Tohle je náš svět (2016)

"Film 'Tohle je náš svět' nádherně podává pohled na společnost a zdůrazňuje, jak můžeme dosáhnout hlubšího sebezdokonalení, když se vrátíme ke kořenům. S výrazným rebelstvím a zároveň opíráním se o hodnoty, jako je stabilita a socializace, film přináší poutavý rodinný příběh plný emocí a krásných myšlenek o lidském spojení s přírodou, seberozvoji a sebeuvědomění. Motiv ztráty matky a snaha o naplnění jejího posledního přání dodává filmu hloubku. Scéna s hudbou od Guns N' Roses a písní 'Sweet Child o' Mine' je naprosto dokonalá, přičemž způsob, jakým film pojímá smrt jako součást života plného radosti a tance, je osvěžujícím pohledem. Doporučuji tento film všem, kteří hledají inspiraci k pozitivní změně životního stylu a současně si přejí zachovat pevný základ ve skutečném světě."

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

"Film 'Stopařův průvodce po Galaxii' mě zaujal svým jedinečným směsícem komediálně-dramatického a občas až absurdního vyprávění, často ozvláštněného britským humorem. Symbolické odpovědi '42' v průběhu filmu jsou příjemným připomenutím autorského stylu Douglase Adamse. Klidný anglický humor provází celý film, a maniodepresivní robot získal mé srdce. Vizuálně mě oslovilo zobrazení Nepravděpodobnostního pohonu a schopnost filmu mísit realitu různými styly. Animovaná sekce samotného průvodce po galaxii dodává filmu další rozměr, jenž vždy odlehčí situaci zejména velkým vlídným nápisem "nepropadejte panice". Film není pro každého, ale jeho odlehčený přístup k vesmírným dobrodružstvím, zejména v kontextu nepravděpodobnosti existence, přináší úsměv na tváři. V konečném důsledku nám film připomíná, že vesmír je někdy stejně absurdní a neuchopitelný jako samotný příběh 'Stopařův průvodce po Galaxii'."

Americké graffiti (1973)

"Při sledování 'Americké graffiti' jsem byl fascinován tím, jak tento film odráží George Lucase, zejména v kontextu jeho životopisu. Jeho první režijní kroky měly pro mě osobní přitažlivost, zvláště když jsem si přečetl, jak se Harrison Ford připojil k tomuto projektu. To mě vedlo k objevování Lucasových počátků, daleko před jeho slavnými Star Wars. Zaujala mě rozhodnutí natáčet film v noci, což vyžadovalo zvládnutí logistiky a řízení štábu. Myšlenka na ukončení jedné etapy a začátek další v nočním maloměstečku dodává filmu osobní rozměr. Lucasovo láskou k autům a celkovým vyjádřením nostalgie z mládí vytváří podmanivý obraz. A kdo by mohl zapomenout na ten ikonický žlutý Ford? Jeho přítomnost se mi bude dlouho vybavovat. Celkově mě 'Americké graffiti' mile překvapilo a poskytlo pohled do začátků talentovaného režiséra George Lucase."

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

"Odkládal jsem sledování filmu 'Přelet nad kukaččím hnízdem' od Miloše Formana delší dobu, ale bylo to pro mě velkým překvapením, jak tato česká režijní práce dosahuje tak vysokých kvalit. Film se mi jeví jako nadčasový snímek, který si zachová svoji kvalitu i v průběhu několika generací. Výjimečnější je skvělý výkon Jacka Nicholsona, který mě překvapil a nadchl. Přestože jsem ho v jiných rolích příliš nepreferoval, zde jsem si jej naprosto zamiloval. Celkový příběh o odvážné bandě, kterou Jack Nicholson vede, vyvolává širokou škálu emocí, což dělá tento film jedním z nejlepších, které jsem kdy viděl."

Bod obnovy (2023)

'Bod Obnovy', doporučeného kamarádkou na filmovém festivalu v Karlových Varech, mě příjemně překvapilo. Výjimečná audiovizuální stránka, včetně kulis, efektů, hudby a kostýmů, přenesla celý zážitek do úplně nové dimenze až do mě přišlo něco podobného jako u 'Blade Runnera'. Za takto kvalitní práci v českém sci-fi si rozhodně zaslouží uznání. Jediným malým zklamáním byla obsahová stránka, zejména co se týče dialogů herců. Zde bych si představoval buď odvážné experimentování, nebo jemnější vyprávění bez přebytečné řeči. Film se někde ztrácí mezi těmito dvěma polohami. Přesto jsem si celé dílo užil a rád bych jej doporučil všem, kdo mají rádi sci-fi."