha. Aby mu vykradli garáž, aby mu zahýbala žena. Aby mu vypálili obchod. Aby dostal cihlou po palici. Aby si jeho dcera vzala Cikána. Aby měl AIDS a rakovinu“. Film odporúčam pozrieť v originál jazyku a skúste si robiť čiarky koľko krát sa vo filme objaví slovo "kurwa" :D

Pokémon (1997) (seriál)

Neviem aký by bol môj pohľad na to, keby som to pozeral teraz, ale ako dieťa som to miloval a zbieral všetko pokémovské čo sa dalo. A vy ostatný: netvrďte mi, že ste ho ako deti nepozerali.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Plno humoru, super animácie. Začiatok (myslím to ako sa dostal do NY, ZOO, Madagascar) príšerný, zvyšok fajn, ale nič prevratné... proste klasika animáčov : niečo sa pokašle, hlavný hrdina to ide napraviť, happy end.

Tohle je Sparta! (2008)

Mám rád 'crazy' paródie a hoci 'Meet the Spartans' má ďaleko od dobrého filmu, nájde sa v ňom mnoho vtipných scén a aj takýto humor si raz za čas treba pozrieť.

Wanted (2008)

Hlavným plusom filmu sú akčné scény...tie sa im fakt vydarili. Zaujímavý nápad s tým "špeciálnym strieľaním" a možno aj reálny (:D) veď Freeman to dobre povedal : "Kdyby vám nikdo neřekl, že kulky létají rovně, co byste udělal ?", dobrá aj zápletka ku koncu,takže u mňa 3*

Tahle země není pro starý (2007) odpad!

Je len veľmi málo filmov, pri ktorých som sa nudil tak ako pri tomto. Chcelo to veľa kávy a veľa trpezlivosti aby som túto krajinu dopozeral až do konca. Just No Country for Me.

Skrytá identita (2006)

Keď mám hodnotiť samotný film, tak to budú 4*. I'm Shipping Up To Boston od Dropkick Murphys je soundtrack, ktorý si rád púšťam znova a znova. Subjektívne by som však za úplne okopírovanie Volavky dal Skrytej Identite čistý odpad!