Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

O půl Hvězdičky Smrti lepší než epizoda první a to hlavně díky temnějšímu a celkově dospělejšímu příběhu. Co se mi hlavně nelíbilo byl fakt, že téměř všechny scény byly natáčeny před zeleným pozadím a v určitých pasážích filmu je to opravdu dost znát.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Atmosféra starých SW je sice pryč, ale i tak je to vcelku zábavný film, který táhne nahoru hlavně závod kluzáků a závěrečná bitva. Pochvala za skvělý výběr herců, ale trošku menší pochvala za efekty, kdy technika vypadá hezky, ale někteří z mimozemšťanů vypadají šíleně počítačově (o 2 roky novější Společenstvo prstenu to zvládlo daleko lépe). Velmi diskutovaná postava je Jar-jar... ano, je to magor, ale nevidím důvod proč ho nenávidět. Podle mě docela dobře vyplňuje ty části filmu, které by byly jinak nudné. I když pravda, fekální vtipy si mohl odpustit (prdící zvíře a vyšlápnutí hovna). Nejhorší (ne však špatný) díl celé ságy.

Přátelé (1994) (seriál)

Dle mého přehodnocený seriál. Dřív jsem se na to občas koukl... ano dalo se na to dívat, ale vzhledem k tomu, že je to podáváno jako sitcom(tudíž by to mělo být vtipné), tak jsem se zasmál vždy ta jednou nebo dvakrát za celou epizodu. A to je dost málo na sitcom, nemyslíte? TBBT a HIMYM jsou sice novější, ale věru asi 25x zábavnější.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

"Auuuuááááá!!!" Někomu (zatím) poslední díl přijde příběhově slabý, ale tak se tváří možná hlavní kostra. Při detailnějším pohledu tomu tak není (viz. například téměř dokonalý imperátorův plán na konvertování Luka). Závěrečná bitva je jedna z nejlepších sci-fi filmových bitev ever. A Ewokové? SW byly původně zamýšleny pro mladší publikum a dle mého tady rušivým elementem nejsou. Naopak.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Říká to každý. I já to říkám. Jednoznačně nejlepší díl SW. Sice je zde daleko méně akce, než by se na SW slušelo, ale tento nedostatek je vynahrazen temným, promyšleným příběhem. Každá scéna je zde naprosto dokonalá (let asteroidovým polem vede), k čemuž přispívá i výborná práce Johna Williamse (každý musí souhlasit, že jeho Star Wars hudba je bezpochyby nejlepším Williamsovým dílem).

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Po dlouhé době jsem se opět koukl na původní neupravenou verzi a pořád je to stejně skvělé. Nejvíc mě mrzí, že to zřejmě nikdy neuvidím v kině. A závidím těm, co mohli být na premiéře, protože věřím, že ten pocit musel být naprosto úžasný.

Bitva o Británii (1969)

Dle mého soudu nejlepší ne-li válečný, tak alespoň letecký film, který existuje s naprosto dokonalou hudbou, která se může rovnat i Williamsovým Hvězdným válkám.

A Lonely Sky (2006)

Na to že efekty prý vlastně dělal snad jen jeden člověk, tak jsou velmi povedené. Stejně tak příběh (dá-li se těch 10 minut tak nazvat) má myšlenku a dobře zpracovanou.

German, The (2008)

Efekty na úrovni, myšlenka také. Snad jediná výtka je onen podivný manévr při srážce těch dvou letadel. Už vidím pilota, jak se úmyslně srazí s téměř sestřeleným nepřítelem. Ale budiž.

Nespoutaný Django (2012)

Téměř klasický Tarantino - spousta krve, skvělé dialogy, jen těch nezapomenutelných hlášek jsem na tak dlouhý film čekal o něco víc. Hold Pulp Fiction už se asi nikdá opakovat nebude. Překvapila i místy zvláštně zvolená hudba(hip-hop/rap(kdo to má poznat), Moriconeho styl, love-songy), ale Tarantino vždycky točil zvláštně a to nás na něm baví, že? Nominace pro Waltze zasloužená, ale v tomhle případě by si jí zasloužili i DiCaprio a Jackson. A scéna s pytli na hlavu? Naprosto perfektní. Z filmu je i hodně znát inspirace(či snad návrat?) ke starým klasickým westernům, ať už zmíněnou Moriconeho hudbou, stylem úvodních i závěrečných titulků či kamerových "rychlozoomů". Je vidět, že si režisér hrál a tak je to správné, protože já jsem se bavil.