Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Dobrodružný

Recenze (1 379)

plakát

Někdo klepe na dveře (2023) 

Herecky skvělé, příběhově potencionálně zajímavé, ale v případě podobně komorně laděných projektů je důležitá intenzivní atmosféra a ta tu, alespoň podle mě, více méně chyběla.

plakát

Citadel (2023) (seriál) 

Je to taková špionská (superdrahá) jednohubka, která někdy evokuje spíše parodii (určité zvraty jsou až groteskní), ale nenudil jsem se. Ať už díky sexy obsazení nebo působivé akci. Ale za 300 milionů se dalo asi natočit něco (minimálně scenáristicky) propracovanějšího. A upřímně mě překvapilo, že je šestá epizoda poslední, pokud jde o první řadu, působilo to neukončeně i s ohledem na to, že se bude pokračovat.

plakát

Narozen v Americe (2023) (seriál) 

Jako velký fanda Opičího krále jsem si to nemohl nechat ujít. Kdyby mi bylo o pár desítek let méně, užil bych si to mnohem víc, ale i takhle jsem se nenudil. Byla to milá sympatická podívaná, která rozhodně neurazila.

plakát

Noc na Karlštejně (1973) 

Nejsem vysloveně velký fanda muzikálů, ale tohle mě vždy potěší. Strhující písně a skvělé obsazení, které jsou dostatečnou obhajobou pro záměrnou přehnanost a ohýbání historie.

plakát

AKA (2023) 

Slušné, ale s ohledem na poměrně dlouhou stopáž by to chtělo trochu více akce. Ta, které se dočkáme je povedená a sympaticky brutální, takže by jí neuškodilo více. Přece jen, příběh je na poměry žánru slušný, ale ne tak strhující, aby obhájil stopáž dvě hodiny.

plakát

Renfield (2023) 

Přesně tak šílené, jak jsem doufal. Film ví, čím je a na nic víc si nehraje, ani neslibuje.

plakát

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023) 

Milovníci deskové předlohy si to užijí sice více než běžný divák, ale i ten, kdo je D&D nepolíben se rozhodně nudit nebude. Svižná hravá fantasy se skvělým obsazením a postavami, která sází na nadhled málokdy nudí a byť je stopáž poměrně divoká, utečete to jako voda.

plakát

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) 

Stále se to nebojí praštěného a infantilního (ale fungujícího) humoru, ale tentokrát se výrazně sází i na dramatičtější a temnější pojetí a podle mého tenhle mix funguje. Rádoby ústřední dějová linka slouží hlavně k tomu, aby na ni mohly být navázány scény, které ukazují, že jsou sice Strážci rodina, ale stejně jako každá jiná často dysfunkční. Samozřejmě to není žádné psychologické drama, ale na poměry Strážců jde o poměrně vážnou podívanou, která často (úspěšně) hraje na city. Většinou to funguje, někdy je toho moc, ale ve finále jde o rozloučení, které jsme si my diváci i Strážci zasloužili a důkaz, že Marvelovské filmové universum má stále co nabídnout. A Adam Warlock mohl dostat více prostoru, ne, že ne.

plakát

Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál) 

Nejsem sice fanatickým odpůrcem novodobých sérií Star Trek jako někteří zdejší jedinci, ale musím přiznat, že Strange New Worlds ve mně nejvíce probudily nostalgické pocity (pokud tedy pominu třetí řadu Picarda) právě díky tomu, že se nesnaží o bolestivou modernizaci, ale přebírají to, co jsem na původních seriálech měl tak rád.

plakát

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023) 

Od Ritchieho bych čekal něco svéráznějšího, ano, je to trošku více konverzační než běžná konkurence a casting je skvělý, ale jinak je to vlastně standardní špionážní podívaná a od Guye bych čekal trochu víc.