Mai wei (2011)

Historicky je ten film hloupost. Hory u Stalingradu? Asiaté u wermachtu? Navíc ta ženská sestřelující flintou letadlo - kravina hodná propagandy z KLDR.

Mstitel s píšťalou (1986)

Ač jsem stejně starý jako je tento film, mile mne překvapil. A to filmy s bojovým uměním nemusím. Překvapivě zde není téměř žádná propaganda. A původní dabing je kvalitativně výše než dabing současných snímků. Příběh je taková pohádka pro dospělé a věřím tomu že tento snímek byl kdysi   kinohit pro mládež. 80 procent.

Cesta do lesa (2012)

Osobně znám rodinu podle které se děj tohoto filmu točí. Tito lidé nejsou zlí, pouze se žijí dle svého.

Finch (2021)

Tomu Hanksovi ta role byla napsána na tělo. Nechci spoilerovat, ale kdo nikdy neviděl na vlastní oči umírat člověka ten film nikdy úplně nedocení.

Ramayana: Legenda o princi Ramovi (1992)

Jen pro zajímavost: podle svitků Ramajany a Bhagavadgíty se jedná o přesný popis jaderné války mezi Indií a Srí lankou včetně využití létajících strojů - vimány - s rtutovými motory. Dokonce existují fyzické pozůstatky mostu.

Pán šelem (1982)

Slušná pohádka na dobrou noc. Obarvený tygr, smradlavé fretky a v neposlední řadě Darovo rozhodnutí ohledně zodpovědnosti za panování v městském státě.

Dante 01 (2008)

Takže se ve finále nezměnilo absolutně nic.

Benedetta (2021)

Mé hodnocení,  jakožto milovníka historie, je adekvátní. Za mne byla Benadette šílená.