• Rodinný
  • Pohádka

Saturnin (1994)

Miluji dvacátá a třicátá léta minulého století. Originální příběh od pana Jirotky je krásně naplněn milým humorem a každá postava v něm má své místo. Přesně vykreslené charaktery doktora Vlacha, tety Kateřiny, jejího dospívajícího syna Milouše, vychytralého dědečka, sympatické slečny Barbory a nakonec mladého muže a jeho podivínského sluhy Saturnina dopomáhají filmu k dokonalosti. A herecké obsazení odpovídá knížce do posledního puntíku. Když je mi smutno, pustím si tento film a cítím se mnohem lépe.

Shrek (2001)

Není nic úžasnějšího než Oslík ;)

Stmívání (2008)

Pardon, na to se ale opravdu nedá dívat, stačilo prvních deset minut. Jedna hvězda za kameru...

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Po každé, když skončí tato česká letní komedie, mám chuť tleskat. Hereckou a manželskou dvojici Abrhám-Šafránková mám ráda odmalička a tady jednoduše zabodovali. Dokonale se vžili do svých rolí a tím dostal už tak perfektní film třešničku na dortu. Takže, opět se přikládám k tvrzení, že herecké obsazení tohoto filmu tzv. "válí" a že hlášky a komické situace ukáží na velice známé a rozpačité chvilky našeho každodenního života. Tento film si právoplatně zaslouží pět hvězdiček.

Tvoje, moje a naše (2005)

Po Kroku za krokem už celkem opotřebovaný nápad. To by ani tak nevadilo, kdyby to nebyl tak strašný, typicky americký kýč. U tohoto filmu zkrátka stačí zhlédnout začátek, pochopit pointu a konec si domyslet sami. Uvidíte, že budete úspěšní.

Valmont (1989)

Zajímavý příběh, v některých chvílích drama, jindy komedie. Ale Colin Firth mi tam nějak nesedí. Jsem na něj zvyklá v jiných rolích :)