• Pohádka

Twilight sága: Zatmění (2010)

Haha, všichni zvracejí nadávají, ale stejně jdou a na další díl této pubertální kýčovinky jdou třeba i do kina - to mi rozum nebere. Já šla, vypla mozek a nelitovala vyhozených peněz i ztraceného času. Viděla jsem první díl, druhý i třetí a na čtvrtý si klidně počkám. No tak vezměte řádnej šutr do ruky a kamenujte - ale prosím proč ne, jen co takhle ten čas trávit někde jinde, když to vaše zažívání nevstřebá? Líbí se mi Stewart a Pattinson má potenciál, slizký vlkodlak tam zřejmě prudit musí a mě se nechce 100 % svého života chovat jako nudná, dospělačka s dobrým vkusem, takže pro mě nenadchne/neurazí průměr.

Účastníci zájezdu (2006)

Herecké obsazení bylo naprosto dokonale vybráno. Příjemná česká komedie, která pobaví, vždyť ty situace jsou nám tak známe.

Uličnice (1936)

Možná, že je to kýčovité, možná, že je to nevkusné, ale mě se to líbí a mě to baví. Věra Ferbasová, zde má skvělé výstupy (Proč jdete po špičkách? Protože mi jde ten strážník v patách; pane vy jste knihař? Ne, proč? Protože mi tenhle strážník říkal, že mě dáte do vazby) a Jindřich Plachta je prostě zlatíčko.

U mě dobrý (2008)

Chvílemi hodně hořká komedie, chvílemi spíše nuda. Pan Hřebejk mě hodně baví, ale zde jsem tak trochu na rozpacích - nevím čím, snad, že klasický obraz znuděné partičky od vody, která je nadšená za jakékoliv narušení tohoto klidu mi nepříjde až tak zábavná. Ovšem světlé chvilky to určitě má, a musím říct že Lenka Vlasáková mě opravdu čím dál více baví.

Univerzální uklízečka (2005)

Mám ráda anglické komedie a tahle je prostě poklad. Maggie Smith zde exceluje, je krásná, je roztomilá je prostě naprosto úžasná. Upřímně můžu říci, že bych ji odpustila vše co by provedla okamžitě a bez rozmýšlení. Černý humor, milé prostředí anglické vesničky a výborné herecké obsazení - to vše je správná kombinace pro komedii, která nezapadne "do regálu" mezi ostatní.

U pokladny stál... (1939)

když si vezmete rok vzniku filmu, napadá mě jediné. Je vážně nutné žít v těžkých dobách, abychom se dostali na vrchol v komediálních stránkách? Je to až utopické..... Tento skvost české kinematografie je bezesporu jedna z nejlepších burianovek i komedií této doby. Král komiků perlí i tam, kde by to člověk nečekal. No i když se poměry v nemocenském pojišťovnictví moc nezměnily, tohle dílo je stoprocentní lék na špatnou náladu. ---------------------Musím běžet, honí mě jabloň.-----------------------------

Útěk ze Sibiře (2010)

Jim Sturgess si mě naprosto získal už v Across the Universe, zde mi jen dokázal jak dobrý potenciál v něm je. Příběh, který skoro působí neskutečně na první pohled může vypadat jako dvouhodinová toulka krajinou bez velkých grád, ale tím více je v něm skryto. Emoce dosti různorodé skupiny lidí, která by se za jiných okolností těžko sešla, jsou tam protknuty každou minutou. Ta síla bije do očí, jen je třeba trochu hledat. Já však hledat nemusela, dokázala jsem se vcítit do každého osudu, který nám tam byl představen. Mladičká Irena mě pak okouzlila stejně jako Harrise.

Území mrazu (2013)

V podstatě si nemůžu vybavit něco co by mě štvalo, nudilo, iritovalo a proto v podstatě nechápu nízké hodnocení. Občas mám pocit, že to i ten Cage schytá jen proto, že je to prostě Cage a ten přece the best filmy nemá. No vy ubíráte, já si přidám. Plně uspokojen můj hlad po přesně takovém stylu.

Valmont (1989)

Jelikož nejsem ovlivněna konkurenčními Nebezpečnými známostmi, nemůžu jinak než dát plný počet. Co se týče kostýmů jde jistě o nádhernou podívanou, možná Firthovo podání chlípnosti není viditelné, za to, věřím, že jeho skryté touhy měly tím větší úspěch u milých dam.

Vánoce na plný úvazek (2019) (TV film)

Nevím, kde kdo vzal Drama. Romantika se z jedné pusy neudělá. Zbytečný film, s nesympatickými herci, kde to ani pokus o vánoční atmosféru nezachrání.