Americký zločin (2007)

Herecké výkony jsou skvělé, ale bohužel jsem nenáviděl hlavní záporačku, tak jak asi bylo zamýšleno. Byla podána spíše jako někdo, koho by měl člověk litovat, zlomená strhaná ženská. Nezasáhlo mě to tak, jak bych zpočátku předpokládal.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Byl bych pokrytec, kdybych nepřiznal, že mě to baví. Afektovanost v té nejčirejší podobě. Mé GP.

Amor con fianza (2021) (pořad)

Pravidla jsou trošku zmatená a morálně je to velmi sporné, ale prostě je to tak ujeté, že se od toho člověk nemůže odtrhnout. Guilty pleasure.

Andor (2022) (seriál)

Velmi dospělá podívaná z universa Star Wars, která nesází na různé "cukrbliky", ale ukazuje "realitu" obyčejných lidí pod nadvládou impéria. Je nemilé, že prvních pár epizod mohlo kvůli svému pomalému tempo některé lidi odradit, protože kvalita roste díl od dílu a z Andora se postupem času vyklubala jedna z nejlepších podívaných z daleké předaleké galaxie.

Andromeda (2000) (seriál)

Myslím si, že casting se vcelku povedl, ale bohužel námět byl pojat dost infantilně. Některé trikové sekvence byly povedené, jiné trošku méně. Celkově vzato byl naprosto nevyužitý potenciál, který předloha nabízíl. Jediné, co mě trošku více zaujalo byl charakter egoistického válečníka v podání Keitha Hamiltona Cobba.

Annabelle (2014)

Zase taková hrůza to není. Samozřejmě, V zajetí démonů je o poznání lepší, ale srovnávání se standardní "pásovou" hororovou výrobou Annabelle snese. Vlastně je lepší než 70 % toho, co žánr vyprodukuje. Je pravda, že by si film zasloužil více děsivých momentů a poměrně dlouhou dobu je tempo příliš pomalé, ale pozdější atmosféra docela funguje, herecky to také není vysloveně špatné (samozřejmě, nic oscarových kvalit, ale rozhodně lepší než skupinka modelů a modelek, kteří umějí jen vřískat, když pobíhají v lese), takže slušný nadprůměr.

Ant-Man (2015)

Na poměry Marvelu hodně skromná, ale na druhou stranu sympaticky hravá podívaná. Na první pohled se film možná krčí před bombastičtějšími bratříčky, ale pokud jde o úroveň zábavnosti, nezůstává v jejich stínu.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Rozhodně nebudu oponovat názoru, že jde o chaotickou ptákovinu. Ale současně musím přiznat, že jsem se bavil a ani chvíli nenudil. Michelle Pfeiffer dostala více prostoru a je skvělá, Jonathan Majors válí, ale bohužel některé jiné postavy jsou tu jen do počtu. A překvapilo mě to, že Quantum Realm je vlastně jen pestrobarevnou kulisou bez větší důležitosti a příběh filmu nakonec nemá ve své podstatě větší dopad na celkové MCU.

Apocalypto (2006)

Takový drsnější Poslední Mohykán v jiném historickém období. Je to (co čekat od Gibsona, že) brutální, příběhově nějak složité, ale atmosférické a svižné. Neusadilo mě to na hýžďovou oblast, ale 138 minut uteklo rychleji, než jsem předpokládal. 70 %

Apokalypsa (2006)

Pro mě sousled scén, které se nikdo nesnažil nějak pevněji propojit. Možná je to úmění, možná je to pokus o jiné filmařství, ale ať je to cokoliv, rozhodně mě to nepobavilo, ztrácel jsem se v tom a nakonec zůstal jen zmatek a spoustu nezodpovězených otázek.