Volání o pomoc (2007)

verím tomu, že ani režisér nevedel, že natočí takýto veľmi ale naozaj veľmi dobrý film :) Sandler rulez! odporúčam vidieť :) ad: kleopatra: +

Auta 2 (2011)

ok, takže o môj názor na tento film ma požiadal náš kolega victim42, (čo ma potešilo) a proste ma ukecal tak nechtiac na to, aby som to tu publikoval :), tak tu moja odpoveď v plnom znení hádam ma milovníci autíčiek nezabijú... ahoj Jaroslave, na animáky/pc mám veľmi z kopca a musí to byť fest niečo dobré, čo ma zaujme vtipnosťou alebo prepracovanosťou deja. Uvediem ti príklad niečoho čo je u mňa na špičke : http://www.csfd.cz/film/253387-mary-a-max/ a ak si videl tento film tak čo i len porovnávať tento film s Cars by bolo hriechom. Proste film cars 2 ma vôbec nezaujal. A ešte horšie, bola tu jednotka, ktorá bola na svoju dobú veľkou peckou z čoho dvojka sa znažila vyťažiť, avšak skoro nič nové nepriniesla iba sa zviezla na celosvetovej vlne slávy jednotky. Som detailista, puntičkár nezapasovalo mi to vôbec...ale to neznamená zase , že tebe alebo niekomu inému sa nemôže páčiť tento film. Ak si ceníš svoj čas, nájdi si lepší film, toto je taká malá strata času :) skús ten mary & max ..na forach sú linky aj na verziu v 1080 HD s českým dabingom. pekný deň :)

Lovná zvěř (2010)

au...musím povedať au...dosť nevyspelé frázy vo filme, dialógy hm...ak sa jedná o film o špiónoch, tajných operáciách príde mi dosť prisprostlá tá dĺžka konverzácie samotných hercov. Vo filme sú dobrí herci, Sean Penn je môj obľúbený herec, režisér Liman dokáže natočiť aj skvelý film (agent bez minulosti) ale toto je prúser film. Ani tažký psychologický triller ani akčný film, ani dráma ale všetko v kope, bez hlavy a päty, režisér tam použil všetko čo ho asi napadlo v danej chvíle a zrýchlil dej kamerou a strihom. je mi to ľúto ale dávam 2*. ZÁVER: NEODPORÚČAM ÍSŤ NA TOTO DO KINA, lebo ostatne vo vás taký blbý pocit, že 1,5 hodiny ste mohli stráviť radšej klikaním na hocijakú nezmyselnú stránku na nete, než pozeraním tejto zmesi všetkého možného...

Fighter (2010)

Markovi sedia jeho úlohy športových hrdinov ako riť na šerbeľ. Táto príjemná tvárička , ktorou boduje u obecenstva od puberty sa znovu hodí do filmu. Akokoľvek film je o boxeroch - zápasníkoch je tu veľmi dobre vykreslené niečo iné. Boj postáv. Názov filmu by som skôr priradil ku vzťahom medzi Mickom a Dickom a ich rodinou navzájom, kde pomerne často vznikajú vyhrotené situácie končiace zápasom :) Pomerne dosť priestoru vo filme dostala vedľajšia postava Christiana Balea - Dick. Sledujeme jeho postupný pád celým dejom , vďaka jeho závislosti na drogách a matke. Film plynie v takom pokojnom tempe, proste ďalší lepší priemer. Záver: Odporúčam, ale iba po nedeľnom obede, keď sa napráskate šalátu s rezňom a pokojne zakvasíte pred pc, telkou. :)

Odsouzení (2010)

nesúhlasím s názorom, že je to ďalšia americká "pohádka"... v prvom rade je to skutočný príbeh, príbeh ľudí, živých ľudí ktorých spájalo nesmierne puto, a ktorí si vytrpeli každí svoje osobné peklo, kým došli na koniec svojej cesty. Postava Betty Anne, ktorá obetovala svoju rodinu, priateľov majetok, vyštudovala právo, tvrdo pracovala v bare na zaplatenie štúdia, je veľmi autentická. Je až dych vyrážajúca skutočnosť, že existujú takýto ľudia, ktorí napriek dôkazom svedčiacim proti ich presvedčeniu dlhých 18 rokov si stoja za tým a bojujú za to. Pri tomto filme dávam plných 5* nielen za film, jeho prevedenie, výber hercov atd...ale AJ za výber motívu. Záver: Odporúčam si pozrieť :)

Četa (1986)

Práve som tento film dopozeral v 38 GB verzi. Je jedno, v akom rozlíšení a kvalite pozriete tento film. Nejde o vizualizáciu ale o dojmy, psychológiu, niečo, čo vyplynie z deja. Prerod zelenáča Taylora na chladnokrvného vojaka-zabijaka je tu výborne vykreslený. Zo začiatku bojuje proti ťažkým fyzickým podmienkam ale na konci vie, že najťažším bol duševný boj. Toľké zlo, a tvrdosť vojny zasiahlo aj citlivých mužov a dokonal sa z nich prerod na chladnokrvných vojakov. Títo vojaci nebojovali s vietkongom..ale často sami so sebou, nepriateľ nestál proti nim, ale skrýval sa v nich. Charlie Sheen dostal vynikajúcu rolu a výborne ju zvládol. Záver: Odporúčam vidieť :)

Rychle a zběsile 5 (2011)

tak toto som nečakal. Fast five je nárez. Akčné scény na veľmi dobrej úrovni a prepracované (skoky v slumoch...záverečná demolácia Ria de Janeira atc). Tento film je už pre trošku náročnejšieho diváka, ktorý ak očakáva akciu, bude ju mať. Film degradoval "the Rock" neviem si zvyknúť na jeho tupý face, pár blbých hlášok ale inak akcia akcia akcia. Záver je ľahko uhádnuť, tak isto aj zápletku s trezorom. Film sa nehrá na nič extra, je to príjemná oddychovka plná akcie :) Záver: odporúčam ísť na tento film.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

tento film patrí k najlepším čo som videl. Bravúrne a ešte raz bravúrne spracované správanie jednotlivých postáv (viem o čom hovorím študujem psychologiu :)) ako reagujú na podnety ostatných ako zmýšľajú. Mám rád filmy, ktoré sa odohrávajú v jednej miestnosti a toto je skvost medzi nimi. V miestnosti je 12 mužov. Jeden jediný je proti, taký červíček, ktorý to celé jablko hlodá hlodá pomaličky až ho nakoniec prehryzie. Tento porotca zasadil myšlienku. Ďalej ju rozvíjal a donútil tým ostatných nad týmto jeho názorom uvažovať. Nemusíte hneď človeka prinútiť zmeniť názor. Často ho stačí len prinútiť sa zamyslieť. (trošku mi toto pripomína fim Inception - vnuknutie). Toto je povinná jazda pre filmového fanúšika, ktorú môžem iba a len odporúčať.