• Rodinný
  • Pohádka

Medvídek Pú: Jaro s klokánkem Rú (2004)

Velice si zahrávám s odpadem. MIluji milého, hloupoučkého, klasického Medvídka Pú, roztomilé a spravedlivé Prasátko, často mrzutého, ale přesto hodného Ijáčka, příjemného a pečlivého Králíčka, chytrou Sovu, mateřsky milující Klokanici, Klokánka atd. Tyto postavy mi byly bohužel odepřeny. Místo toho je tu jakýsi staršný kýč v čele s naprosto vynervovaným, paranoidním a zlým Králíkem. Když jsem byla malá, občas jsem si kupovala časopis s disneyovským Púem, ale teď se mi to protiví. Naštěstí se vždy uklidním "tím pravým"; opravdovým Púem a perfektním hlasem mého oblíbeného Marka Ebena, prostě mým zamilovaným CD.

Grandhotel (2006)

Úžasný film. Milý příběh, typický styl Jaroslava Rudiše, přesná hudba. Můj oblíbený.

Blázni ze stadiónu (1972)

Je zvláštní, že první filmy, které jsem si vybrala ke komentování, jsou všechny mé oblíbené. Tato bláznivá komedie k nim patří, protože je z těch, které nejsou přesycené „báječným“ humorem a přitom jsou to kýčovité nesmysly, např. nedávno shlédnutý film Norbit. Sympatickou hudební skupinu jsem poprvé uviděla v Bažantech a hned jsem si ji oblíbila. Ale když přišli jako „blázni“, Každá scéna mě dokáže rozesmát, ačkoli se to všechnozískali si mě ještě víc jeví jako roztomilý nesmysl. Nejvíce zábavy si ale užiji na olympiádě. Jediná chvíle, kdy jsem u tohoto filmu smutná, je jeho konci. Pokud se vám tento film ještě nepodařilo zhlédnout, určitě tak učiňte. Snad si ho oblíbíte tak jako já .

Shrek (2001)

Není nic úžasnějšího než Oslík ;)

Saturnin (1994)

Miluji dvacátá a třicátá léta minulého století. Originální příběh od pana Jirotky je krásně naplněn milým humorem a každá postava v něm má své místo. Přesně vykreslené charaktery doktora Vlacha, tety Kateřiny, jejího dospívajícího syna Milouše, vychytralého dědečka, sympatické slečny Barbory a nakonec mladého muže a jeho podivínského sluhy Saturnina dopomáhají filmu k dokonalosti. A herecké obsazení odpovídá knížce do posledního puntíku. Když je mi smutno, pustím si tento film a cítím se mnohem lépe.

Perný den (1964)

John, Paul, George a Ringo jsou mou srdeční záležitostí od dětství (resp. od doby, kdy mi je začala pouštět moje teta). Perný den je skvělý film s perfektními písničkami.

Pomoc! (1965)

Rozhodně to není taková "bomba" jako Perný den. A ti Indové jsou strašní. Nebýt You've got to hide your love away a jiných skvělých hitů, nedám 3 hvězdy...

Pýcha a předsudek (2005)

Tento film je tak nádherný, že to ani nejde vyjádřit slovy. Seznámila jsem se s ním díky mé tetě a když mi ho pouštěla, říkala jsem si, že to bude nějaký pěkný, průměrný film. Ale po pár minutách jsem byla vtáhnuta do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Jane Austenová mě svým příběhem uchvátila a donutila mě k tomu, abych si Pýchu a předsudek pouštěla znovu a znovu. Takže, tento film se jednoznačně povedl, herecké obsazení je hvězdné a při hudbě mi pokaždé vhrknou do očí slzy.-