• Pohádka

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Z Mamy Kami je štíhlá blonďatá Zuzanka, příběh je jakýsi nijaký ale Ibrahim Maiga je Ibrahim - toho já můžu je hrozně roztomilý. Takže absolutně nepochopitelné a nadsazené 2*

Forrest Gump (1994)

Celý život jsem kultu Gumpa odolávala, nelezlo mi na mozek, jak takový film může získat srdce milióny lidí po celém světě, takže když se mi naskytla příležist shlédnout tento film s díky jsem řekla ne. Pak jsem se rozhodla, usedla a koukla.....a nadechla se až při závěrečných titulcích. Tak nádherný, něžný film jsem nikdy neviděla....a trochu se obávám, že asi jen tak neuvidím. Tom Hanks si vyběhal cestu do mého srdce.......

Francouzský polibek (1995)

Meg Ryan je prostě jednička. Její romantické komedie jsou svěží, příjemné a opravdu vtipné. Jsou nenucené a vždy potěší oko i srdíčko. A tenhle kousek je prostě unikát.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Jednoznačně skvělý seriál pro kohokoliv. Malé roztomilé městečko žijící svým životem a v něm obyvatelé, kteří mají tolik rozdílné charaktery. Ať už se zdá, že jejich dialogy jsou až moc "přehnané" až moc " nereálné" prostě až moc, k postavám patří a mě nezbývá než obdivovat človíčka, který tento scénář tvoří - protože kdo z nás by byl schopen zakompenzovat světové spisovatele, filmy různých stylů do vtipných dialogů, tak, že nám příjde, že jsou všichni všebecně vzdělaní a sečtělí milovníci filmů. No a upřímně, komu necuká v koutcích když vidí Kirka?

Goyovy přízraky (2006)

Miloš Forman opět nezklamal. Jelikož Natalie Portman nějak nezapadá do škatulky mých oblíbených, bylo milé překvapení, že zde jsem si ji opravdu užívala.

Gran Torino (2008)

Žlutí jsou bambusáci, černí jsou bubáci. Je to jednoduché, žlutá patří k žlutým a černá zase k černým. Jenže jak velké může být dilema, když s překvapením zjišťuje Clint Eastwood, že i přes logické barevné zařazení, jsou mu bližší ti bambusáci než vlastní rodina? Že vlastně nemůže a není vše jen černé (žluté) a bílé? Může dojít jen k jedinému, král je mrtev ať žije Gran Torino.

Gympl (2007)

Film o zoufalých učitelích, kteří na své studenty nemají metr, ten metr, který by tolik potřebovali, aby se mladí lidé naučili respektu, který pak nemají ani vůči svým rodičům. A do toho viditelně ukázáno, že vše záleží na vlivu, konexích a penězích. Do této chvíle docela zajímavý pohled na život studentů, a jejich profesorů. Nakonec z toho všeho je jen plytký příběh bez hlubšího smyslu. Máme zde mladou Kláru, která roztáhne nohy snad každému, kdo se jí v tu chvíli zdá trochu zajímavý, Pavlu, která si léčí midráky sebeubližováním, její stupidní otec, který má rád jen sebe - typický příklad tyrana. Jirka Mádl, zde zase ztvárňuje mladého puberťáka, kterému logicky vše prochází díky jeho otci. Zhýčkaný rozmazlený fracek no a tak bychom mohli pokračovat dále. Ale kde jsou mladí, kteří nejsou zas až tak pokřivení špatnými vlivy prostředí? Chybí mi zde realita a to taková, že i mezi těmi puberťáky se najdou i ti, kteří sice mají ten typický pohled na svět -"nikdo mi nerozumí", ale aspoň trochu mají smysl pro realitu, smysl pro autoritu? A co učitelé, to mi chcete říct, že neexistuje žádný který svým studentům rozumí a umí je motivovat? Nejsem dlouho ze školy a musím říct, že takhle to tedy není a nebylo.

Habermannův mlýn (2010)

Naprosto bez servítků je nám zde předkládána nejvyšší zrůdnost, které je lidská povaha schopna. V první polovině chce postavit ke zdi a zastřelit Němce a nakonec zjistíte, že byste nejraději to samé udělali Čechům. A to je na tom právě to smutné, pořád se škatulkuje, bílý, černý, růžový, zelený, intelektuál, dělník, asiat, evropan, křesťan, žid....a přitom je to jednoduché, když je člověk hovado - může to být třeba i papež, či americký prezident.

Hannibal (2001)

Anthony je prostě klasa - elegantní s určitou dávkou sexappealu. Ale ty další filmy se mi líbily více.

Heidi, děvčátko z hor (1993) (TV film)

Opravdu příjemné ztvárnění krásného příběhu o malé holčičce z hor. Krásná příroda a celkem silný příběh.