Star Trek: Discovery - Sjednocení 3 (2020) (epizoda)

6.5/10. Spojená kultura vulkanců a romulanů je zajímavé téma. Celé to slyšení je v pohodě záležitost, která mne vytrhla z letargie průměrných epizod.

Hříšníci - Going Once, Going Twice (2016) (epizoda)

8/10. Nedalo se čekat,  že tu kauci vyhrají že? Stejně tak Kevinův problém se nedal vyřešit jinak, těžko by mu odpustit, že ho zkriplil.

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

5/10. Wtf. To je tak ujetý, až je to zvraceně zábavný. Ten film se vlastně o nic nesnaží. Jen konstantně zvyšuje kadenci volovin.

Hříšníci - The F Word (2016) (epizoda)

7.5/10. Fiona si F písničku zasloužila. Ian je čím dál tím více ztracený, a když nás všechny napadne, že by mohl skočit z mostu, tak se stane co se stane. Hodně líný scenaristický rozhodnutí. Kevin dostal pořádnou ťafku. Carl ikdyž si hraje na něco co není je vlastně z rodiny celou dobu nejautentičtější.

Star Trek: Discovery - Mrchožrouti (2020) (epizoda)

6/10. Spratkovství Michael mi začíná lest na nervy, pořád dokola dělá to samé a potom bulí. Další zbytečný side quest. Jop, začíná to být prvotřídní nuda.

Hříšníci - #AbortionRules (2016) (epizoda)

7/10. Zjistil jsem, že na to koukám už jen kvůli Fankovi, prostě chci aby ten parchant trpěl. Všem ostatním moc nerozumím, chovají se jak idioti a když jim ta idiocie bouchne do ksichtu, stejně to neprohlednou a jedou od znova. Minimální pokrok, furt jen točení se ve sračkách, furt dokola.

Problém tří těles (2024) (seriál)

7/10. Knihy jsem četl tak z půlky, zasekl jsem se někde ze začátku druhého dílu (takže jestli se nepletu seriál zpracovává víc než jen první knihu), nejsem tedy žádný velký fanoušek předlohy. Můžu tedy s klidem říct, že mne seriál uspokojil. Hlavně ve své první polovině se jedná o svěží přímočarou sci-fi lahůdku. Jenže potom se zpomalí a vám dojde kolik věci nedává vlastně smysl. Nejvíce mne štve, kdyby nás chtěli doopravdy vyhladit, tak nás ten jejich sofón dokáže minimálně, za ty čtyři století, zredukovat do takového počtu, že pro přicházející flotilu nebudeme problém. Takže o co jim vlastně jde? Postava Saula je po celou dobu naprosto k ničemu a nakonec se stane dost podivně středobodem všeho, divný. Těm dvoum nikdy neodpustím jak se vyřádili na konci GOT. Ale jsem ochotný připustit, že poměrně těžkopádné knižní předlohu dokázali převést do seriálu stravitelného pro všechny. Takže druhou řadou nepohrdnu.

Problém tří těles - Meditátor (2024) (epizoda)

7.5/10. Tak už víme i to proč jsme osm dílů sledovali vyhulence. Ambiciózní schodiště selže, dalo se čekat něco jiného? Pokud chtěli aby Saul umřel proč s ním nerozjebali letadlo, když letěl do OSN? Na konci jasně ukázali, že to pro ně není problém. Pro to asi sniper mířil do vesty a né na hlavu oni chtějí aby byl ten Meditátor. Jinak přirovnání k hmyzu sedí.

Problém tří těles - Jedině pokrok (2024) (epizoda)

7.5/10. Tempo povolilo. Lidstvo se snaží reagovat o poslat vzkaz v lahví, takže konečně víme na co byl ten nemocný. Teď ještě zjistit proč je tam ten ukecaný.

Problém tří těles - Vzhůru ke hvězdám (2024) (epizoda)

7/10. Ano, očekavané hluché místo se dostavilo. Pořád nějak nechápu přítomnost umírajícího a blbě kecajícího. A to ten blbě kecající, by měl být ještě podle první epizody génius, místo toho furt jen hulí a nezvedá telefon.