• Pohádka

Báječný svět shopaholiků (2009)

Úsměvné na tom je, že Dámy - ano mluvím na Vás, ač kroutíte hlavami a říkáte si co je to za blbost - tak kolik z Vás je schopno si přiznat, že slovo slevy u Vás vyvolávají rychlejší bušení srdce a zvyšující se tep? Já to třeba přiznám, a tím víc se culím..... Ovšem jako celek tento film hodně pokulhává, chybí mi tam nenucenost, protože to je základ, který očekávám od dobré komedie. Herci v hlavních i vedlejších rolích se všeho chytli opravdu dobře, ale ani vzhled ani jejich umění "otáčet se" ve svém pracovním nasazení nemůže zachránit hluchá místa a nedostatek vtipu. Škoda, mohl z toho lehce vykouknout Ďábel, který nosí Pradu, laškuje se sexem ve městě a mou osobu drtí na gauči ať se ani nepohnu. Takhle jsem se pohla, zívla, prohlédla Elle a opět zívla.

Bathory (2008)

Film Bathory, je na naše poměry až překvapivě výborný snímek, který zachycuje slavnou Čachtickou paní z jiného úhlu pohledu a tím tak nabourává nejznámější pověsti a legendy týkající se její osoby. Než se dostanu ke svým pocitům z toho filmu, musím reagovat na pár komentářů: Co se týče komentáře od kurzana - srovnávat legendu o čachtické paní s tím, že je to to samé jako je pozastavovat nad psychopatickými pohnutkami Adolfa Hitlera mi příjde naprosto nemístné. Dle historických faktů je právě Jakubiskův obraz o Erzebeth Bathory jako ten nejpravděpodobnější - čili fakterm je pouze to, že k vraždám došlo - legendou je to, že Bathory byla šílenou vražedkyní, která se koupala v krví zavražděných panen a nejlogičtějším předpokladem je to, že se stala pouhou loutkou (tedy velmi bohatou vdovou) na politickém bojišti o moc a bohatství. Naopak neotřesitelným faktem né legendou ani pověstí je šílená postava 2. světové války Adolf Hitler. Co se týče druhého komentáře, který mne překvapil je komentář od Silase: Napsat, že se děj od knihy skoro neliší je úplně mimo - tedy za překpokladu, že autor tohoto plku myslel nejznámější knihu o čachtické paní od spisovatele Joža Nižnánského. V jeho knize, je totiž Bathory vražedkyní, která je schopná kvůli své víře v neusychající krásu zavraždit kohokoliv. Není zde ani zmínka o tom, že by měla syna, Její sluha Ficko, je tam pak vykreslen, jako zrůda s obrovskou silou. Kniha se hemží postavami zbojníků a farář Jan Ponicenus je hodná, mírumilovná a srdečná postava - zatímco ve filmu je to fanatický zmetek, který věří všemu, bez patřičných důkazů. A co se týče mých pocitů? Anna Friel, byla zásah do černého. Nádherná ve své přirozené kráse, úžasná ve svém ztvárnění Erzebeth. Karel Roden, už několikrát dokázal, že je jedinečný Pan herec. Bolek Polívka a Jirka Mádl, mne trochu z počátku rušili z prožitku filmu, ale po čase jsem si zvykla a přijala je jako takové odlehčení. No celkově jsem měla z tohoto filmu zpočátku tak trošku zmatek, přišlo, mi, že jsem viděla očima režiséra, který ještě neví, na jakou stranu se přikloní, ale pak jsem se nechala strhnout a na konci filmu jsem byla unešena. Byla jsem nadšená a tak trošku sobecký hrdá, na to, že jsem jejich interiéry vlastně znala osobně ať už to byl úžasný hrad Buchlov, hrad Kost, nechvalně proslulé Velké Losiny a další....jen mít příležitost dostat se ke zřícenině hradu Čachtice. Naprostým bonbónkem pak pro mne byly snové představy, které byly prostě úžasné. Jsem z tohoto filmu opravdu nadšená a absolutně mi tyto pocity nikdo nevezme. Skvělé!!!!!

Berlín, Berlín (2002) (seriál)

v obsahu je naspáno - Konečně, konečně maturita a já dodávám konečně seriál, který není made in America.

Bestiář (2007)

Nemůžu si pomoct, ale mě se tenhle kousek opravdu hodně líbil, snad je to tím že jsem nečetla knihu, ale na to se vymlouvat nechci. Jde vlastně o jednoduchý příběh mladé ženy, která má prostě smůlu na mužské pokolení a ač se snaží sebevíce potkává pořád jen zvláštní sortu mužů, kteří jsou prostě z určitého - ale důležitého směru slušně řečeno podivíni. Naprosto kvalitní roli zde má Karel Roden, který zde stvárňuje duševně rozpolcenou osobnost závislou na ženě z mládí - která jej zbavila jeho nevinnosti. A musím říct, že právě v této postavičce jsem viděla to so Karolína - krásný muž, plný tajemna, který prostě přitahuje pozornost jako magnet. Naprosto směšnou postavu zde má Martin Vašut - a ač se snaží sebevíce, nemůžu jinak než mít pocit, že čím víc je Vašut starší tím má více ve svém fondu postav, které mě dostávají do varu - ale né do toho varu úchvatného, ale do varu, kdy si říkám panebože co je to za blba. Každopádně na mě celkově film působí pozitivně, má zajímavý děj, plný vtipných scén (musím uznat že Vašut který převádí páva mě fakt dostal) a i když je závěr tak trochu poeticky sentimentální, příjemně jsem s tímto příběhem strávila večer a vůbec nelituji.

Big Ben - Rudé růže (2000) (epizoda)

Ben Berhammer, jeho mamina, Sabrina - vyborné postavy, při kterých ač má jít o vážné řešení případů někdy až slzím smíchy. Jejich dialogy jsou vtipné, maminka komická a Sabrina skvěle ironická.

Blonďatá a blonďatější (2007) odpad!

Tak jsem měla jednou večer pocit, že se nudou ukoušu a nic nemůže být horší, tak jsem si tedy z nějakého záhadného důvodu - asi pomynutí mysli, pustila tento brak. Omyl, nuda je krásná oproti tomu co přišlo - no po asi deseti minutách jsem to musela vypnout - nejspíš bych pak zabila vše co by mi připomínalo blond či růžovou. Vtip? To spíše najdu dříve jehlu v kupce sena, než se zasměju nad tímto "vtipným" svinstvem.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Příběh o tom, jak se to dovede všechno posrat i když se milejete. A tak nějak to mám s tímto filmem, na Goslinga jsem se vyloženě těšila, ale nezachránil to.

Bouřlivé výšiny (1992)

Výprava skvělá, Ralph Fiennes uhrančivý, no asi nikdy nepřijdu Emiliiny verze na romantiku na chuť.

Bravo, girls! (2000)

Jo kdysi jsem tento film viděla, typická puberťačka vyhledávající přesně tento typ. A ani nevím, nadšení tam nebylo, to zrovna né, ale možná ty taneční kreace byly tím důvodem, proč ani dnes nedám menší hodnocení.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Pamatuju když jsem na to pravidelně koukala a nemohla se nabažit pohledu na Nicholase Brendona - ten je pro mne přitažlivý a taaak sexy ještě teď, ale Buffy tak ta už by mě nesvedla, ale ze sentimentu poctivé 3*