Svět podle Mallory (2010)

Welcome to the Rileys - každej by se chtěl ohřát u movité rodinky, ale vše má svůj čas, a hlavně své meze. Dvacet minut na to, aby člověk zjistil, jaký je to bejt starej. Docela špatný. Plány a sny zůstávají v nedohlednu u pramene řeky a i současnost si z člověka dokáže udělat dobrý den. Dvacet minut na to, aby se objevila špinavá kočička. Každý miluje tanečnice, bílé, černé, žluté, čisté, špinavé kočičky. Proč je nemilovat víc? Jinak? Třeba se konečně otočíme u pramene, kterému byly odcizeny. Stáří, jehož viníkem je čas, úřaduje bezpečí, stejně jako kočičce, jen jak dokazuje státní správa, není správa jako správa. Ale vše dobře končí: láska roky přenáší. ,,I´m nobodies girl. It´s late for that shit."

Jeden musí z kola ven (2011)

Taková ta nuda. Když se mě zítra zeptáte, na co jsem se dnes díval vzpomenu si. Nebude to kvůli tomu, že jsem dnešní noc strávil s flaškou v ruce, žaludkem plným rumu a pár kapkami na tílku, ale kvůli tomu že tenhle film byl zkrátka nuda. Anglie nemá koule. Kde si Usual Suspects dělají legraci z toho, že by mohli táhnout na intoušskou propagandu, tam špijóni zapouštějí kořeny. Z vyčpělých či nedozářených hvězdiček jsem se erekce nedočkal a z konce jsem se rozplakal, přinutil mě pohlédnout na hodiny...

The Broken Tower (2011)

Příběh zvítězil nad zpracováním. Pomalé až prázdné záběry vyvolávají obraz staré dobré Odysey jen s tím rozdílem, že něco chybí. To něco, by film posunulo dál. Tím něčím není rozhodně powerpointové odhalování textu či jediné prosvětlené místo kostel. Na druhou stranu je nutno podotknout, že to co film shazuje, jej také vyzdvihuje. V kontextu současné kinematografie je zaměření na pomalost, jež umožňuje přemílání v průběhu filmu a na jednu osobu, jež se nehonosí nespočetnými oceněními ani dlouhým životem.

Pařmeni (2011)

Stará dobrá Anglie přichází s legráckou, v jejíž hlavní roli je její kolonie. Austrálie, která si ze své patronky převzala pouze ty unylé stránky a která zapomněla na výměnu generací, reakci na současnost. Film je sám o sobě nudným sledem scén, z kterých již zmizel ostroftip po neustálém opakování táhnoucím se filmovým průmyslem. Překlad filmu je opět zakuleberoucí.