Vlk z Wall Street (2013)

sex&drugs. žiaľbohu toto jediné je dnes zábavné pre diváka a láka ho, preto drvivou väčšinou je celý film len o tomto. spracované je to dobre, dobrý výber pesničiek, výborný leonardo, a fakt vtipné hlášky, scénky toto sa naozaj vydarilo,niektoré však mohli dotiahnuť ešte dalej za hranicu hlasného chechtania, ku šialenému plaču od smiechu,ale tvorcovia nemali na toto guráž, má to byť ľahký stráviteľný film, bez hlbšej odozvy, taká fajne namixovaná jednohubka, ktorú budete žuť 3 hodiny .Ale filmu niečo chýba, chýba tú hĺbka. ak idete do kina a čakáte niečo ľahké na nerozmýšľanie tak to dostanete a film je za 5*, ale ak si potrpíte na kvalite je to za 4*. výborne som sa zabával počas celého filmu, poniektorí starší diváci boli zhrození niektorými narážkami na sex atd. záver: odporúčam ísť na tento film do kina, je to veľmi príjemný aj keď 3hodinový oddych. ten čas prejde ako nič :) mimochodom : hovorí sa: kto seje vietor, žne búrku, trošku je to tam domotkané ;)

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

tieto pomalé filmy so severskou atmosférou sadajú Craigovi ako riť na šerbeľ. tie tri hodiny som ani nespozoroval, skôr mi to prišlo ako krátky čas, film by mohol trvať dlhšie. výborne zvládnuté, postavy, zápletka, situácie,scenéria, prestrihy ... dávam plných 5*

Looper: Nájemný zabiják (2012)

hm.... dve hodiny utrpenia. v polovici asi tak 55-65% filmu som tušil záver. neprekvapivé, slabé, snaží sa udierať na city ale to je iba poklepkanie na plece. neodporúčam na tento film ísť do kina, ani si ho sťahovať. strašne zle. 1* za scény.

Amazing Spider-Man (2012)

bol som na to 3D aj s nenáročnou kamoškou, dokonca aj jej sa to iba ako-tak páčilo. Najlepšia scéna bola úplne na závere. Poriadne spackaný film, náročný fanúšik sa bude hrozne nudiť. a efekty pre 3D sú úbohé. Záver: neodporúčam ísť na tento film do kina ..dalej neni o čom písať všetci vieme o čom spider man cca je záplatka, vyvrcholenie...no proste celé zle za toľko money.

Teroristický experiment (2010) odpad!

a nie je tam zlý preklad filmu?? hrôza des, des, des, odpad, odpad, odpaaaaad !

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

pozval ma na tento film kamoš, a v rámci prdele som išiel, a absolútne som netušil nič o tomto filme . To bolo prvý krát v živote, že som išiel takto do kina. Neľutujem, príbeh bol aj keď nie niečo megalomansky super prepracované, ale malo to aj hlavu aj pätu, pekné prostredie, pekné efekty. Tomuto filmu seknú 3* ako riť na detská riť na šerbeľ. a to dobré 3*. Nejdem sa ďalej rozpisovať, lebo ani nie je o čom je to taká jednohubka, ktorá poteší :) Záver: neodporúčam ísť na normálne premietanie, odporúčam však ísť na 3D.

Jeden musí z kola ven (2011)

Film s obrovskou hĺbkou a plytkosťou zároveň, excelentne zahrané postavy, vždy upravené a inštinktívne reagujúce na podnety. Nie je tu množstvo nepotrebných dialógov, ale iba tie nosné dotvárajúce tajomnú atmosféru. zaujímavý koment: Cervenak Svet špionáže vykreslený ako rýchly, bez zbytočných kecov, priamy , kde každý skrýva kúsok skladačky. Tento film ocení iba maličké množstvo divákov, nakoľko je dosť náročný. Pre mňa je skvostom, nablýskaný od topánok po každé jedno sako na každej postave. Je veľmi štýlový, neprenikavý ale pútavý. Záver: odporúčam vidieť iba najskalnejším fanúšikom filmu. 4* edit: v roku 2023 (26.07.) po vzhliadnuti jedneho z tych top kvalitnych filmov sucastnosti (Oppenheimer) co letia v kine, kde som dal 4*, musim zvysit, hodnotenie na 4,5 teda 5* pre tento film!

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

od tohoto filmu a hlavne režiséra som čakal oveľa viac. čakal som niečo pútavejšie, niečo zaujímavejšie. Akčné scény boli hrozné, nič približujúce sa realite všetko skôr pôsobilo smiešnym dojmom. Sem tam vtipná scéna....zachraňuje to soundtrack a charizma R. Downeyho, a ešte ako tak prepracovanosť prostredia, ktorá sem tam dobre kolísala.... hrozné sklamanie ! Záver: odporúčam ísť na film, ALE iba nenáročným divákom. nároční diváci nech radšej idú na večeru.

Sněžní andělé (2007)

vitajte v tvrdej realite životných príbehov v malom mestečku. Príbehy postav sú neúprosné a a vyvíjajú sa nepredpokladane, toto dodáva filmu istý feeling, je dosť originálny . Herecké výkony sú brilantné. Žiadne prsnaté rozlieskavačky, žiadny americký sen, ale obyčajné rodiny, a ich starosti a radosti. Herci a ich postavy výborne prekonávajú skúšky života v scenári pred kamerou. Záver: odporúčam vidieť 4*

Den zrady (2011)

tento film som mal priznám sa chuť vypnúť po cca 10 minútach.. ale rozhodol som sa zostať. a neoľutoval som. v prvej časti filmu sa iba zoznamujeme s hercami ich postavami a až v druhej sa to rozbehne. Dejové línie, dialógy sú na fakt solídnej úrovni, všetko má peknú chronológiu a práve v druhej polovici filmu u mňa znovu boduje RYAN GOSLING. Po vzhliadnutí fimu Drive som si povedal, tento herec má niečo do seba a sedia mu filmy, kde sa všetko točí okolo neho, kde môže byť ticho a jeho výraz tváre dokáže hovoriť viac než slová. Tento film, mne osobne priniesol také malé posolstvo : vždy majte zadné vrátka, či sa to týka vzťahov s priateľmi, či v práci, vždy majte v ruke tromf, a keď bude treba použite ho, buďte kurvy, lebo život je jedna veľká kurva. raz si hore , raz si dole... Záver: Odporúčam vidieť, dávam 4*