Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Dobrodružný

Recenze (1 282)

Otec nevěsty (2022)

Na rozdíl od druhé filmové adaptace knihy se Stevem Martinem má tahle minimum komediálních prvků. Je to spíše rodinné drama, které nepřekvapí, ale ani nenudí a to hlavně díky obsazení. Je to onen film, který si pustíte během líného nedělního odpoledne, aniž bych vás vysloveně nadchl, nebo naopak zklamal.

plakát

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Průměrné zakončení nové trilogie, jejíž největším pozitivem je setkání "staré" a "nové" gardy. Chemie mezi nimi funguje, ale spojí síly až poměrně pozdě. Scény s prehistorickými ještěry nejsou špatné, ale už bohužel neberou dech. Co je podle mě velká škoda je to, že se příliš pozornosti nevěnuje *MÍRNÝ SPOILER* koexistenci dinosaurů a lidí, ale recyklují se nápady z předchozích filmů.

Dokonalá souhra (2022)

Je to šablonovité, ale dialogy netrhají uši, člověku nevadí, jak to dopadne a obsazení je fajn.

Maturitní ročník (2022)

První třetina je docela originální, sympaticky retro pro nás, kteří jsme v dané době vyrůstali, ale poté se z toho stane standardní "pásové" komedie. Což ale neznamená, že je to nuda, obsazení je sympatické, některé vtípky fungují, má to fajn atmosféru a i když stopáž není na komedii úplně krátká, vcelku to odsýpá. Jen škoda oněch scenáristických klišé, které se později vrší.

plakát

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Na jedná stranu poměrně překombinované a na té druhé to nedrží příliš pohromadě. Řemeslně je to kvalitní práce, souboje jsou fajn, ale dějové to prostě není ono a ano, je to klišé, něco takového prohlásit, ale magie se vytrácí. Není jisté, jestli budou další díly, ale pokud bych si musel vybrat, tak bych preferoval adaptaci Prokletého dítěte a Fantastická zvířata bych alespoň na chvíli uložit u ledu, dokud nevznikne lépe zvládnutý příběh.

plakát

Moon Knight (2022) (seriál)

Marvelu se musí nechat, že se v případě seriálů nebojí experimentovat. Každý další je jiný než ty předchozí a to platí i pro Moon Knighta. Ano, pozornost se spíše soustředí na jeho "civilní já", ale nudné to rozhodně není. Hlavně a především díky skvělému výkonu Oscara Isaaca. Bonusem je pro mě inspirace egyptskou mytologií i výtečná hlavní ženská hrdinka. Dalším kladem je to, že je seriál poměrně drsný. A pochvalu si zaslouží i velmi svižné finále první řady.

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Překvapuje mě, že si lidé často stěžují na to, že jsou marvelovky "na jedno brdo", ale když to někdo zkusí jinak, tak zase peskují, že to není dost "marvelovské". Své o tom ví Eternals a i druhý Doctor Strange občas dostává za uši za to, že je trochu odlišný. To ale dle mého není slabina, jedinou větší slabinou je příběh, který je až překvapivě jednoduchý a jeho hlavní linka příliš nezaskočí. To částečně vynahrazují určité pro oddané fanoušky připravené scény. Obecně ale nejsem z filmu zklamaný, z výtek mě napadá snad už jen to, že triky občas nejsou zrovna ideální, ale jinak ty dvě hodiny utekly jako voda, camea mě potěšila (i když jsme o nich věděl předem) a první potitulková scéna mě navnadila a druhý (což byl očividně záměr tvůrců) trošku naštvala.

plakát

Ozark - Season 4 (2022) (série)

Intenzivní vyústění povedeného seriálu, které má pro mě snad jedinou vadu na kráse a to, že závěr je na můj vkus až příliš otevřený. Jinak ale nemám větších výtek.

The Batman (2022)

Stále mám nejraději Burtonovy Batmany, ale Reevesův je hned za nimi (Nolanova trilogie mi k srdci nikdy nepřirostla). Oceňuji nádech detektivky, intenzivní atmosféru a stejně tak obsazení, kterému někteří nedávali šanci, ale nakonec to dopadlo mnohem lépe než asi někteří čekali. Tři hodiny utečou jako voda a jen málokdy se člověk nudí.

Srdcerváči (2022) (seriál)

Nejdříve taková malá poznámka, stěžovat si u seriálu na motivy komiksu, který se věnuje LGBTQ+ páru, že se věnuje LGBTQ+ páru je poměrně zvláštní. Nejdříve asi bude vhodné něco zjistit o tom, co budu sledovat a když vím, že mi tahle tematika nevoní, tak bude "překvapivě" asi lepší vybrat si něco jiného. A pokud jde o kvality samotného seriálu, tak je to milá podívaná, která se nesnaží přehnaně tlačit na pilu, pokud jde o dramatičnost (až na pár výjimek v závěru), je kvalitně obsazená, v 99 % času protknutá příjemnou atmosférou a možná není objevná, pokud jde o příběh jako takový, ale je to sympatický coming of age příběh, který se nesnaží objevovat něco nového, ale předkládá tuhle tematiku s citem a s příjemnou civilností.