Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Animovaný

Recenze (1 466)

plakát

Boy Kills World (2023) 

Je to krvavá videohra ve filmovém kabátu? Ano, asi ano, ale pořádně zábavná s velmi svižným tempem, povedenými (i když někdy příliš zběsile sestříhanými) akčními scénami, nemalou porcí černého humoru a charismatickým (ale i překvapivě namakaným) Billem v hlavní roli.

plakát

The 8 Show (2024) (seriál) 

Štiplavá kritika určenosti rolí v kapitalismu, která umí být někdy intenzivní, ale někdy je tempo až příliš pomalé. Postavy jsou dobře zahrané, ale napsané jsou poměrně stereotypně. Příběhově to není špatné, nevadil mi ani závěr, který nepodává všechny vysvětlení jako na talíři, ale neustále jsem se nemohl zbavit pocitu, že to šlo natočit lépe.

plakát

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024) 

Pokud přihlédnu k inspiraci, špičkovému obsazení a režisérovi, který se nebojí experimentovat, čekal bych od toho něco trochu víc. Není to špatné, ale ani potenciál byl mnohem větší.

plakát

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024) 

Je to možná "hloupý blockbuster", ale on si na nic víc, na rozdíl od některých předchozích filmů, nehraje. Má to být digitální chaos, ve kterém se neustále řežou monstra hlava nehlava a to také bylo splněno. Oddechový nenáročný film, který ví, čím chce být a tím také je. Chvíli před tímto filmem jsem viděl Godzilla Minus One a dovolím si tvrdit, že pro obě pojetí Godzilly je tu místo.

plakát

X-Men '97 (2024) (seriál) 

Téměř bezchybný návrat seriálu, který u mě probudil lásku ke komiksům. Samozřejmě, že se tu operuje s nostalgickým nádechem, ale jde o perfektní mix právě nostalgie i modernějších prvků. Tvůrci se nebojí odvážných kroků, ovšem ctí předchůdce. Nemám v podstatě žádných větších výhrad (a to ani ke čtvrté epizodě, která byla záměrně odlehčenější). A Jubilee konečně ukázala, že není pro smích, ale někdo, s kým se musí počítat.

plakát

Mrtví mladí detektivové (2024) (seriál) 

Sympatická a uvolněnější série z totožného universa, do kterého je zasazen Sandman. Neklade si to větší ambice, než být zábavnou "duchařinou" a funguje to, tak jak má. A upřímně, to fňukání o tom, že je to "gay" je trošku dramatické a hysterické s ohledem na to, že je tomu věnováno minimum času.

plakát

Diova krev - Série 2 (2024) (série) 

Krasojízda pokračuje, strhující, dynamické, krvavé a sice se to někdy výrazně odklání od řecké mytologie, ale způsobem, který ji nepošlapává. A ten konec, ten konec...

plakát

Godzilla Minus One (2023) 

Místy poměrně zdlouhavé, ale jinak sympatický monster biják, který ukazuje, že Godzille to "sluší" víc, když je padouchem a nesnaží se zachraňovat lidstvo.

plakát

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024) 

Po přečtení některých recenzí a názorů jsem to čekal mnohem horší. Vlastně mi výrazněji vadila jediná věc a to přehnané množství postav a s tím spojená občasná roztříštěnost příběhu, ale jinak je to příjemně nostalgický výlet do universa Krotitelů duchů a byť jsem asi v menšině, tak mě to bavilo víc než Afterlife a to i díky tomu, že se více prostoru dostali původní Krotitelé duchů a Janine v uniformě je velký bonus.